Cena za lidskost

Z nakrúcania  - Meaghan Rath
Kanada / USA, (2011–2014)

Kamera:

Pierre Jodoin

Hudba:

FM Le Sieur

Sam Witwer, Meaghan Rath, Sam Huntington, Mark Pellegrino, Kristen Hager, Terry Kinney, Jason Spevack, Cindy Sampson, Angela Galuppo, Deanna Russo (viac)

Být lidský: nikdo nikdy netvrdil, že je to snadné. Ale je vůbec možné, aby to dokázala trojice spolubydlících, z nichž jeden je upír, druhý vlkodlak a třetí duch? Tento děsivý, ale zároveň zábavný a romantický seriál sleduje, co znamená být lidský, očima těchto tří outsiderů. Válečný veterán Aidan se obětoval za své muže a stal se upírem. I po 260 letech se však stále snaží vymanit z vlivu svého mocného učitele Bishopa. Josh byl nadějný student medicíny, který musel opustit svou rodinu a vzdát se nadějné budoucnosti poté, co ho pokousal vlkodlak. A Sally, před svou smrtí šťastně zasnoubená, se proměnila v ducha. Postupně Aidan, Josh a Sally zjišťují, že život po životě nabízí víc, než si normální lidé vůbec dokážou představit. (AXN)

venalce

Bohužel pro tenhle seriál jsem prvně viděla britskou verzi, takže mi příběhově neměl co nabídnout. O to zajímavější je srovnání postav. A nebyla jsem potěšena, Američani jsou prostě jiní a mají jiné požadavky na své seriály, ale opravdu musí každý upír připomínat Edwarda? To jinak nepoznají, že je to upír nebo co? Nehledě na to, že Bishop působí zlověstně na míle daleko, u původního Herricka se mi líbila jeho nenápadnost. Většina postav je moc archetypální, snad abychom už od pohledu poznali, co jsou zač. Až na vlkodlaka, který jako hlavní hrdina musí být atraktivní. Sorry, Joshi, ale tu ňoumovitost ti nikdo neuvěří. Já vím, že se snažili a není to špatný seriál, ale postrádá to kouzlo všednosti, kterým oplývá původní verze. Takhle je to pouhý průměr. ()

Caelos

Po první sérii říkám: Chci další! Já vím že si to maximum možná nezaslouží. Strašně se mi líbí ten nápad, byť vím že není původní, originál určitě zkouknu taky, ale tohle jsem prostě viděl jako první. Takže tak. Někdo může říct, že upíři chodí za dne atp a já na to odpovídám: Seru na to. Fakt je mi to fuk, protože když se pořád budeme držet starých pravidel, tak se nepohneme z místa. Navíc nevím jak by se dnešní divák tvářil, kdyby v tom hrál Max Schreck co by hrabě Orlok, Lon Chaney jako Wolfman a nějaký ten duch, vždyť bychom se u toho posrali smíchy. Jako fanoušek Vampire the masquerade se mi hodně líbilo členění upírů, že jsou dělení na "rodiny" jež ovládají určitou oblast, jsou podřízení radě nejstarších upírů, paráda. Vlastně mi byl Aidan a celá ta upířina asi nejsympatičtější, vlkodlaci, ti jsou... No není jich prostě hodně, nemají nějakou mytologii (v seriálu). I když Josh tam samozřejmě není navíc. Ale přiznejme si, upíři jsou borci furt, kdežto vlkodlaci jsou v podstatě normální lidi, jen jednou za měsíc se promění a to navíc nemůžou ovládat, takže to mají fakt úplně na hovno:-) Sally... Sally mi tam ze začátku přišla taková mimo dění. Poté ale co se vyjevilo co je Danny zač a tap, tak se mi líbila i její "dějová linka". Co říct závěrem, zasmál jsem se, občas měl skelné oči, občas trnul napětím, leknul se, skvělé. Navíc, překvapila mě poměrně (ne tv seriál) krvavost. Jako není to žádné gore, ale aspoň je vidět, že to není pro děti. Navíc v tom přeci umírají děti a to se ve slušných filmech a seriálech neděla. S napětím očekávám druhou sérii! (A čekání si možná zpříjemním shlednutím původního seroše) ()

maddy

Remaky veľmi nemusím, navyše seriály typu True Blood, Vampire Diaries a pod. ma nudili k smrti, preto som si myslel, že Being Human bude pre mňa len stratou času ... stal sa však presný opak! Kanadská verzia britského seriálu ma jednoducho dostala, srší vtipom, napätím, krvou, romantikou a všetko to dohromady funguje presne tak ako má! Seriálové prekvapenie roku 2010. / Season 1 = 4* / Season 2 = 4* / Season 3 = 3* ()

lucifrid

Není to vrchol seriálové tvorby, navíc kopie (originál jsem neviděla), ale bavilo mě to hodně. Upíři se s ničím nepářou, prim tu hrají vztahy mezi postavami, Mark Pellegrino opět září a dočkáte se uzavřeného konce - co víc si přát. ()

