Bohatý muž a chudá kaskadérka se do sebe zamilují. Ale vše se zkomplikuje, když si nevysvětlitelně vymění těla a na povrch vyplouvají temná tajemství. (Netflix)

Pethushka

Musím přiznat, že mi trvalo pár dílů, než jsem si seriál oblíbila. Teď když se na to ale dívám zpětně, bylo to samozřejmě úžasné už od začátku. Až se budu dívat podruhé, užiju si to ještě více. Kaskaderské prostředí je pro mě novinka, kterou jsem unesená. Ji-won Ha byla v akčních scénách překrásná. Jednotlivé postavy byly dokonale vykreslené do těch nejmenších detailů. Můj největší obdiv ale má Bin Hyun. Až neuvěřitelně ztvárnil výměnu. Jeho pohyby i pohledy byly přesné jako Ra Im. A v roli arogantního muže, který však udělá pro lásku všechno, mu to děsně slušelo. Hádám, že se mi o něm bude ještě pár nocí zdát. Druhá polovina seriálu (zejména díly 13 a 17) byla velkou zátěží pro moje oči. I když byl začátek trochu slabší (90%), zbytek seriálu všechno napravil (110%). Je neuvěřitelné, co se mnou dělají korejské seriály. 5* ()

Zíza

Možná chci jen vybočovat z řady, proto dávám 3*, možná je to tím, že si velmi dobře vybavuji, jak mě prvních asi 6 dílů absolutně nebavilo, možná je to tím, že jsem se po poslední scéně cítila jaksi rozčarovaná a nespokojená. Navíc Bin Hyeon vypadá najednou nepřitažlivě. Ale to nevadí; mezi ústřední dvojkou to pěkně jiskří. Seriál má všechno - kpop, archetypy, klišé, nadpřirozeno, minulost, lásku až za hrob, ztráty paměti, vtip, jiskru, otravnost... a mohla bych vyjmenovávat dál. Bavila jsem se, ale ne pořád, a musela občas poposunou příběh vpřed. Nemělo to zřejmě pro mě tu správnou jiskru - zajímalo mě, jak to dopadne, ale nebyla jsem napjatá, nepodařilo se mi vcítit do postav. Pokud koukáte na asijské seriály, nejlépe jste je teď objevili, určitě se koukněte, protože se bude líbit. Cítí přesycenost těmito seriály, už mi nedávají tolik, jako když jsem je začala objevovat. Už je těžší najít něco, co se opravdu zalíbí, alespoň u mě to tak funguje. Není to špatné, podívejte se. Bin Hyeon perlí. Lepší 3* Přeloženo. ()

Vavča

Korejci navzdory své zatíženosti na jeden archetypální námět(v krátkosti bych to popsal jako Popelka syndrom), opět dokázali předvést zajímavý seriál. O ženě kaskadérce (Ha Ji Won) a jednom excentrickém, arogantním řediteli luxusního obchodu (Hyeon Bin), kteří se navzdory rozdílům v sociálním žebříčku potkají a začnou spolu chodit. Tradičně musí dát na budku nepřejícným lidem v okolí překonat svoje traumata atd. atd. Už jste to mockrát viděli. Jenže já to Korejcům i tak žeru přímo s navijákem, protože hlavní obsazení umí hrát, je pastvou pro oči. Seriál má částečně zajímavé plus díky tomu, že je zde trošku ukázán život kaskadérů (bral bych více akčních scén, byť to co slečna Ha Ji Won ukazuje v dílech 1a 16 a i jednom dalším, vypadlo mi číslo epizody, je fakt zajímavé). Vůbec bych se nezlobil mít sérii nebo film na podobný námět s Ha Ji Won v hlavní roli, nebo případně aby měla sci-fi akční fantasy, ona se na hlavní hrdinku akční dokonale hodí, od dob Damo uplynulo dlouhých 8 let a něco přímočarého, akčního, bych s ní uvítal. Zpět k seriálu má dobré vedlejší obsazení, povedený OST, zejména mě dostává ten oplodňovák That Woman/ Man od Baek Ji Young. Je zde humor, romance, není to vydírací a je to nápadité, docela dost. ()

eLeR

Kórejsky romantická, miestami pošibaná, ľahúčka vecička. Bin Hyeon je ako arogantný Kim fantastický, bavil ma nesmierne. 시크릿 가든 je určite moje guilty pleasure. ()

