Xi you ji zhi da nao tian gong

• Čína 西游记之大闹天宫 (viac)

Snímek vypráví o pouti vybraných postav dnes již klasického příběhu čínské literatury "Putování na západ", jinak známého pod názvem Opičí král autora knižní předlohy Wu Cheng-ena a zavádí nás do děje, kdy se Opičí král bouří proti Nefritovému císaři a tím vyvolá chaos, jenž je úvodem do dalších dobrodružství. (FIBO)

Brain-D

Nevtipné efektní pěkně barevná blbůstka pro děti, která opravdu zmrazila všechna očekávání. Nejvíce mě naštvala choreografie a záběry, kde kung-fu, které jsem očekával tu prostě nebylo. Donnien Yen a Chow Yun-Fat jsou skvělý herci. Tohle jim muselo trošku uškodit, i když si pořád myslím, že pro děti je to skvělý film. ()

corpsy

Digitálnejšie ( a to tiež nie príliš zdatne ) to už zrejme ani nešlo. Pozlátko tak krikľavé a ligotavé, že sa chce človeku ,,blejt,, od celej tej umelosti. Nechápte ma zle, ale takto koncipovanú fantasy dokážu naozaj len v Číne. Pravdepodobne je takto stavané ich publikum. Iný kraj, iný mrav ( ostatne by som chcel vidieť jak by sa Slováci popasovali so svojimi legendami, napr. také Povesti z Tatier ). ()

ConanVJ

Tak tento Opičí král jde v mnohém v šlépějích původního seriálu. Je to vlastně o tom, jak Sun vznikl, řádil v nebi a nakonec jak byl za své činy potrestán. Navíc je zde přidána zápletka, že božstvo porazilo démony a zakázalo jim vstup do nebe. Ti chtějí pomocí Suna opět nebe dobýt. Takže příběh je celkem pěkný, i když asi ničím nepřekvapí. Pak tu máme obsazení, které se určitě povedlo. Efekty jsou hodně okaté, ale celé je to vizuálně působivé. Souboje jsou zde spíš pomocí magie, než Kung-Fu. Celý film je natočený tak nějak bláznivě, kdy člověk nestíhá koukat, co se na obrazovce zrovna děje. Hudba je pěkná, ale místy mi přišla zbytečně roková. Já jsem s filmem spokojen a doufám, že bude natočené pokračování s putováním na západ a společníky ze seriálu. Za mě 85% :) ()

warrenur

Vzhliadol som tento kusok, aby som si tak trochu pripomenul Opicieho krala, ked som bol este maly krpec a neviem akym sposobom sa dostal do vtedy este Cesko-slovenskeho vysielania. Tie diely som videl mnohe a pomerne som si ich uzival. Toto je vsak len premenada napaditych a celkom umne urobenych kostymov, masiek a farieb. Charaktery vsak boli smiesne a vobec som sa zial nebavil. Znacna slabota. Z cinsko-hong-kongskej produkcie podobnych veci vzislo fakt vela. Tento vsak rozhodne nepatri k tym podarenejsim. ()

Vavča

Forma zvítězila nad obsahem. Občas působivé, ale zoufale špatně zrežírované, nekonzistentní. Někdy Vám poklesne čelist z efektů a předváděných triků, soubojů, jindy si říkate, že to cgi působí nepřirozeně, uměle jako průměrná PC hra. Atmosféra a tempo si občas vezmou dovolenou, herecké obsazení je OK, ale šlo z něj vytřískat více, stejně jako z celé vizuální složky filmu, který se neustále odkládal skoro tři roky od původně slibované premiéry. Čínským filmařům (kromě Tsuie Harka) bude asi ještě chvíli trvat, než se naučí správně pracovat se západní technologií počítačových triků. Aspoň OST, které složil Christopher Young mohu pochválit, jinak bohužel slabé a spíše z nostalgie a milosti za tři hvězdy. ()

• Filmovou předlohou je hned několik kapitol z literární novely klasické čínské literatury "Journey To The West" sepsané Wu Cheng'enem v 16. století. (Conspi)
  • Herec Jet Li projevil v době předprodukce zájem o roli Opičího krále. Roli nakonec získal Donnie Yen, který se na výrobě snímku podílel i jako akční choreograf. (Conspi)
  • Snímek se až na vybrané části natáčel výhradně ve filmovém studiu a před tzv. zeleným plátnem. Výstavba studiových kulis si vyžádala investici nad 50 mil. čínských yuanů. Do skutečného světa, do městské prefektury Čang-ťia-ťie, ležící v čínské provincii Chu-nan, se filmový štáb vydal jen v případě pořízení záběrů, které se ve snímku objevují coby The Water Curtain Cave a Mountain of Fruits & Flowers, domovina Opičího krále a ostatních horských opic. (Conspi)