En forelskelse

• USA Awakening
všetky plagáty

Carstenovi je 16 let a je to právě měsíc, co začal chodit s Melissou. Ta ho představí svým rodičům, kteří přivítají Carstena velmi přívětivě. O víkendu jedou všichni na chalupu. Cestou na lov se ukáže, že mezi Carstenem a otcem Melissy se děje něco víc, než obvykle. Carsten se večer svěří Melisse, ta už jej nechce vidět. Carsten odchází, ale co bude dál? (pierre0068)

Aluska88

Již dlouho jsem tento počin chtěla zhlédnout a byla jsem na něj velmi zvědava. Mezitím se mi stále více a více začínaly sbíhat sliny na "Pravou krev." Ještě než se ve druhé sérii objevil Allan Hyde coby mocný upír Godric, říkala jsem si, že ho zde hraje "ten" z En forelskelse. Po zhlédnutí tohoto snímku mi už zase připadá, že v tomto dramatu o skrývané lásce mezi mladíkem a otcem jeho přítelkyně, hraje Godric:) Allan Hyde je talentovaný a nádherný klučina a já jen doufám, že ho zase uvidím v nějaké zajímavé roli. Seversky čistý, studený a "mlčenlivě" zpracovaný film s osobitě podmanivým hudebním doprovodem. Scény závěrečného "přiznání" dívce a momentu "mezi dveřmi" mě naprosto dostaly. Bolest, slzy, strach a výčitky z ublížení, skryté a uvnitř vroucí emoce. Byla jsem vžitá do jejich kůže, cítila jsem vše s nimi a zároveň uvažovala nad tím, jak mocné a nelítostné dokáží city být. Nejen k nám, ale také k jiným lidem. Ale ať se snažíme jakkoli a víme, že to, co cítíme a prožíváme, není správné, nebo víme, že nám to ublíží, vždycky nás city přemůžou. ()

Tosi

Za 39 minut film zvládl vystihnout opravdu silné momenty a vyvolat smutné emoce, všechno to byly naštěstí jen probouzející se pocity, ne erotika. Příběhy jako tyto, prostě nemohou mít št´astný konec... ()

jiri.twist

Úžasný severský bonbónek těsně na hranici ještě krátkého filmu, dle mě tak akorát, delší už nemusí být, od desítky za příběh ho dělí jen dle mě trošku nerálná situace, kdy začal první ten mlaďoch...(což si nedokážu v reálu představit, když bych měl 16 a chodil s jeho dcerou) 9989 ()

Mukunda

Moc pěkný film. Vše zbytečné zde chybí, film jde na dřeň a emoce i celková psychologie postav je zde silně zhuštěna. Díky tomu film rychle uteče a zanechá mnohem silnější zážitek, než mnohé celovečerní filmy. Postavy Carstena i Stiega jsou skvěle zahrané, zejména Allan Hyde celkovému zážitku velkou měrou přispívá. Mohu jen doporučit. ()

Joshua2121

Som rád, že sa aj dnes nájdu režiséri, ktorí majú uletené myšlienkové pochody a neboja sa experimentovať či zachádzať do neprebádaných vôd. Stručný, zhustený film, plný striedavých, premenlivých emócií. Chýbalo mi v tom ešte o niečo viac dramatična, pretože potenciál na využitie citového zmätku postáv ešte určite bol, ale konečne to bolo aspoň niečo, čo som ešte nevidel. (70%) ()