Jirka_Šč

Možná nejlepší současný seriál (+-15 let), který jsem dosud viděl (musím nechat uležet v hlavě). Nejraději bych to okamžitě viděl celé znova, ale nemám dalších 20 hodin. ■ Nejprve negativa: Nejvíc mě asi vadil díl 13 (a trochu 10), ve kterém se hlavní hrdina choval jako pitomec. Jako všechny seriály je to místy trochu roztahané - sem-tam bych vystřihl některý, už poixté opakovaný, nájezd kamery. Zkrácení o 1-2 díly (z dvaceti) by tak (možná) neuškodilo. A některé vedlejší postavy a komparz občas nejedou na první výkon. ■ Pozitiva: Krásné. Málo hluchých míst. Pohádkový prvek, který není samoúčelový, ale posouvá děj dál a umožňuje hlavním hrdinům aktivní práci s ním. Vývoj postav - výborný. Nejvíc mě zaujala postava, na začátku nesympatická, kterou však člověk nakonec musí obdivovat a držet jí palce. Herecké výkony hlavních hrdinů - skvělé. Nejvíc jsem asi dosud znal Ha Ji-won, které nadstandardně krásná a bojová postava "drzé dívky" vyloženě sluší, ale nejlepší výkon podle mě předvedl Hyeon Bin (v dílech 6, 7, 8 je doslova neuvěřitelný). A Osca má charizma. Zápletka je propracovaná a do konce dotažená. Po prvním vidění mě nenapadá samoúčelová postava (jedna jediná by tam možná nemusela být, ale i ta má smysl) - všechny byly pro děj kompaktně využity (další důkaz propracovanosti). Dějové zvraty, posuny nebo retrospektivní vysvětlení něčeho, se seriálu držely od začátku až do konce. Často nastaly chvíle, kdy se děj posunul jinam, než jsem očekával a jednou mě jedna z postav vyloženě příjemně překvapila svojí reakcí. A také je to uvěřitelné - svět není rajská zahrada a některé věci se nespraví nikdy. Skoro v každém díle jsem se dokázal na něčem smát :). ■ P.S. Při pohledu na herecké obsazení dodatečně zírám. Ona v tom hrála Son Ye-jin, se kterou jsem viděl už čtyři filmy a já ji nepoznal! V 28 letech neuvěřitelně vyzrála. A to jsem si říkal, kdo je ta sebevědomá žena ... ■ Konečně doporučitelné video! OST1 http://www.youtube.com/watch?v=SAM9hIJzb7I&list=PLBD9A087F80D80792 OST2 http://www.youtube.com/watch?v=pYmDhC00Ca4&list=PLBD9A087F80D80792 ()

ainny

Docela předvídatelný děj, ale přesto originální, vtipné, dojemné a romantické. Bohužel musím jednu hvězdu sundat, protože zhruba v polovině byly dva nebo tři díly, které děj natahovaly IMHO zbytečně a nebavily mě. I tak je to ale korejská klasika v tom dobrém slova smyslu a určitě si ji časem zopakuju. Kdyby pro nic jiného, tak pro ten úžasný soundtrack se mi to vyplatí. ()

Fleur6

Mám rada aj Bin Hyeon aj Ji-won Ha, príbeh je milý, takže nie je o čom (i ked skutočne ma nebaví revať niekoľko dielov za sebou, nejak to neviem ovládať v týchto kórejských veciach). Už druhá dorama za sebou s Bin Hyeon, ktorej dávam plné hodnotenie, tak idem skúsiť aj The Snow Queen. ()

