O Halloweenu přijíždí na návštěvu ke své dceři Gwen a jejím dětem Marnie, Dylanovi a Sophii babička Aggie Cromwellová, která je čarodějnicí a mrzí ji, že její dcera chce žít ve světě lidí a vychovat zde i své děti. Ale Aggie také přišla požádat Gwen o pomoc, protože v jejich pohádkovém Halloweentownu se děje něco špatného – Gwen odmítne, ale její děti tajně nastoupí s babičkou do kouzelného autobusu, protože nechtějí nechat babičku na holičkách. Do Haloweentownu přijede i Gwen a chce děti odvézt zpět, ale ani starosta – Gwenin bývalý ctitel, čaroděj Calabar nemůže sehnat autobus. Nakonec Stínový přízrak zmrazí Aggii i Gwen, a je na dětech, zvlášť na Marnii, aby připravily kouzelný lektvar v vlkodlačích chlupů, upířího zubu a potu z ducha a oživily talisman z Artušovy doby, který přemůže vše zlé a znovu zažehne oheň v obří dýni na halloweentownském náměstí. Marnii pomáhá i původní Přízrakův nohsled, mladý Luke. Z Přízraku se vyklube zhrzený Gwenin milenec Calabar a teprve soustředěné úsilí všech členů Cromwellovy rodiny, včetně nevěřícího Dylana, pomůže zničit Calabara a zachránit město. Rodinka se pak i s babičkou vracejí do světa lidí. (oficiálny text distribútora)

humanbeing

Ač je Halloweentown mířený na dětské publikum, bylo fajn se na něj dívat. Má to takovou zvláštní příjemnou atmosféru, trochu podobnou Back to the Future. Děj je z poloviny vynikající - z té druhé pouze průměrný; v Halloweentownu je spousta zajímavých postav, některé jen na oko, druhé jsou parádní i svým projevem jako např. animatronický kostlivec-taxikář. Stěžovat si můžu jen na jednoduchý děj a nedostatek zvratů. Na televizní film (!) to je hodně dobré a dost možná si ho pustím příští rok znovu. 7/10 ()

Streeper

Menší děti si film rozhodně užijí více než dospělí. Přeci jen ty triky nejsou nic moc a celkově i ten příběh je spíš určený pro děti. Co mi hodně vadilo bylo to, že veškerá ta důležitá záchranná akce se děje až v posledních dvaceti minutých. To před tím je jen pomalejší příprava na nabité finále a to prostě nestačí. ()

SOLOM.

A to já si myslím, že tento film splnil své účely, pro které byl natočen docela obstojně. Pokud by mi bylo 6-10 let asi bych z toho byl unešený – našel bych tu kouzelný svět plný nejrůznějších monster a strašidel, boj dobra se zlem a happyend. Jako rodič bych si u toho sice klepal na čelo, ale tak co bych pro své dítko neudělal a pokud by se na to mrknul příznivec filmu pro dospělé – jen by si povzdechl „proč“ se toho neujalo studio Digital Playground a v těch „fešných“ monster převlecích nenatočili zábavné péčko…No asi takhle, děcka si film asi užijí, podívat se na to dá a úplná blbost to není. 40% ()

chrispe

Viděla jsem poprvé a bez notné dávky nostalgie, které u takových filmů bývají musím říct, že to byla bída. Děti to nebavilo vůbec, po slabé půl hodině to bylo bez šance a koukala jsem sama. :D A dívala jsem se dospělýma očima, takže mě štvala babička, která nerespektuje rodiče i rebelující teenager, bez ohledu na to, že je jasné, že bez toho by žádný film nebyl. :D Masky dnes už ve většině případů neobstojí, hlavní záporák překvapivě (vzhledem k ostatním) dost strašidelný, kulisy nic moc a příběh slabý jako čaj. Ale to poslední by mi asi vadilo nejmíň. ()