Tom je atraktivní mladý muž, který pracuje jako kuchař v restauraci Bondi, ale něco s ním není v pořádku. Nerespektuje pravidla, a ač se s ním něco děje, tak jeho činy se zdají být tolerovány všemi kolem něj. Na oslavě narozenin jeho osmiletého syna však vybuchne a ocitne se v policejní vazbě. Tom propadá do tmy a začínají se objevovat fragmenty jeho příběhu. Všechny ženy v jeho životě se mu snaží pomoci odlišnými způsoby. Burning Man je bezohledný, provokativní a dojemný příběh o otci a synovi, kteří hledají cestu zpět ke štěstí. (Kryšpín)

Wysch

Řekněme si to narovinu, víc klišoidní to bejt nemohlo. Zápletka, kterou rozplete divák až kolem 20. minuty, je tak obehraná, až to bolí. Ale to, co dělá z Fajrujícího chlapa větší terno, je přehazování záběrů a jejich roztříštěnost, která postupně buduje u diváka jakejsi emocionální vztah s týpkem, kterej je naprosto nesympatickej. Vizuálno je krásný, povedený a je naprosto fuk, že naprosto buď přestřelený, nebo obšlehnutý jinde (odlítávající balonky, jak zmiňuje Fifer), ale má svoji roli a je naprosto stejně důležitým faktorem jako ty dějový přehazovačky (jak říká Rob Roy). Primárně ale nečtěte tu synopsi, film je naprosto o něčem jiným a není to o hledání cesty ke štěstí, je to o hledání, bolesti a tak krásně upřímně natočený, že jsem tomu ve finále věřil mnohem víc, než řadě filmů podle skutečný události. Pořval jsem si jako malej harant, a proto upřímně a narovinu dávám o hvězdu víc, než si film zaslouží. Asi. ()

Fifer

Pokud máte náladu na standardní biják podle hollywoodské šablony (ano vím, je to australsko-britský film), tak vás Burning Man nezklame. Kamera je krásná, ale všechny vizuální nápady už jsem viděl v jiných filmech ( detail na dětskou hračku při autonehodě, balónky odletající pryč při pokažené narozeninové oslavě). Pokud máte rádi soft-erotiku, přijdete si na své, hlavní hrdina neustále šoustá a většina těchto scén nemá jiný účel, než předvést krásná těla modelek v cameo roličkách. Příběh je stokrát ohraný a proto jej režisér vypráví nelineárně a neustále přeskakuje mezi min., přít. a budoucností. Nemá to žádný jiný význam, než aby film budil zdání zajímavé a komplikovaně stavěné zápletky. Dojde na všechna slzopudná klišé typu: vzpomínky na ženu, která předčítá pohádku svému synovi, tati, kdy se k nám vrátí maminka...apod. Když se nad tím tak zamyslím, tak se mi líbilo jen několik zajímavých záběrů, toť vše. Film mi strašně připomíná Pana Nikdo, jen tu chybí ta sci-fi zápletka. ()

hazaba

Zpočátku docela chaotické, ale postupem času se nitky rozplétají. Komedie to rozhodně není, pár vtipů, co se tu objeví občas dře, občas ne. Pár hodně zajímavých záběrů. Film většinou jakoby plyne po povrchu, aby se v některých místech zanořil a šel na až na dřeň. Obrovskou slabinou je Matthew Goode jako Tom, který se většinu filmu tváří pořád stejně. Vzhledem k tomu, že na něm celý stojí, je to hodně špatně. ()

playboxguest

Romantické drama o posttraumatickém životě chlápka, jehož rakovina připravila o ženu, komedie ani náhodou. Střípkovitost příběhu nijak zvlášť nepomáhá, je to pomalu se vlečící nuda tak jako tak, ke konci už se mi pusa hýbala víc, než kdybych proti ní pustila větrák. Goode začne být ke konci už vyloženě otravnej, jediný, co mě nakonec jakž takž bavilo, byly záběry z kuchyně. Škoda, že Burning man není spíš o chlápkovi, kterej třeba po nějaké nehodě začne bejt doslova vznětlivej, plakáty k tomu vybízejí víc než málo a určitě by to bylo o dost zajímavější pokoukáníčko. 40% ()

Rover

Ze začátku jsem byl kupodivu spíše dobře naladěn, za což může především postupně se skládající mozaika. Jakmile byl výsledný obraz dokončen, následovalo pouze variování již viděného. Přes ne příliš velkou stopáž se film začal nepříjemně vléct, přesto však dokázal vyvolat emoce. K spíše průměrnému hodnocení pak přispívá i kamera, která se až příliš snaží být originální, což skončí spíše otravnou prvoplánovostí. K dobru budiž zdařilá režie. HUDBA: Lisa jede v zaběhlé koleji posledních let, přesto patří Burning man k jejím nejlepším věcem poslední doby. Kvituji obsáhlou skrumáž nástrojů, díky níž hudba nepůsobí orchestrálně. Lisa s hudbou pracuje, plně v souladu s tím, co od soundtracku očekáváme, jako s doplněním děje a podbarvením scén. Jsem rád, že skládá pro film a nesnaží se ho nijak přehlušit, jak poslední dobou bývá zvykem. Dočkáme se mnoha klišé, ale to již spíš souvisí s důvody, proč si někdo Lisu jako skladatelku vybere (za všechny mluví užití zpěvu). ()

• Lisa Gerrard získala v roce 2011 nejvyšší ocenění za hudbu k filmu od FCCA a také APRA. (pleva)
  • Martin Connor získal dvě nejvyšší ocenění za střih filmu, a to od Film Critics Circle Australia a Australian Screen Editor. (pleva)