Co má po dvaceti pěti letech dobrého manželství Darcy dělat, jestliže se jí najednou odhalí temné tajemství jejího manžela? (AMC Czech)

Pavlínka9

Je to neskutečně vleklé a máte opravdu potíž to dokoukat :D :D Na motivy povídky Kinga, kterou zbožňuju a je taky podobně záhadná, jsem si to nemohla nechat ujít :) A pro mě ten film má jednu skvělou výhru - Joan Allen, která je v té roli tak bravurní a přesvědčivá, že prostě jen na ni se těch 102 minut vydržíte dívat :) Je prostě skvělá :) A je jí postava je chytrá a okouzlující zároveň :) Ale jinak to většina lidí nezvládne dokoukat :D ()

IceQueen

Som Kingovou fanynkou č.1 a ako taká som už mala predmetnú poviedku prečítanú. To znamená, že som vedela, čo mám očakávať a že som mala aj dostatočnú predstavu o tom, čo sa odohráva v palici hlavnej hrdinky. Tým pádom som tušila do čoho idem a neočakávala som nejakú brutálnu hororovú jazdu. Úplne však chápem všeobecné rozčarovanie, no ja som relatívne spokojná, tak na 3* to určite stačí. Je nereálne očakávať zázraky, keď kingovinu nerobí čarodejník s mešcom plným zlata. ()

George Stobbart

Ženská zistí po 25. výročí, že jej manžel má malé, krvavé tajomstvo – občasné vražedné chúťky... Števo Kráľ je vo svojom obore nespochybniteľný, čo však neznamená, že každé jedno jeho dielo je perfektné a dokáže utiahnuť aj filmovú adaptáciu, kde nie je práve ľahké zaradiť sa k tým vydarenejším ("It", "Salem's Lot", "The Mist"...). A práve tento počin v tom jasne zlyháva. Príliš obyčajný námet – aspoň čo sa týka filmu – je pretavený do príliš obyčajného spracovania, ktoré sa môže pokojne posadiť medzi nevýrazné televízne kriminálky. Nemá čím prekvapiť, nemá čím potešiť, aj keď v podstate to úplne zlé nie je, len to dopláca na svoje fádne spracovanie a neambiciózny obsah. ()

tron

Nápad sám osebe je perfektný (je možné, aby žena prežila desaťročia v manželstve s chlapom, ktorý je sériový vrah a nevedela o tom?). Najlepší je Lang a aj on je jednak dosť nudný a jednak je vo filme len na pár minút. Najhorší je príšerný kasting - ešte Joan Allen by sa dala, ale LaPaglia je odporný, nechutný chlap, ktorý sa do tejto úlohy vôbec nehodí a iba čo otravuje divákov vkus. ()

hous.enka

Škoda, že Berdie nedostal více prostoru, takhle to bylo příliš sterilní a jednostranně zaměřené. Chtělo by to víc emocí a pohled druhé strany. Z téhl v erze mám pocit, že jemu to celé bylo jedno. I když byl závěr v nemocnici docela fajn, ke třem hvězdám mě nedonutí ani King (a to se mi jeho adaptace většinou líbí). ()

• Detektiv Ramsey (Stephen Lang) ve filmu tvrdí, že by jistého zločince poslal do Shawshanku. Shawshank je věznice z jiné povídky Stephena Kinga "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank." (ČSFD)
  • Novela Stephena Kinga, která posloužila jako předloha k tomuto filmu, je součástí sbírky "Full Dark, No Stars" z roku 2010. (Glowski)