Záznam koncertu z pražské Incheba arény z října 2010. Členové skupiny Nightwork o sobě říkají: "Jsme skupina, která se snaží v první řadě rozveselit a pobavit publikum. Důvodem tohoto směru je fakt, že herci/muzikanti inklinují míchat obě profese dohromady a nacpat do vystoupení něco navíc, dobrým modelem se zdá být parta 'polocvoků', kteří se nestydí za svou demenci - lidé se mají alespoň o čem bavit. Od tohoto bodu se odvíjí celá naše snaha jak po stránce koncertní, tak i hudební. Mezi písně, které jsou nejvíce platné tomu, kam směřujeme, patří koleda Vánoční čas, remake písně Včelka Mája a novinka Globální oteplování - Já jsem Gay, která vznikla ve čtyřech jazykových mutacích. Velká část našeho repertoáru je taneční hudba, která je inspirována discofunky ze 70. let, dále písně na africké a jihoamerické motivy a sem tam zabrousíme do operní scény. Písně, které hrajeme, jsou převážně autorské, využívající současná hudební aranžmá a elektronické zvuky." (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Pustila jsem si to jako kulisu k práci a nakonec jsem to viděla celý (a práci žádnou). Celkově dobře zvládnuté komerční zboží, které koupí kde kdo. No dám tři, abych se neztrapnila jako ty nadržené paničky s chytrými telefóny, které se táhly od prvních řad až bůhvíkam - byl tam vůbec ňákej chlap?). Kdyby jen tolikrát nevomílal "Praha" (asi humot). Každopádně jsem konečně poprvý viděla "toho slavnýho" Dyka v pohybu (hahahoho) a vypadá jak kříženec mezi Terencem Hillem a silasem (ne tim seksy filmovym, to je zas Prachař). A asi umí zpívat neboco. ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud je mi známo, tak jsem nikdy nestrčil jazyk do krku jiného muže, teplákovou soupravu si natahuji jen při státních svátcích, při sledování Včelky Máji jsem nikdy neprožil orgasmus a má gesta nikdy neměla styl, ale tento koncert skupiny Nightwork mne dokáže vždycky nakopnout. Jednou za čas od tohoto spolku uvolněných šašků přijímám nemalou dávku pozitivní energie přes monitor a mohu jen spekulovat o tom, kolik bych jí schytal naživo. Nemám alibu na to, co jsem dělal večer dne 13. 10. 2010, ale kdybych se v té době vyskytoval v Incheba aréně někde v okolí mixážního pultu, tak by můj život byl ještě o něco úžasnější. ()

freddy

Nightwork je jakýsi fenomén poslední doby, a troufám si tvrdit, že za jejich úspěchem stojí především fakt, že se neberou příliš vážně a že nabízejí svými atypickými písněmi zajímavou alternativu pro znuděné hudební fanoušky, kteří s nadšením přivítali nový svěží mladý hudební vítr v zatuchlých vodách české hudební scény. Ale hlavním důvodem, proč jsem se v sobotu po půlnoci podíval na záznam jejich koncertu byl fakt, že tahle kapela získala v ten samý den (tedy v sobotu) bronzového Slavíka v kategorii skupin a stejně tak získal i bronzového Slavíka zpěvák kapely Vojta Dyk v kategorii sólových zpěváků. A já jsem si uvědomil, že s výjimkou nějakých čtyř songů od téhle kapely nic neznám a že by mohlo stát za to se s nimi trochu lépe seznámit, a k tomu byl tenhle záznam koncertu naprosto ideální, vždyť běžel v televizi jen tři hodiny po skončení předávání Slavíků. Koncert samotný mě přesvědčil o tom, že tohle je opravdu tak trochu jiná kapela, která nekouká kolem sebe a jede si svou vlastní cestou a jejich koncert byl opravdu zajímavým zážitkem, ať už mluvíme o zajímavé módní přehlídce, která byla součástí koncertu, nebo o svatbě gayů přímo na koncertním pódiu za zvuků písně "Globální oteplování". Jediné, co mi tak trochu lezlo na nervy byl Vojta Dyk se svým neustálý "Prahááá", ale jinak to byl docela povedený koncert s pár skvělými nápady, který stálo za to vidět. Dávám čtyři hvězdy. ()

petaspur

Pestrobarevná show Made in Nightwork mne zcela pohltila. Vždycky mne totiž potěší, když se v dnešním materialisticky zaměřeném světě objeví někdo, kdo má evidentní radost z pouhého faktu, že rozdává radost. Jejich hudební styl sice není tím, na co reaguju spontánním střiháním uší, ale všudypřítomné kraviny, vyšperkované módní přehlídkou Teplotexu, mne nutí k maximálnímu hodnocení. Viděno dne 3. 12. 2010 na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21054215193-ct-live/. ()

draggo

První dvě písničky mě bavily, ale ty další už jsem spíše tiše přetrpěl, protože byly všechny na jedno brdo a takříkajíc jsem se toho rychle přejedl. Celá ta jejich stylizace jde absolutně mimo mě - nechápu, nehodnotím. Ta módní přehlídka tepláků ale byla už hodně trapná a navíc zbytečně natahovaná Aspoň že závěrečné "Globální oteplování" trochu spravilo chuť, je to totiž jejich jediná písnička která se dá poslouchat víc než jednou (a opravdu NE kvůli textu). Suma sumárum nic extra, z Nightwork asi moji oblíbenci nebudou. /viděno v TV: 25% a 2*/ ()

..Lucas..

