Superhvězda Superman

• USA All-Star Superman
Ukážka z filmu

Lex Luthor, plný hněvu a žárlivosti, spřádá rafinovaný plán, jak zabít muže z oceli – a ten plán funguje. Superman je otráven sluneční radiací a umírá. V týdnech, které mu zbývají, chce naplnit své životní sny, především odhalit svou skutečnou identitu Lois Laneové. Pak ale Luthor vyhlásí svůj konečný plán na ovládnutí světa, v němž mu žádný hrdina nemůže zabránit. Supermanovy síly slábnou, přesto se ale dává do strhující a smrtící bitvy s Luthorem, která může znamenat konec největšího ochránce země. Tento ohromující a napínavý původní animovaný film DC Universe je provázen hlasy Jamese Dentona, Anthonyho LaPaglii, Christiny Hendricks a Eda Asnera. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

novoten

V cyklu, kde jeden díl nejde od druhého tempem či animací pořádně rozeznat, přišlo dílo vymykající se všem předchozím (i následujícím) pořádkům. Utíká totiž jak komiksové návaznosti, tak i strohosti děl, které DC zadaptovalo mimo obvyklý kánon a většinou je tak poničilo. All Star Superman totiž dokonale chápe tíhu božského údělu samotného Kal-Ela, dává jeho konfliktu s Lexem i se světem samotným vážnější podtóny a i ve zcela předvídatelných až epizodických příhodách s Lois po boku kutá v kryptonském univerzu do hloubky, jakou jsem v animované podobě ještě neviděl. Co naplat, možná ze mě mluví emoční síla a vypointování posledních scén, ale jestli některé dílo ční nad okolní příspěvky do série, aby dokázalo fungovat i samostatně, je to právě tohle. ()

Joe321

Mě se tenhle urychlený Superman líbil. Příběh je takový epizodní, ale každá samostatná část se liší od dalších. Některé jsou trošku kurioznější, ale stále zajímavé. Celý melancholický nádech je asi hlavní pozitivum. -"Give it back. I saw everything. I saw how to save the world. I could have made everyone see. If it wasn't for you, I could have saved the world." -"If it had mattered to you, Luthor, you could have saved the world years ago." ()

filmmovier

Komiks jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale film, přestože byl pro mě spíše zklamáním, prostě na tři hvězdy nemá, takže jsem tomu zase přilepšil. Zápletka s umírajícím Supermanem rozhodně není originální, ale tahle je zase obohacená o to, že Lois dostane jeho schopnosti, navíc je tam Lex Luthor a akční scény jsou opravdu parádně zpracovány, takže ve výsledku se na to koukat dá. Navíc se mi i hodně líbilo obsazení českého dabingu, takže po této stránce jsem spokojen. Když tam ale není akce a spíš se mluví, tempo je mnohem pomalejší a už to prostě tak nefunguje. Navíc ani ta Supermanova blížící se smrt na mě nepůsobila tak jak asi působit měla, což rozhodně nepovažuju za klad. Ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl dost rozkouskovaně tomu zase nechci ubírat, takže si myslím, že vzhledem k tomu, co všechno se tam děje je 70% adekvátních. Vidět už to nepotřebuju, ale jsem jen rád, že mi tohle neuniklo. Naopak bych teď radši předlohu i když Grant Morrison mi do Supermana moc nesedí. Ale to už patří jinam... ()

Milan25

Hromada WFT scén jako Ultra Sfinga nebo "Fialový pohlcovač" a mnoho dalších dělají z tohoto filmu totální nesourodý maglajz. Vystříhat nesmyslné scény, tak to má sice 30 minut, ale bylo by to o něčem... takto je to směska podivných na sobě nezávislých epizod, které drží pohromadě snad jen díky gravitačním zákonům. ()

neoBlast

No žádná výhra tento Superman není, ale po dlouhé době na nás hodili z DC něco koukatelného na direct-2-dvd. Největším problémem byla velká roztříštěnost a epizodičnost, kterou jsem opravdu nepobíral (prý pozůstatek "rozkapitolování" v papírové předloze). Pár soubojů naštěstí nebylo úplně směšných a tak se občas dalo na tento animovaný skvost dívat se zájmem. 50 % ()

• All Star Superman je dvanáctou sérií comicsu od společnosti DC Comics představujícího Supermana, která vycházela od listopadu 2005 do října 2008. (JasonCZ)