Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiálny text distribútora)

DrBuznička

Škoda tak krátké stopáže. Vtipné je, že předpoklad divákovi obeznámenosti s waynovou minulostí vede ke zkratkovitosti a nevyjasněnosti jeho motivace, čímž z Batmana činí nikoli hrdinu s jasným a šlechetným cílem ale mnohem více sebevražedného psychopata s iracionální až směšnou touhou trestat veškeré bezpráví. Hlavní postavou se tak stává Gordon s plně vykresleným charakterem a pohledem skrze který je Gotham mnohem bezvýchodnějším místem. Předlohu jsem zatím nečetl, ale animák funguje výborně až na možná zbytečné odchylky a narážky k vedlejším postavám (catwoman, dent, joker), které mají diváka připravit na animované pokračování (jestli se pokračování nechystá tak je to už úplná blbost a zbytečné pomrkávání po fanoušcích). ()

hroubek

Kdo se trochu v komiksech vyzná ví kdo je Frank Miller a taky ví, že jeho neslavnější díla jsou noirové příběhy či detektivky.A to je zrovna případ Roku jedna, který jsem bohužel nečetl.Většinu lidí podle názvu napadne, že je to příběh o Batmanovi ale budou se mílit tohle je totiž příběh o Jimu Gordonovi o tom jak se snaží udělat pořádek ve městě kde vládne korupce.A je to čisti jen můj názor ale bez Batmana by to fungovalo lépe a nejlépe kdyby byl Batman vyjádřen jako přízrak.Animace mohla být trochu lepší nic méně krásně dodává detektivní atmosféru.Po dlouhé době další pecka DC Comics. ()

agentmiky

Výborný animovaný film přibližující začátky Batmana a jeho postupné spřátelení s detektivem Gordonem. Příběh je zde vykreslený velmi dobře, temná komiksová atmosféra Gothamu je perfektní. Těch 61 minut je velmi dostačujících. Kdyby byl film delší, možná by si ode mě neodnesl takové vysoké hodnocení. Velkým plusem filmu bezesporu je, že se zde něco pořád děje. Akce je přehršel a nemáte ani chvíli, kdy byste se nudili. Protože nejsem takovým čtenářem batmanovských komiksů, tak mě samotný děj týkající se korupce na vysokých policejních postech zaujal. Za mě dávám 80 % ()

Admirall

Som úprimne rád, že okrem nolanovho Batman begins existuje aj animovaná verzia batmana, ktorá Bruca Wayna ukazuje v jeho počiatkoch a neglorifikuje ho ako nejakého nezničitelného superhrdinu so super schopnosťami, ale ako človeka naplneného bolesťou a spravodlivým hnevom, ktorý ale bez svojich hračiek a opasku by bol stratený. Určite je to jedna z podarenejších filmových animovaných batmanoviek a ak má niekto záujem pozerať batmana chronologicky, mal by začať práve s týmto snímkom. Objavujú sa tu totiž všetky kľúčové postavy (okrem záporákov ako napríklad Joker, Mr. Freeze, Poison Ivy a pod... no mafia a catwoman tu majú svoje miesto) a divák si tak zvykne na mená a vzťahy. ()

Pítrs85

Miluju komiksy o Batmanovi z pera Franka Millera a Rok jedna je dost možná nejlepší z nich, takže jsem s velkým očekáváním skoukl tento animovaný film a... je to paráda! Co mě zaujalo na první pohled, asi logicky, byla ta krásná animace, žádné hranaté brady nebo dětinsky a přehnaně rozhopsané bitky. Naopak, Rok jedna se celkem dost vážně drží předlohy a tak je celý snímek temný a barevně utlumený- zkrátka takový, jak to máme u Netopejra nejradši. Co se týče příběhu, spíš než akční jízdu očekávejte detektivní příběh s až noir prvky- což je také v pořádku. A je fajn koukat na pasáže, ze kterých zcela očividně Christopher Nolan čerpal (myšleno samozřejmě z knižní předlohy). Silné 4* ()

• Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)