Bohatý muž a chudá kaskadérka se do sebe zamilují. Ale vše se zkomplikuje, když si nevysvětlitelně vymění těla a na povrch vyplouvají temná tajemství. (Netflix)

Tyckin

Jedna zajímavá slečna a k tomu tři mužští nápadníci, z toho nekouká nic jiného než potíže :-) Nutno uznat, že Hyeon Bin a Ha Ji-won tu oba dva předvádějí opravdu parádní výkony a to jak si dávali vzájemně zabrat bylo velmi zábavné, zejména když Ha Ji-won tak paličatě veškeré to poněkud neobvyklé uhánění odmítala a pro nějaký ten kopanec si nešla daleko, zkrátka dost trhlá holka :-) Nespokojenost ale musím vyjádřit s realizací výměny jejich těl, celé to působí děsně krkolomně, uměle, tady si mohli tvůrci trošku více lámat hlavičku a provést to působivějším stylem, celý ten díl o událostech na ostrově byl děsně toporný. Rovněž nehoda při filmování je na tom obdobně – trocha fantazie by páni tvůrci nebyla? Šlo by to zařídit uvěřitelnějším způsobem. Relativně často jsem začal mít rovněž pocit, že se dívám tak trochu na telenovelu – neustálé zašmodrchávání vztahů, minium událostí a opravdového děje, z drtivé většiny seriál stál na nekonečném špičkování hlavní dvojky a už toho bylo na mne moc, prospělo by trochu více rozvést všechny ty dějové linky, které jsou tu spíše jen naznačeny. Z vedlejších postav zaujala opravdu nechutná zabedněná matka, roztomilá Ah Young či zábavný asistent Kim, nevyzrálý Oska a jeho kariéra i životní láska byl asi nejlepší. Od 15. části se ale kvalita pozvedla, takže celkově jde o kvalitní dílo, u kterého jsem se příjemně odreagoval. Ovšem „Božská“ Son Ye-jin se zde vyskytovala poněkud o mnoho méně než jsem tajně doufal :-( 77% ()

Folpa

Po nějaké době zase jeden seriál, který hodně vybočuje z kvalitního standartu. Je originální, sledujeme tu vztahy více párů, nejenom toho hlavního. Všichni herci jsou sympatičtí, hudba je nádherná... Oska je geniální :) a jeho přítelkyně je nádherná... Mohl bych tady psát ještě dlouho, ale nemá to cenu, to se prostě musí vidět. U mě se to zařadilo hned za Snow Queen :) ()

Kimm2

Secret Garden bylo rozhodně milým a příjemným překvapením. Ze začátku působí drama neuvěřitelně svěže a neokoukaně. Bohužel se nedá říct, že by tak působily všechny epizody až do konce. Objevuje se zde syndrom téměř všech korejských dramat, dojemné scény a občas nesmyslné rozhodnutí hlavních hrdinů, u kterých bych je nejradši praštila do nosu. I přesto byl seriál velmi zábavný a rozhodně nelituji času nad ním stráveného. Herecké výkony HyunBina jako vždy na jedničku. ()

Vavča

Korejci navzdory své zatíženosti na jeden archetypální námět(v krátkosti bych to popsal jako Popelka syndrom), opět dokázali předvést zajímavý seriál. O ženě kaskadérce (Ha Ji Won) a jednom excentrickém, arogantním řediteli luxusního obchodu (Hyeon Bin), kteří se navzdory rozdílům v sociálním žebříčku potkají a začnou spolu chodit. Tradičně musí dát na budku nepřejícným lidem v okolí překonat svoje traumata atd. atd. Už jste to mockrát viděli. Jenže já to Korejcům i tak žeru přímo s navijákem, protože hlavní obsazení umí hrát, je pastvou pro oči. Seriál má částečně zajímavé plus díky tomu, že je zde trošku ukázán život kaskadérů (bral bych více akčních scén, byť to co slečna Ha Ji Won ukazuje v dílech 1a 16 a i jednom dalším, vypadlo mi číslo epizody, je fakt zajímavé). Vůbec bych se nezlobil mít sérii nebo film na podobný námět s Ha Ji Won v hlavní roli, nebo případně aby měla sci-fi akční fantasy, ona se na hlavní hrdinku akční dokonale hodí, od dob Damo uplynulo dlouhých 8 let a něco přímočarého, akčního, bych s ní uvítal. Zpět k seriálu má dobré vedlejší obsazení, povedený OST, zejména mě dostává ten oplodňovák That Woman/ Man od Baek Ji Young. Je zde humor, romance, není to vydírací a je to nápadité, docela dost. ()

Pethushka

Musím přiznat, že mi trvalo pár dílů, než jsem si seriál oblíbila. Teď když se na to ale dívám zpětně, bylo to samozřejmě úžasné už od začátku. Až se budu dívat podruhé, užiju si to ještě více. Kaskaderské prostředí je pro mě novinka, kterou jsem unesená. Ji-won Ha byla v akčních scénách překrásná. Jednotlivé postavy byly dokonale vykreslené do těch nejmenších detailů. Můj největší obdiv ale má Bin Hyun. Až neuvěřitelně ztvárnil výměnu. Jeho pohyby i pohledy byly přesné jako Ra Im. A v roli arogantního muže, který však udělá pro lásku všechno, mu to děsně slušelo. Hádám, že se mi o něm bude ještě pár nocí zdát. Druhá polovina seriálu (zejména díly 13 a 17) byla velkou zátěží pro moje oči. I když byl začátek trochu slabší (90%), zbytek seriálu všechno napravil (110%). Je neuvěřitelné, co se mnou dělají korejské seriály. 5* ()

• S hlavní mužskou seriálovou rolí byla po dlouhou dobu spojována jména jihokorejských herců Park Jay a Hyeok Jang. Oba ale nakonec vyšli naprázdno, neboť hlavní seriálovou roli dostal populární herec Hyeon Bin. (Conspi)
  • V posledním díle dostává Im Gil-ra (Ji-won Ha) do ruky scénář k filmu, ve kterém má hrát. Jedná se o filmový snímek Sector 7 (2011) jihokorejského režiséra Ji-hun Kim. Herečka ve filmu skutečně vystupuje. (Vavča)