Kocúr v čižmách je príbeh Hansa, mlynárovho syna, ktorý zdedí po smrti svojho otca len kocúra Minkusa. Hans je tak sklamaný ,že by najradšej urobil z kocúra pár kožených rukavíc. Miesto toho ,ho kocúr presvedčí aby mu kúpil pár čižiem. Nakoniec je Hans nadmieru spokojný so svojou investíciou... (STV)

Adalbert

Der gestiefelte Kater zpracovává téměř všem známý pohádkový příběh, který jako první do písemné podoby zpracoval italský sběratel pohádek Giovanni Francesco Straparola. Jelikož se v případě této televizní pohádky jedná o německou produkci, není divu, že vychází z předlohy bratří Grimmů (v prvním vydání Kinder- und Hausmärchen z roku 1812 pod číslem 33). Celkově vzato se jedná o průměrnou adaptaci s typicky německým kýčovitým nábojem. "Zaklínadla" čaroděje Abbadona (Jürgen Tarrach) mě budou svojí trapností pronásledovat ještě dlouho v mých snách. Naopak bych vyzdvihl poměrně dobrý výkon Romana Knižky jako kocoura v botách a také půvabnou Jennifer Ulrich v roli princezny Friedy. ()

dogrose

Velmi vtipně udělaná pohádka z cyklu německé Das Erste, který pod názvem Sechs auf einen Streich představuje malým německým divákům klasické pohádky bratří Grimmů a H.Ch. Andersena. Baví mě, že kocour nebyl loutka, ani digitálně udělané zviřátko, ale hrál ho živý herec, jehož podobnost s J. Deppem možná přidala pohádce ještě další kouzlo. Děj je vyprávěn svižně, přímočaře, bez zbytečných kudrlinek, takže i menší děti snadno udrží pozornost. Stopáž je příjemná a prospěla celému cyklu. Je to pohádka, kterou si opakovaně pouštím. V češtině mi přijde, že to místy drhne - umíte-li aspoň trochu německy, doporučuju sledovat v původním znění. ()

Vlad

Klasicka nemecka rozpravka - resp. vzhladom na to ze sa jedna o cisto nemecku produkciu nadprimerne pozeratelny pocin. Porovnavanie so starou ceskoslovenskou klasikou je mimo misu pretoze uz dnesna ceska/slovenska produkcia nestoji ani za dervy gros. Pri tomto sme vydrzali az do konca a vobec to nebolo zle, aj ked herecke vykony boli kdesi na urovni ochotnickeho divadla (jedine asi Romna Knizka nieco hral). 2* by bolo nefer malo, 4* neprichadzaju do uvahy = 3* ()

ivishka

Láry fáry, enyky benyky, tydlymu tydlydá.... teatrálnost smyšlené předělávky kontrastuje ještě s teatrálnějšími hláškami typu: mé daně jsou neúnosné jakto, že jsi je mohl uhradit?? , nebo 3 krát 4 je 18. Musela jsem se samozřejmě dívat s českým dabingem, jelikož nesnáším německý jazyk. Na celé téhle ostudě mě zaujal "kocour" v botách Min(d)gus...to je asi tak všechno. O scénáři se raději zmiňovat nebudu nebo se zblázním. ()

T-pack

Velmi průměrná pohádka založená na kocourovi v botách. Příběh z velké části přesně kopíruje předlohu a kde se objeví inovace, působí spíše podivně až směšně. Na řadový televizní počin koukatelné, trochu mě překvapil rok vzniku. Něco na tom, že kocour připomíná Johnyho Deppa bude, mně zas princezna trochu připomínala Kirsten Stewart :D ()

• Natáčení probíhalo na hradech Tremsbüttel a Herrenhaus Grabau a na zámku Güstrow v Německu. (Janek2002)