Životopisy: Billy Bob Thornton

(TV film)
  • USA Biography: Billy Bob Thornton

Podobně jako Sean Penn byl v době svého manželství s Madonnou posměšně přezdíván "pan Madonna", byl Billy Bob Thornton svého času "panem Angelinou". A stejně jako Sean Penn si to nezasloužil. I Thornton je totiž nejen charismatickým hercem, ale také autorem a režisérem. U nás ho známe především z nesčetněkrát reprízované komedie Bláznivá ranvej (kde si zahrál s Angelinou Jolie), ale také ze svérázného snímku Santa je úchyl. Uznání diváků i kritiky mu přinesl jeho autorský film z roku 1996 Sling Blade - Smrtící bumerang, kde hrál mentálně retardovaného vraha. Své role si pečlivě vybírá, což se ovšem nedá říci o manželkách. Byl pětkrát ženatý (a je pětkrát rozvedený), přičemž začal už v roce 1978 v pouhých třiadvaceti letech a skončil právě s Angelinou Jolie, s níž se rozvedl roku 2003. (oficiálny text distribútora)

pOne

Celkem pěkné shrnutí kariéry Billy Bob Thorntona. Co neskutečně otravuje, jsou ta nekonečná opakování - jak obrázků, tak faktů. Kdyby místo těchto trapností šel na ušetřené stopáži dokument víc do hloubky některých rolí, udělali by tvůrci lépe (třeba Ples příšer odbyt jednou - dvěma větami). Bohužel díky těmto neduhům pak působí životopis poněkud povrchně. ()

castor

Zbytečný přehršel fotografií a málo skutečného umění výjimečného herce.. škoda, že se mu posledních pět šest let vyhýbají silné role, které od něj máme tak rádi (Jednoduchý plán, Ples příšer, Muž, který nebyl) a nechává svůj talent rozmělňovat v nejapných komediích a druhořadých partech. ()