Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

PinokKio

Marek Najbrt je č*rák. Všichni jsme, ale on je největší. Prostě v mých očích synonymum pro Boha českého (a teď už i polského) filmu. Sežral jsem mu prvotní Mistry i s navijákem a teď celý prut Polskiho filmu, jenž se nebojí svlíknout se do naha, pomazlit se s Malkovichem a v hlavě natropit paseku, který se ještě teď směju. Prostě ideální "český film" za polskými hranicemi nebo chcete-li španělská vesnice v našich končinách, která se bere/nebere smrtelně vážně. I ♥ PL. ()

MMR

Tak jsem si zase jednou jednou naběh. Co to mělo jako bejt? Komedie? A kde? Matonoha je fakt marnej, jediná jeho koukatelná role byla v comebacku. A to tenhle film měl na začátku roku červenou barvu. Je mi z toho zle. ()

Spooner

Je fajn, že se u nás taky někdo pokouší o malý filmový experiment, kde si tvůrci nebojí hrát s diváky a hlavně si ze sebe dělají celou dobu prdel. A ještě víc fajn je, že to doopravdy vychází a takový uragán nápadů a hlášek se v naší kotlině jen tak nevidí. Navíc to funguje i jako ona sonda do hercovi duše. Jen škoda, že v poslední půl hodince už tomu malinko dochází šťáva. I tak ale hodně příjemný překvapení, i když chápu, že tenhle styl nemusí sednout každýmu. ()

Xmilden

Asi to byl záměr tvůrců, ale já si pod pojmem film představuji alespoň trošku ucelený děj. Mít k ruce takto výrazné herce a nedokázat oslovit diváka je ostuda. Nevím co kluci chtěli říct, ke mě to zkrátka nedošlo. Z filmu si budu pamatovat maximálně tak Kaťu Zawadzkou a divně se chovajícího Marka Daniela. Jinak Liška hraje posté Lišku, Matonoha s Poláškem velmi nevýrazní. 10% ()

A_FISH

Jak hodnotit tenhle brněnski film netušim. Co vim, že je to kurwa nejvtipnější česki film letošního roku. Havlát na hrad! ()

chezush

Všichni si myslí, že herectví je umění přetvářky. Ale herectví je umění vcítit se do situace, ne do přetvářky kurva. Třeba tyhlety hadry jo. Sem oblečený jako čůrák, ale nehraju čůráka. Já sem čůrák. Jednám jako čůrák, chodím jako čůrák, cítím se jako čůrák, sem čůrák. A těmhle mým oblíbeným čůrákům, dávám plný počet. Díky za Pavla Lišku (♥) i za ostatní čůráky s jedinečným humorem. Víc takových čůráků! A Havlátů! ()

paascha odpad!

Koukám, že první a asi jediný odpad v tom vidím já. Absolutní blbost, k jejímuž pochopení asi nejsem dost brňidlem nebo blbcem. Omlouvám se kolegům, kterým se to líbí ()

Big Bear

Polski film je úlet. Je to jako když nahoře na kopci rozjedete vozík bez brzd a naskočíte aniž by jste tušili délu kopce a jeho spád... Zprvu improvizované fiktivní vtipné divadélko s hodně dobře sesazenou skvadrou lidí jež mám všechny opravdu rád (Budař, Polášek, Matonoha, Liška, Plodková a samozřejmě Marek Havlát Daniel) se sice zvolna a zprvu snad i možná trochu rozpačitě rozjíždí - aby jste už v půlce nevěděli, zda je to ještě skutečnost či fikce... Od prchnutí z hotelu se děj podivně láme kamsi do absurdna (místy i do trapna) a já se lehce ztrácel. Závěrečná scéna s Havlátem už měla dokonce prvky hororu :-) Škoda, že od poloviny těch vtipů, kdy film je již méně reportážní výrazně ubívá... Ač tak či tak, tohle je prostě originál o hercích ,,jedna ku jedné'', který tu ještě nebyl a který bude neokopírovatelný. Navíc mám humor i projev všech zůčastěných rád. Budař je těžkej originál, Liška s Plodkovou a Danielem zvládají v klidu i vážné role (Venkovský učitel, Protektor), Polášek s Matonohou jsou častými hosty Na stojáka kde si ze sebe umí dělat hustou srandu.... Vazby ze školy dobře zafungovaly! Je to hodně solidní průměr, škoda však toho konce... * * * PS. A Polákům se omluví kdo ? :-) ()

Satan

Jamáci, damáci, famáci, poláci...všechno to jsou čuráci! Ironie, nadsázka, humor, mystifikace, sebereflexe...pořádně hutný koktejl nápadů v jednom experimentu s hereckým ansámblem Komediografu. O kterém českém filmu lze říct, že má v sobě tvůrčí a stylistické postupy Charlieho Kaufmana, Petra Zelenky a Davida Lynche? Od Karamazových nejinteligetnější domácí počin. [Přesná stopáž: 109 min] ()

Sonnery

Během některých scén jsem umlátil smíchy dva přísedící po pravé ruce. Stačí to jako důkaz místo slipů? Každopádně oceňuju formu, vtip, nadhled, všechno. ()

Vodnářka

Osobitý snímek (troufám si říct) jedněch z nejlepších českých herců, které spojuje JAMU, Brno, podobně absurdní životní situace a schopnost vystihnout jejich vtipné momenty, sepsat kvalitní hlášky nebo propojit své životy s originálním filmovým příběhem... Tleskám tomu nadšení, které herce nepřechází ani po tolika letech i snaze vytvořit na české filmové scéně něco nového - takový skok do prázdna a velký risk, jak dopadne přistání mezi diváky. Myslím, že dopad byl nakonec vynikající...jen bych zkrátila délku letu - v posledních dvaceti minutách se herci přece jenom do svých vlastních nápadů lehce zamotávají. Ale bavit se divák bude po celou dobu. A na konci zmiňovaný přesah se při zapojení všech mozkových závitů taky najít dá. A chci tu Liškovu navigaci! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)