Molly je chudá, nevzdělaná dívka, která žije osaměle v horské chatě. Ale s vidinou lepšího života se rozhodne opustit relativní bezpečí hor, aby zkusila své štěstí ve velkém světě a našla si manžela. (topr harley)

mortak

Molly Brown je skutečná historická postava, která si svou statečností v záchranném člunu Titaniku vydobyla nesmrtelnost. Ovšem i celý její život stojí za vyprávění. Dívka z chudé rodiny, která se vdala z lásky za chudého důlního inženýra..Jeho inteligence vedla k otevření výnosného dolu a tak se z nich stali boháči. Bohužel tento "muzikál" (spíše romantická komedie s písničkami) redukuje Mollin život na typickou pohádku o tom, jak buranka se zlatým srdcem ukázala nafoukaným snobům, zač je toho loket. Jsou tu jen dvě skutečná muzikálová čísla (He is my friend je sice tanečně skvělé, ale stylem kopíruje Good Morning ze Zpívání v dešti), a zbytek odtáhne Harve Presnell se svým operním barytonem. Muzikál to moc není, životopis taky ne, no a jako romantická komedie nic moc. A přehrávající Debbie Reynolds se strašným jižanským přízvukem je na zabití. ()

danecek24

22. Zlatý Glóbus za rok 1964 - cena (1) - *Objev roku (herec) - Harve Presnell + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Debbie Reynolds ()