Místo abychom se starali o náš svět, starali jsme se jen o sebe. V roce 2020 však nastal čas začít splácet dluh. Globální oteplování změnilo podobu světa, miliony lidí z nejhůře postižených oblastí se vydaly hledat nové místo k životu a bohaté státy musely uzavřít hranice. Svět, který je stále závislý na ropě, zasáhla energetická krize. Zoufalé lidstvo se obrátilo k polárním oblastem, kde se možná pod věčným ledem nacházejí obrovské zdroje nerostného bohatství. Vědec Thom Archer, který společně s přítelem Benem Johnsonem získal s nasazením vlastního života znepokojující důkazy o tom, že průzkum a těžba v ledové krajině mohou mít katastrofální následky. Pokusili se přesvědčit Arktický svaz, aby neprodlužoval licenci k vrtům nadnárodní energetické korporaci Halo, kterou řídí miliardář Anthony Kavanagh. Varuje zasedání, že vrty v oblasti grónských ledovců urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody. Sarah Feech, zastupující Halo, však jeho argumentaci vyvrátí a dosáhne tak prodloužení licence. Naštvaný vědec chce dát výpověď, jenže právě v tu chvíli mu volá Ben, že objevil rozhodující důkazy. Thom se za ním vydá na vrtnou plošinu a současně tam odjíždí také Sarah, která má zajistit hladký průběh prací po nehodě, při níž bylo zraněno několik vrtařů. Znepokojená žena však zjistí, že situace je mnohem vážnější než se zdálo a když zjistí, že zranění dělníci byli opařeni poté, co vrt v hloubce tři sta metrů narušil termální zřídlo, pokusí se varovat Kavanagha. Ten však nedbá a trvá na pokračování vrtu. Vzápětí Sarah objeví v ledové pustině Benovu mrtvolu a společně s Thomem zjistí, že byl zavražděn poté, co objevil rozhodující důkaz podporující Thomovy varovné teorie. Než stačí dvojice cokoli podniknout, někdo se je pokusí zabít. A zatímco Thomova rodina je v Anglii při bezohledném policejním zásahu zatčena, Thom se Sarah se ocitají ve smrtící pasti, kde musejí čelit mrazu, ledu, vařící vodě a zákeřnému útoku záhadného vraha. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Pokud se budeme starat o planetu, ona se pak postará o nás. V posledních letech ale touha po zisku převýšila pud sebezáchovy, a životní prostředí je to poslední, co člověka zajímá. I když Thom Archer varuje, že pokud nebudou ihned zastaveny vrty v oblasti Grónska, hrozí urychlení tání grónských ledovců a díky tomu zpomalení golfského proudu, který zajišťuje stabilní počasí na severní polokouli. Ale majitel firmy, která vrty provádí, udělá vše, aby vrty pokračovaly. A pak už je příliš pozdě cokoliv řešit, nová doba ledová nastává ... Za prvé musím přiznat, že Den poté patří k mým nejoblíbenějším filmům, a Ledová apokalypsa je stoprocentní (dobře, možná jen devadesátiprocentní) kopií. A to i včetně takových detailů, jako je úvodní scéna s pádem do ledové propasti, řešení rodinných problémů, nevěřícím politikům či závěrečnému pohledu z vesmírné stanice. Ale jak říkám, takovéto filmy mám hodně rád a nad některými nelogičnostmi dokáži přimhouřit oko. Z obou dílů mne zaujal více ten druhý, páč Anglie pod sněhem působí opravdu kouzelně (aneb jak říká i jedna z hlavních hrdinek - Neměla bych to říkat, ale vypadá to nádherně). Co se týče zbytku (herecké výkony, efekty, atd) - je to prostě televizní film, a jako takový je ho třeba brát... ()

Phietros

Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film... ()

Vědma

V rámci podobných televizních katastrofáků lepší průměr, dala bych i víc, ale v prvním díle se hodinu vůbec nic nestalo, potom plavali v arktickém oceánu a skoro jim nebyla zima a ještě ušli několik desítek kilometrů v mokrém oblečení....? Druhý díl byl akčnější, ale zase to byla brutální vykrádačka slušného Dne poté.... Dočkám se do prosince než bude skutečný konec světa dobrého katrastofického filmu? Asi ne, protože je to nákladné a většinou je to potom sračka. My fanoušci tohoto žánru musíme vytrpět opravdu hodně. ()

rikitiki

Takové drama, všechno zamrzá, problémy s imigranty, padání po ledových krách, do toho trocha vztahů a přitom taková nuda! Jak je to možné? Patrně proto, že tvůrci zkopírovali už sám o sobě nijak úžasný Den poté a vyhodili z něj všechno příliš drahé, protože přece jen britská televizní produkce není americký film. Charaktery hlavních hrdinů jsou tak klišovité a jejich osudy tak předvídatelné, že nevzbuzují žádné sympatie a tudíž je jedno, jak skončí. Což se dá vlastně odhadnout už krátce po začátku filmu, takže jediná zábava u tohoto snímku snad může být, kdyby se divácký veterán vsadil s někým filmově nepoučeným, které postavy v průběhu děje zahynou. /6. 1. 12./ ()

KateW

Plná optimismu jsem po prvním dílu dala filmu dvě hvězdy. Bylo mi jasné už když jsem na film narazila, že to žádná sláva nebude, avšak co si připravil druhý díl mě veškerého optimismu zbavilo. To je prostě splácanina bez děje, s tragickými hereckými výkony, kterou nemá smysl si pouštět ani na pozadí, když se věnujete něčemu jinému. ()

• Ben Cross v tomto filme hrá postavu, ktorá sa obetuje a zomrie. Tento herec naozaj zomrel v roku 2020, teda v roku, v ktorom sa odohráva tento film. (ČSFD)