Pôvodná televízna inscenácia pre mládež. Dramaticky neobvyklý príbeh nejubilejného stretnutia bývalých spolužiačok zo základnej školy, ktoré vďaka prvým sociálnym skúsenostiam skorigovali pubertálne rojčenia a ujasnili si svoje možnosti reálneho sebauplatnenia, svoje životné túžby i tvorivé ciele v živote. (oficiálny text distribútora)

Schlierkamp

Československá televizní inscenace vyprávějící o srazu bývalých spolužaček ze základní školy. S odstupem čtyř let od společné docházky do školy pozve Beata své spolužačky na chatu, kde mají strávit víkend. Hostitelka neprožívá šťastné období, neboť se jí na motocyklu zabil její přítel, a zřejmě aby zaplašila samotu a zoufalství, naplánuje tuto akci. Snímek se zabývá především přípravami na sraz a zjišťováním, která z dívek pozvání přijme a tím se poodhalují charaktery a osudy mladých dívek před maturitou. Mizerný scénář P. Ševčoviče se zcela obešel bez dramatické zápletky a napětí, nejvíce se věnuje nepodstatným rozhovorům mezi jednotlivými dívkami. Největší vzruch přineslo nevysvětlené zamknutí hysterické hostitelky před návštěvnicemi. V okamžiku, kdy se dívky postupně začínají na víkendové chatě, objevovat, nestojí atmosféra za nic, snad díky nechtěné přítomnosti jedné z nich a nedobré náladě hostitelky, která se ani nenamáhala s přípravami pohoštění pro své kamarádky. Poté, co nežádoucí host odjede, začíná teprve to pravé přátelské veselí a snímek M. Pietora končí. Vzhledem k tomu, že jsem z účinkujících hereček neznal kromě I. Krajčovičové a P. Vančíkové ani jednu, žádná z budoucích maturantek mě herecky nezaujala a díky velmi nudnému scénáři jsem se musel hodně přemáhat, abych toto padesátiminutové dílo vůbec dokoukal, hodnocení tomu bude odpovídat. Většina obsazených hereček vypadala mnohem starší než postavy, jež měly představovat, a navíc ani jejich mluva a vyjadřování neodpovídala jejich údajnému mladistvému věku. Jedna z nich, která se této párty nemohla zúčastnit, neboť se musela postarat o své dítě, vypadala minimálně na třicet a tvářila se jako pár minut před sebevraždou. Raději ukončím svůj komentář, neboť nic pozitivního bych stejně nenalezl a navíc si to ani tato nudná, povrchní a zbytečná záležitost slovenské televize nezasluhuje. ()

Autogram

Táto inscenácia je čistý babinec, kde sa zúčastnili asi všetky slovenské herečky primeraného veku, ktoré by mohli byť spolužiačkami. Bohužiaľ to všetko nikam nedospeje, aj keď sa pár zaujímavých tém načrtne. Ivan Vojtek je len vo veľmi krátkej úlohe blbečka púšťajúceho dychovku z jukeboxu. ()