Chen

Tak po pilotním dílu jsem nadšen. Originální verzi jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tato je dostatečně vtipná, svižná, atmosférická, tajemná a hlavně skvěle obsazená. Už je to nějaký pátek, co mě první díl nějakého seriálu takhle okouzlil. ()

Vojťas

3* kvůli znalosti nepřekonatelného ORIGINÁLU. Vykrádání či bohabojné kopírování vytvořeného příběhu je u američanů normální. Zvykl jsem si na to i u jiných "děl", ale zde jsem bohužel zklamán. Velkým MÍNUSEM je, že to na mě nepůsobí tak, jak bych očekával a přijde mi to jen jako (až skoro nezáživné) přepsání a přehrání toho samého s jinými herci, lehce jinak poskládanými scénami, s přidanou postavou vlkodlakovi sestry, s nastolení "amerických" upírských mýtů z předchozích seriálů = upíří hypnotizace. ..... Do kladů bych snad vypíchl postupné sledování ducha Sally, jak se snaží zhmotnit. ;-) ... Takže po 5 dílech pokračuji ve sledování. Chci vidět, jestli se v určitém místě dokáží odpoutat od originálu a pokračovat ve VLASTNÍM vyprávění osudů jednotlivých postav! ()

Laerry

Už ze zásady jsem zastánce originálů, tím víc, když jde o britské sériály... ale musím uznat, že ta US verze se celkem povedla a je fajn, že je v ní vidět a cítit vlastní styl. Sice pro mě několik věcí nebude žádné překvápko, protože už z prvního dílu bylo zjevné, že se určitých linií budou Američani držet (ale ne doslovně), ale i tak jsem zvědavá, jak se s tím poperou dál. Není to tak tragické, jak by se dalo čekat. To bude i tím, že Syfy si na svých seriálech dává záležet. ()

dan.pacino

Paráda, bomba, awesome! Když jsem si na začátku vybíral. jestli se podívám na originál nebo na kanadský remake, vyhrál remake a udělal jsem víc než dobře. Po 13 dílech si říkám Chci víc! a už jen očekávám druhou sérii. Seriál, který pro mne nasadil latku hodně vysoko a budu jen stěží hledat lepší:) ()

danielosbourne

Po čtvrtém díle už vím jistě, že můžu hodnotit tak jak hodnotím. Originál z UK jsem neviděl a ani se k tomu nechystám. Naprosto mi stačí to co mám v téhle verzi. Líbí se mi lehký humor, který provází celé moje prozatimní čtyři díly. Hlavně postava Sally dává tomuto seriálu onen vtipný nádech. Ani jedna epizoda mě prozatím nezklamala, i když nebýt otevřeného konce pilotního dílu, možná bych se neodhodlal sledovat druhé pokračování, čeho bych nejspíše hodně litoval, protože bych se připravil o skvělou podívanou. Každá ze tří postav má rozběhlou svoji dějovou linii, která se postupem času stále vyvíjí kupředu.A i když jsem odkojen klasickým seriálem o upírech Buffy the vampire slayer, dokážu překousnout, že upíří chodí za dne a nic většího to s nimi nedělá. Jediné co bych možná seriálu vytkl je Joshova proměna ve vlkodlaka. Ta nepatří mezi ty nejpovedenější. No nezbývá mi nic jiného než pokračovat dál ve sledování. Což mile rád udělám. 1.SERIE: 5* 2.SERIE: 4* 3.SERIE: 5* 4.SERIE: 5* ()

dosig

Dívat se po roce na remake seriálu,to je jako mít dejavu. Boužel dávám vždy přednost UK před US, nicméně objektivně....jediné v čem je US verze lepší je asi hudba. Obsazení se mi nelíbí, obyčejní herci, ničím zajímaví. Upír v britské verzi měl rozhodně charisma a herec, který hrál vlkodlaka, opravdu vypadal jako outsider(ne příliš hezký herec, odstáté uši...), americký vlkodlak by pomalu mohl fotit reklamu na spodní prádlo....a v poslední řadě americký duch mi přijde jak slepice. Co se děje týče, ten byl stejný, takže nemám co dodat. Jediná chyba britského Human Being byla, že mě po čase začal nudit, tak doufejme, že to USA změní, na což jsou popravdě experti. Upírskou tématiku mám ráda, ale začíná toho být až MOC. Už dost prosím, ať si Nosferatu uchová důstojnost. ()

