Twixt

• USA B'Twixt Now and Sunrise

Do malého městečka přijíždí v rámci turné, propagující jeho knihu, spisovatel (Val Kilmer), jehož kariéra již nějakou dobu stagnuje. Připlete se k záhadné vraždě a ještě tu noc ho navštíví duch mladého děvčete se jménem V (Elle Fanning). Není si úplně jist jejím spojením s vraždou, ale v té době je vděčný za každý námět na knihu. Nakonec se dopracuje k pravdivému konci příběhu a je sám překvapen, že má tolik co do činění s jeho vlastním životem. (Pria)

Dellamorte

Francis nesklamal , aj keď mal laťku vystrelenú ďaleko vyššie. Nemal totiž čím. Scenár nosil nad krkom parádne dlho, spáchal to podľa toho a pre " žúvateľov SIN C. ( rátam sa aj Ja ) možno nestráviteľné. U Mňa ale ee ! Námetom, ako aj scenárom, až drasticky mizerné, čo ale vyrovnala vizuálna forma ( slim screen niekedy napomohol ). Je potrebné sa zmieriť aj s tým, že Val, už nebude ten šašek z " TOP SECRET! " ()

Campbell

Coppola bohužel od roku 2000 nenatočil nic pro mě nadprůměrného a toto je jeho vyloženě špatný film. Kde jsou časy kdy uměl vyvolat emoce a držel diváka napětí a z herců dokázal vymlátit maximum? Tohle je křeč která se snaží být experimentální a umělecká. Ale pro diváka je to nudná žánrovka se zajímavým dějem ale hodně slabém pojetí. Mohl z toho vytřískat daleko více je to přece Coppola sakra! Nudný příběh, špatní herci, divná ale zajímavá zápletka a bohužel v hodně směrech nuda. Promiň Cappolo ale tohle ti nevyšlo. ()

ricci.s

Úplná blbosť. Keby tam bolo "fantasy / pohádka / komedie", možno by som nejaký bodík prihodil. Alebo možno nie. Pretože v takom prípade by som sa tomu oblúkom vyhol. Keďže sa tam ale píše "HOROR / THRILLER", tak som sa na to naozaj tešil. Ani jedna desivá scénka, ani jedna ľakačka, jedna jediná mizerná krvavá scéna, keď Kilmer z mŕtvoly vytiahne kolík a krv strieka na všetky strany, to je toho. Márne som ten horor hľadal, aj keď som sa veľmi snažil. Pekná kamera, fajnový vizuál s modrým filtrom, ale to je vlastne jediný dôvod, prečo to nehodím do odpadu (aj keď som nad tým chvíľu uvažoval). Nie, táto upírska "Alica" v krajine zázrakov ma nezaujala, nudila, otravovala, preč s tým, ale rýchlo. ()

Mulosz odpad!

Francis se na stará kolena pustil do intimních osobních příběhů. Ne že by to bylo a priori špatně a vyžadoval bych od něj pouze monstrózní a komerčně úspěšná díla, problém je však v tom, že mu to vůbec nejde. Neschopnost vyprávět příběh alespoň trochu civilizovaným způsobem je zakryta vypilovanou formální stránkou, za kterou se vše schová. Na chvíli se divák nachytá a krásné záběry si užívá, brzy však odhalí, že na filmu už je pak zajímavé jen jméno režiséra, jinak jde o podprůměrné dílo bez umělecké hodnoty v podobě např. kvalitního námětu, scénáře, pečlivé charakterizace či psychologizace postav apod. Vše je naopak na úrovni laciného bijáku z videopůjčovny. Obsazení Vala Kilmera do hlavní role dělá z Twixtu už vyloženě šestákovou záležitost. ()

Fr

,,NEMŮŽETE ZMĚNIT ČAS. ČAS ZMĚNÍ VÁS....“ /// Hodně lidí (a bohužel je mezi nima i F.F.Coppola) si myslí, že tohle město je strašidelný. Přichází noc, vychází Měsíc a děcka z masovýho hrobu. ,,POMOZ MI!“ Než napíšu, že příběh je sračka, musím zmínit vizuální stránku. Hodně obrázků, za který by se nemusel stydět ani E.A. Poe (jako ten básník? Není lepší napsat třeba ,,Korejec“?). Důraz na to, co je vidět (jedním slovem ,,kamera“!) - já takovýhle věci můžu (fakt! Chceš vidět moji sbírku motýlů? Vlastně… chceš vidět moji sbírku obrazů?). A film? – Stará zvonice, kde žije a páchne ďábel, V.Kilmer tonoucí ve svých nočních můrách – kromě obrázků je to nuda. Zbytečnost. Ale možná to není určený pro primitiva, jako je Frištenský (Varel). Nebo Fr. A tak dlouho budu přemejšlet, co tím chtěl Coppola říct. (KECÁM!...) Takže: ,,Nevermore“! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Ridley Scott je proti Coppolovi ještě furt frajer. 2.) Vlastním hotýlek s masovým hrobečkem. 3.) Tak nějak celkově mi z toho všeho mrdá. 4.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Po filmoch Willow (1988), Zabi ma znovu (1989) a Played (2006) je toto už štvrtá spolupráca bývalých manželov Vala Kilmera a Joanne Whalley. (Brooks)