Martinibaby

Moje první Kdrama, které jsem měla tu čest a to štěstí vidět, neboť právě tenhle seriál mě nalákal k dalšímu průzkumu jihokorejské (seriálové) tvorby. Shlédnuto dvakrát a určitě ne naposledy, Secret Garden má kromě své lehce magické zápletky prostě neskutečné kouzlo a to jak v příběhu, tak ve skvostném hereckém obsazení i v hudebním podkresu. Zkrátka a dobře, nenechalo mě to chladnou - smála jsem se až jsem ze židle padala, brečela jsem až mě srdce bolelo, přesně jak to má na pět hvězdiček být. ()

Folpa

Po nějaké době zase jeden seriál, který hodně vybočuje z kvalitního standartu. Je originální, sledujeme tu vztahy více párů, nejenom toho hlavního. Všichni herci jsou sympatičtí, hudba je nádherná... Oska je geniální :) a jeho přítelkyně je nádherná... Mohl bych tady psát ještě dlouho, ale nemá to cenu, to se prostě musí vidět. U mě se to zařadilo hned za Snow Queen :) ()

Pirkaf

Dokázal mě tento seriál přikovat k obrazovce, to zase ne že ne. A jeho nejlepší díly, tedy ty, ve kterých převažuje humor, jsou opravdu dokonalé. Bohužel jich zase tak moc není. Mohlo to být klidně kratší a samozřejmě o něco míň srdceryvné. ()

Zelilu007

Jedno z těch více komických K-Doramat. Na teplákovou soupravu nelze zapomenout, už je kvůli opakované scénce i v jiných seriálech. Určitě jedno z nejlepších vyměňování těl co jsem viděla :) a i když vedlejší linku většinou přeskakuji, přesto si hlavně herec Sang-hyun Yoon získal mou pozornost. ()

Tyckin

Jedna zajímavá slečna a k tomu tři mužští nápadníci, z toho nekouká nic jiného než potíže :-) Nutno uznat, že Hyeon Bin a Ha Ji-won tu oba dva předvádějí opravdu parádní výkony a to jak si dávali vzájemně zabrat bylo velmi zábavné, zejména když Ha Ji-won tak paličatě veškeré to poněkud neobvyklé uhánění odmítala a pro nějaký ten kopanec si nešla daleko, zkrátka dost trhlá holka :-) Nespokojenost ale musím vyjádřit s realizací výměny jejich těl, celé to působí děsně krkolomně, uměle, tady si mohli tvůrci trošku více lámat hlavičku a provést to působivějším stylem, celý ten díl o událostech na ostrově byl děsně toporný. Rovněž nehoda při filmování je na tom obdobně – trocha fantazie by páni tvůrci nebyla? Šlo by to zařídit uvěřitelnějším způsobem. Relativně často jsem začal mít rovněž pocit, že se dívám tak trochu na telenovelu – neustálé zašmodrchávání vztahů, minium událostí a opravdového děje, z drtivé většiny seriál stál na nekonečném špičkování hlavní dvojky a už toho bylo na mne moc, prospělo by trochu více rozvést všechny ty dějové linky, které jsou tu spíše jen naznačeny. Z vedlejších postav zaujala opravdu nechutná zabedněná matka, roztomilá Ah Young či zábavný asistent Kim, nevyzrálý Oska a jeho kariéra i životní láska byl asi nejlepší. Od 15. části se ale kvalita pozvedla, takže celkově jde o kvalitní dílo, u kterého jsem se příjemně odreagoval. Ovšem „Božská“ Son Ye-jin se zde vyskytovala poněkud o mnoho méně než jsem tajně doufal :-( 77% ()

