Automatic for the People

(študentský film)

Snímek Jana Vejnara je tragikomickým příběhem člověka, který pracuje jako obsluha nápojového automatu. (oficiálny text distribútora)

patrikus

Asi nejlepší absolventský film, který jsem viděl za poslední dobu. Skvělý námět a ještě lepší scénář. Velice originální vybroušené téma s dávkou oblíbených herců v menších rolích. Kamera je velice akční a místy neklidná, ale vyhovuje to tak celkově způsobu vyprávění. Ano, takováto komediálně laděná dramata by neměla u nás chybět, byť to není realistické. Připomíná mi to trochu rukopis Petra Zelenky. Chválím Jana Vejnara za jeho filmeček a přeji mu velkou kariéru... !!! ()

R.Drson

Krátká anekdota roztáhnutá do celkem dlouhé stopáže. A typický problém české tragikomedie, v nichž většina humoru vychází právě z dramatických situací, které jsou křečovitě konstruovány tak, že svou trapností diváka rozesmívají. Herecké výkony jsou průměrné a hlavní hrdina lehce přehrává. Originálních nápadů je poskromnu, většinu času zaberou zbytečně dlouhé scény jako například ,,terapie." Mimochodem mi námět trochu připomněl pár let starou scénku od Zdeňka Izera http://www.youtube.com/watch?v=XAzJNpvrpzY ()

easaque

poctivě natočený "krátkometrážní" film s dobrým nápadem a slušivým vizuálem. Svým příběhem mi připomíná filmy Petra Zelenky. Jako většina mám výtky k přehnané stopáži, ale co bych chtěl od studentského filmu - dokonalé to bude třeba příště ;-). A kupodivu mi tam nesedli vůbec role hereckých matadorů - dobré 3 hvězdy, i když v kategorii absolventských filmů by si to zasloužilo víc - ale budu tvrdej a nedám ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Cloud

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy. ()

*Elfík*

Viděno jako první na Cinema Open, tudíž ještě zcela při smyslech. Výborný Petr Brukner a samozřejmě Michal Kern. Jak už řekl Psema, přeostřování je zajímavá věc, zde se ale používala moc často a trochu rušila celkovou atmosféru. Film bych ještě malinko prostříhala, aby nebyl tak dlouhý, ovšem jinak velmi působivý film. Co skrývá za každým automatem? Mám se bát? ()