Himeno je obyčejná šestnáctiletá středoškolačka, které nedávná událost značně zkomplikovala život. Její ovdovělý otec se znovu oženil. Do rodiny tak přibyly macecha a dvě nevlastní sestry. Tatínkova vyvolená, Awayuki Natsue, je nejbohatší žena ve městě, jemuž se dokonce přezdívá jejím jménem. Tím je Himeno okamžitě vyčleněna z kolektivu „obyčejných lidí“ a ani její nové sestry ji nepřijímají. Když už se smiřuje s tím, že dožije své dny v osamění, objeví se před ní skupina sedmi mládenců a prosí ji, aby jim pomohla zachránit svět. (Monoxid)

Tsuki

Snažím se o poněkud objektivnější hodnocení, abych zbytečně nedávala pět hvězd, jelikož ve skutečnosti tohle anime na vyšší hodnocení nemá. Ale pravdou zůstává, že jde o mou srdcovou záležitost, která, ať chci nebo ne, ve mně navždy zůstane. Jde o mé začátky s japonskou kulturou a ve slově "Prétear" je pro mě obsaženo mnohé "poprvé". Prvé zamilování si anime postav, ať už jde o Himeno, Hayateho, či Sasameho. Prvé okouzlení japonským soundtrackem - především úvodní písní White Destiny od Ishidy Yōko, kterou bych bez přehánění označila za výjimečnou a dodnes ji ráda poslouchám... Bohužel, přiznám se, že dívat se na tenhle seriál objektivněji je pro mě hodně těžké. Pokud chcete nějakou negativní kritiku, pak snad jen to, že ze začátku je tohle anime trochu zbrklé, a když už jsme u toho, rozhodně bych spíš než anime doporučila mangu (původní komiksovou verzi), kde se událostí příběhu tak uspěchané nezdají. Ve výsledku pro mě ale obě verze příběhu mají jakési magické kouzlo. Věřím však, že každý, kdo má nějakou tu svou srdcovou záležitost, tohle pochopí a nemůže mi to mít za zlé. ~(4,0)~ ()

Monoxid

Roztomilý seriál. Pokud jste dvanáctiletá dívenka zmítaná silnými emocemi náklonnosti k opačnému pohlaví, nebo třeba nenávisti k tomu stejnému, popřípadě máte nějaké zachráncovské pudy, rozhodně si ho nenechte ujít. A teď jak jsem si sledování užila. Kdyby to trvalo třeba ještě jeden další díl, nejspíš už bych byla pěkně znuděná. Začátek seriálu je opravdu zábavnější než konec, přičemž konec se táhne už tak od osmého dílu. Palce nahoru dávám za jakýsi pokus o dívčí variantu shounen anime, kdy hlavní hrdinka opravdu hraje hlavní roli, získává nové síly a tvrdě trénuje, aby se stala silnější, především proto, aby všechny ochránila. Plus je tam zdánlivě chladná dívka, se kterou by se ona moc ráda spřátelila. Jak jsem už zmínila, jakmile do toho začnou tahat tu zamilovanost a holčičí emocionální výkyvy (na čemž ale bohužel shoujo žánr stojí), začíná to být nuda. ()