Andrea1717

Tento seriál ma takpovediac, nejako veľmi nevzal. Zápletka nebola síce zlá, príbehy jednotlivých dvojíc tiež zaujímavé, ale nemôžem sa zbaviť pocitu poloprázdna. Boli scény a okamihy, ktoré by si zaslúžili aj 10*, ale nebolo ich zase tak veľa. Celkové spracovanie mi prišlo trošku podcenené a veľmi jednoducho odfláknuté. Na 20 dielov by to chcelo trochu viac citov, vášne, alebo menej dielov. Chvíľami som sa pristihovala pri tom, že Oskov príbeh prežívam viac, ako príbeh Gil Ra Im a Kim Joo Wona. ()

andiek05

Secret Garden patří mezi má nejoblíbenější dorama. Jistý podíl na tom má hlavní dvojice v podání Ha Ji Won a Hyun Bina, protože to jsou prostě hvězdy. Hyun Binova role je úžasná a on je tak přesvědčivý, když hraje "Gil Ra Im" :-D :-D A to jeho "munja wa shong" :-D :-D :-D Zároveň i kladné body SG přidává to, že Gil Ra Im nemá žádnou rivalku, tedy pokud se nepočítá Kim Joo Wonova maminka :-D :-D Není možné zde vychválit všechno, co se mi líbilo na Secret Garden, protože je toho hodně, takže musí stačit to, co jsem už zmínila :-) ()

Ivuse

Začátek je celkem nenápadný, ale to co následuje pak je naprosto geniální :-D Hlavním hrdinům to spolu velmi sekne, opět je děj provázen nádhernou hudbou (nejlepší: "That man", "Scar", "Here I am"), nechybí zde napětí, akce, dojetí.... no prostě vše, co správné dorama musí obsahovat :-) Za zmínku stojí i postavy, které ztvárnil Sang Hyun Yoon (Oska) a Kim Sa-Rang (Yeun-Sul). Vždy jsem se těšila na to, až se na scéně Oska objeví - vždy mě velmi pobavila jeho přítomnost na obrazovce.. ()

Ceres

Po dlouhé době jsem se dostal ke korejskému seriálu. Tento navíc má v hereckém obsazení moji oblíbenou Ha Ji-won a Hyeon Bina, který již skvěle ekceloval v snad nejlepším korejském seriálu Snow Queen, takže jsem očekával poměrně dost. Seriál se rozjíždí pozvolna a zase nám ukazuje pozlátko a nižší vrstva korejské společnosti. Netušil jsem jak může tohle fungovat, kaskadérka a top manažer luxusního obchodu, ale oni to Korejci zase perfektně zvládli. Soundtrack na jedničku, zvláště krásné jsou texty a jedna speciální skladba, 그여자, mi zůstane zase pěkně dlouho v hlavě. Co mě hodně překvapilo je skvěle a docela často dávkován humor, nedokážu spočítat, kolikrát jsem se zasmál, opravdu dobře jsem se bavil. V seriálu nechybí i romantické scény, nejlepší asi ve 14. díle kdy Ra Im příjde na vánoční večírek v luxusních šatech a „Tracksuit Freak“ byl z ní náležitě okouzlen. Nechybí pak ani tragické scény a více zamotaný děj, kdy u 15.-17. dílu jsem hodně kolikrát tuhnul, co bude dál. Co na to celé říct? Zatraceně dobrý seriál, který bych se také nebál hodit až pod samotnou špici Snow Queen, vážně mě i přes moje bránění hodně dostal. Co je další plus je tu i více dalších hlavních postav, které řeší svoje problémy např. Oska, které jsou také vynikající. Tohle je rozhodně jeden z nejlepších jihokorejských seriálů. Jednoduše fantastické. ()

Roby

Když jsem dokoukal asi tak 2/3, tak jsem netušil do jaké úrovně se dorama dostane v poslední třetině. Šel jsem do tohoto seriálu docela skepticky, protože nejednou mě vysoká hodnocení navnadila, ale dostalo se mi zklamání. Tady to, ale neplatí... Parádní příběh s nádechem záhadné síly, humor, který baví a romance zvládnutá na jedničku. Tato dorama si zaslouží plné hodnocení a už se těším až si na ní podívám někdy znovu 95%. ()

Giggs

Zámenu tiel sme už videli v mnohých podobách veľakrát. Táto je jedna z tých najlepších. Tradičný, kórejský mix emócií a trhlého humoru. ()