Koiči Kawato se stává novým učitelem japonské literatury na nevalně proslulé futakotamagawavské střední škole, jejíž školní basebalový tým byl na rok suspendován díky incidentu, který se udál během kvalifikace na Košien, celojaponský středoškolský basebalový turnaj. Profesor Kawato se rozhodne členům basebalového týmu ukázat, že není čas na to se vzdávat snů a bude chtít dát tým dát opět dohromady s jasným cílem – Košien. Povede se mu usměrnit delikventy, dát dohromady tým a dostat problémové žáky na turnaj? (Zíza)

Zíza

Tak typické, tolikrát viděné, přesto to pobaví, přesto se to líbí. Do školy přijde nový učitel, který chce svým studentům pomoci realizovat a hlavně uvědomit si své sny. Do rukou se mu dostanou delikventi milující baseball, ale nemohou ho hrát. Dostali zákaz, protože se na turnaji poprali. No, chvíli bude trvat, než jim nasadí rukavici a vrazí do ruky pálku, ale budou hoši hrát. A nebudou jen vítězit. Na začátku si říkám, že když se dostanou do Koshienu, tak budu spokojená, že nezáleží, jestli ho vyhrajou, ale hlavní je, aby se tam dostali. Mýlila jsem se. Nejdůležitějším je, aby hráli dál... Endingová písnička je naprosto úžasná, pokaždé když jsem ji slyšela, musela jsem se usmívat a kývat hlavou ze strany na stranu jako blbeček. ^^ Ale za to srážím body je to, že prostě není možné, aby se někomu na paty lepilo tolik smůlu, prostě toho už bylo moc. A pak občas zbytečně dlouhé scény, ale tak to je skoro v každém dorama, takže taková starndardní výbava. Tohle se tváří naprosto normálně, jedenáctidílné dorama, říkáš si? Tak vlastně Třináctidílné, říkám já - první a poslední díl mají po hodince a půl. ()

Hromino

Těžko najít v novém tisíciletí japonský seriál, který by byl „japonštější“ a ukázal vám názorněji podstatu slova šónen. Úspěch, kterému se mu na domácí půdě dostalo, je zcela zasloužený a pochopitelný, neboť je v něm vše, co chce japonský divák vidět: výborné herecké výkony, skvěle napsané postavy a jejich uvěřitelný vývoj, cit pro gradaci a střídání vážných a komediálních momentů, silné poselství příběhu a především civilnost, se kterou je dění na obrazovce podáváno. Právě díky ní není těžké ani pro nejaponského diváka promítnout do příběhu sám sebe a vžít se do jednotlivých postav, které mu připomínají chvíle, kdy se taky snažil uskutečnit své sny a cíle navzdory nepřízni osudu – byť vedle sebe možná neměl takovou podporu, jakou mají zdejší hoši v podobě učitele Kawatóa. Potud by to bylo za jasných pět – v posledních dílech se však do seriálu vkrade zcela zbytečná dramatizace příběhu s cílem přesvědčit i toho nejzatvrzelejšího osla, že ať už se mu stane v životě cokoliv, je potřeba plivnout si do dlaní, zatnout zuby a pokračovat dál. Což je škoda, protože to seriálu trochu ubere právě na oné realističnosti, kterou jsem výše zmiňoval. I tak je to však na krásné čtyři hvězdy a vřelé doporučení všem. ()