Český skupiny skoro vůbec neposloucham, ale Nightwork jsou výjimka, Vojta Dyk má moc pěknej hlas a písničky jsou vtipný a dobře napsaný :) a tenhle koncert byl prostě super, pobavil jsem se, hlavně u módní přehlídky :D ()

slunicko2

Šou jaksepatří aneb To čumíš, vole. 1) Nightwork si berou na paškál všechno a všechny, padni komu padni. Není to zesměšňování, je to prostě sranda, k jejímž utvoření používají stejné postupy, podle nichž jsou karikované písně vytvořeny, postupy hudební, skladatelské i aranžérské. Celá kompozice show jako pódiový Ein Kessel Buntes nové doby, který je současně parodovaným i parodujícím, nese přitom výrazné znaky silné režisérské ruky Rostislava Nováka ml. (chybí mezi uvedenými umělci, Rezek dělal televizní režii) a poetiky jeho Putyky. 2) Televizní sestřih jistěže vybral, předpokládám, to nejlepší a tak se vyhnul potenciálním nudným místům. Na druhé straně však celkový dojem z poslepovaných scének a skečů je asi slabší, než byl origoš koncert. Obrovské charisma frontmana tu trochu ustupuje do pozadí, ve skutečnosti je Vojtěch Dyk, věřte nevěřte, ještě daleko větší šoumen, než se zde jeví. 3) Přestože Nightwork považuji za skvělou slezinu obrovských osobností a tuze potřebný závan čerstvého povětří do zatuchlých bažin naší pop music, v některých aspektech je jejich humor už mimo moje hranice. Slova "tepláková souprava, dej si kule doprava" mi prostě nezní pěkně, trapnou kašírovanou gay svatbu považuji za o dva levely horší úroveň ve srovnání se zbytkem představení apod. Komentátor Iroquaise** přesně popsal mé pocity a hezky je zobecnil. Mám proti němu tři hodiny zpoždění a tak se na něj pouze odvolám. Uvedené výhrady mi brání dát plný počet hvězdiček, ale rozhodně mi nezabrání, abych si tento záznam nepouštěl znovu a znovu. ()

Figu

Buzny v akci, "zem jim lehká"! Nicméně samozřejmě šoumeni, kteří si i za svojí krátkou existenci, získali nespočet fanoušků! Dyk velikej potenciál, prostě umělec. Jinak muzika hrůzostrašná a jsem fakt rád, že dnes to neslyším ani už pořádně v rádiu :) Páč momentálně už je zastínili jiný bukvice (že Mirai?) 55% ()

Splasher

Irokéz už to ve svém komentáři hezky vystihnul. Nightwork jsou joke band. Na tom samotném není nic zas tak špatnýho, ale problémem těhle kapel bývá doba trvanlivosti a když se pak snaží přejít k vážné tvorbě - > u fanoušků narazí. Proto v budoucnu očekávám osamostatnění zpívajícího herce Dyka. ()

Iroquaise

Problém není v tom, že by ti pánové neuměli hrát, zpívat nebo komponovat. Zádrhel je v podstatě toho celého konceptu, jehož jádrem je komedie a parodie, nikoliv hudba. Ono by se chtělo říct, že podobný přístup razí a razila celá řada kapel, ale kupříkladu Monkey Bussines nebo J.A.R. tvoří na prvním místě hudbu, resp. jejich texty neobsahují jen komickou rovinu, ale i další vrstvy sdělení. Nightwork připomínají svou tvorbou Mig 21. Jde jim primárně o humor a tzv. blbnutí - konání, jemuž hudba slouží ( nikoliv naopak). Zajímavé v tomto směru je, že show, kterou mohl divák v tomto vystoupení vidět, neměla místy parodický nádech ve smyslu "vysmíváme se megalomanské povaze velkých hvězdných koncertů", ale naopak nevhodně nafukovala humor do výpravných rozměrů ( skokani na trampolínách, modelky v teplácích nebo protoperverzní sbor zpěvaček v bílém - zřejmě v narážce na Bambini di Praga). Vystoupení tak působilo jako deformovaná pseudo-show, v níž se skrze neustále přítomný humor tematizovaly a vyprazdňovaly její jednotlivé složky - od zpěvu, přes výkon hudebníků až po pódiové efekty. více zde...http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/ct-live-nightwork.html ()

Kalidor_

Asi nejlepší koncert poslední doby co jsem shlédnul. Velice cením, že písně Nightwork nejsou na jedno brdo, nemají kolísavou chytlavost a také hlas Vojty Dyka naživo i při skotačení na jevišti je prostě excelentní. ()

dehlie

úžasný koncert. tak pozitívne naladený som po pozeraní tv programu dlho nebol. vrcholom je "Válka atomú" aneb Válka je už tady! Tlieskam! ()