Vaiollet

Už po prvním dílu mě to neskutečně chytlo. Britskou původní verzi jsem neviděla, rozhodovala jsem se do jaké verze se pustím, nakonec jsem se rozhodla pro tu kanadskou, hlavně kvůli Samovi Witwerovi, kterého znám z dosti jiných věcí, a vůbec toho nelituji. Zábavný a napínavý seriál, ve kterém jsou tři hlavní postavy, upír, vlkodlak a duch, neskutečně sympatičtí a osobně se nemůžu rozhodnou koho mám nejraději, protože všichni tři jsou dokonalý. Líbí se mi, že je to trochu jiného žánru než Upíří deníky a Pravá krev. Je to o tom jak se nadpřirozené bytosti snaží žít normální život. Jsem v půlce první série, čekala jsem jestli se můj názor nezmění, ale nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. ()

Hapretor

Mně to přišlo nudné. Takové remcání pro "teen" diváky hlavně o vztazích a jak je to všechno komplikované. Vůbec mě to nechytlo. Jediný klad je postava roztržitého "vlkodlaka" Joshe. Nebýt jeho, ani bych se nepousmál. Suma sumárum: Málo krve, málo vtipu, málo akce a naopak hodně keců, hodně patosu, hodně nevýrazných postav. - A to ani herci/čky nebyli špatní. Dávám přednost a vřele doporučuji "True Blood". - To mě chytlo hned. Tam jediná postava není nezajímavá. ()

Melvej

Jsem trochu na vážkách, jak ohodnotit tento seriál. Veskrze není špatný, ale kvalita jednotlivých dílů celkem kolísá. Nicméně v celku se jedná o poměrně dobrý seriál, zápletky nejsou špatné, herci, alespoň mně, do svých rolí velmi dobře sedí a jde na to koukat i v jednom kuse. Nicméně příliš často se vám nestane, že by skončil jeden díl, a vy měli chuť pustit si hned další kvůli tomu napětí. To je opravdu jen výjimečné. Celkově hodnotím na pomezí mez 3 a 4, mírně však převažuje 3. ()

cheonsacz

Bohužel jsem zatím viděla jen první dva díly (český dabing, AXN), ale dost mě to bavilo. Je to taková smutně veselá komedie a je zajímavý sledovat jak se upír a vlkodlak snaží vést normální život a přitom pomáhají ženskému duchovi vyřešit její smrt a vyrovnání se s tím. O to víc, že to nejsou žádné bezcitné zrůdy a dali by cokoli za to, aby mohli vést normální život jako ostatní lidé. Bohužel originál jsem neviděla takže nemůžu posoudit kvalitu tohoto remaku. BTW: Josh je skvělý :D ()

mirkath1

Rozhodně je tento seriál o hodně lépe zpracovaný, než britský. Lepší efekta, akorát nechápu proč si upír před sexem bere kondom, není snad mrtvý? hehe ()

Vimrak158

Being Human (americká verze) je příjemný seriál pojednávající o upírovi, vlkodlakovi a duchovi, kteří žijí společně v jednom bytě v Bostonu, zažívají stále nová dobrodružství a společně o sobě zjišťují stále nová a nová tajemství. Ano, zní to jako nějaký kreslený dětský seriál, ale to by se člověk velmi mýlil. Ve skutečnosti se jedná o drsný, krvavý a také velmi často sprostý seriál, kde se brutalitou nešetří. Upír v podání skvělého Sama Withwora (můžete ho znát jako hlavní postavu hry Star Wars The Force Unleashed) se snaží přátelit s vlkodlakem, ale jak to už logicky chodí, jsou to nepřátelé a proto je jejich přátelství velmi složité. Seriál je velmi napínavý, zajímavý a často i vtipný a minimálně já se na každý nový díl neskutečně těším. Více takových seriálů !! ()

gidziga

Prvú sériu som videla skôr ako britský originál, takže som bola pomerne spokojná, aj keď na nadviazanie som sa nejako nevedela zmôcť. Potom som si pozrela britskú verziu a na túto americkú som musela skoro zabudnúť. Tu viac dbajú na príbeh a zápletky ako na postavy a stráca to hĺbku. Ale dá sa na to pozerať, je to sympatické a navyše som vtedy ešte nevidela originál, takže lepšie tri hviezdičky (teda hlavne za prvú sériu, z ostatných sérií som videla len útržky). ()

Marci1993

Vážně to není špatný seriál. Koukala jsem se na něho od začátku do konce, takže špatný nemůže být, ale stejně mi na něm něco chybí. Nevím co, ale na 4 hvězdičky sem to prostě necítila. Jinak dobrý nápad a celkově to bylo dobrý, ale existují seriály, které jsou lepší. Bohužel je to tak. Proto za mě 3 *** ()