Třicetiletý svobodný detektiv, přezdívaný Unubore (Nagase Tomoya), má jeden závažný problém. Chce se oženit za každou cenu, nemá problém seznámit se přitažlivými ženami, jenže se vždy po čase ukáže, že dotyčná je podezřelá z kriminální činnosti. Dát jí želízka, nebo nabídnout prsten, jak se Unubore rozhodne v každém ze svých mnoha případů? (Vavča)

Zíza

Přeloženo. (Nagase Tomoja tu byl ještě úžasnější než v My Boss My Hero. Ksichtění, přehrávání emocí, absurdnost, parodie. Seriál nedal chvíli vydechnout, a tak když jsem jednou se sestrou daly dva díly za den, shodly jsme se, že je to moc, že to se fakt nedá. Čili díl za den je maximum a víc bych ani nedoporučovala. Chvilku trvá, než si člověk zvykne na celé to absurdní prostředí, ale nakonec se mu ani nechce loučit, ačkoliv mu připravili velmi epický konec. Bavila jsem se, bavily mě i vedlejší postavy, parta nezadaných, která se scházela v baru, byla skvělá. Všichni herci tu odvedli kus práce, bavilo je to a bylo to velmi znát. Pokud nejste na komedie, kde hlavní hrdina je blbeček a ksichtí se tak, že splést si ho s orangutanem není zase tak těžké, myslím si, že tohle není pro vás. Ale líbilo se mi to víc jak jiná podobná komedie z detektivního prostředí Meitantei no okite.) ()

Vavča

Tomoya Nagase jako detektiv, kterého přitahují ženy, jenž spáchaly zločin. Sám má chudák těžký život, snoubenka ho opustí a nechá mu na krku splátky na nový byt. Žije proto s otcem, který mu neustále tyto a jiné milé věci připomíná. Jednou vejde do baru 5 odborníků na vztahy, a pak se tam zastavuje pravidelně prokonzultovat svoje problémy. Seriál je to vskutku velmi humorný (je zde show inside show, geniální rolička, co zde má Ikuta Toma je bomba). Tomoya má velký komediální talent, jeho pohybové kreace ve spojení s hudbou, jeho naivně zahraným troubou, Vás mnohokrát srazí do kolen, nevylučuju v některých epizodách ani válení se smíchy pod stolem... Jenže v čem vězí problém? Kvalita epizod, ty do značné míry stojí na jeho ženském protějšku. Takže díly kde hraje Ai Kato, Yu Aoi, Erika Toda, Higuchi Kanako, Koyuki Kato, Ishida Yuriko jsou naprosto výborné, jenže ten zbytek je poněkud hluchý, škoda promrhaného potenciálu!!! Mít v každém díle nějakou exkluzivní kočičku je to doma. Protože hlášky, jako odsuzuji tě k trestu provdání se za mě a jiné jsou vskutku skvostné. S odstupem času a dvěma reprízami za sebou, mohu v klidu říci, že si ta série zaslouží vyšší hodnocení a hlavně v roce 2010 byla na vynikající seriály v Japonsku těžká nouze. ()

Tsuki

Celou první polovinu jsem se musela vysloveně nutit k tomu, abych pokračovala ve sledování dalších dílů. Tento seriál mě od začátku celkem zklamal. Nezamilovala jsem si tam ani jednu postavu. A nepomohla tomu ani vtipná trojice Nagase-Ikuta-Arakawa, což jsou všichni dobří komedianti, ani jednorázové roličky některých dobrých japonských hereček v jednotlivých dílech... Nejsem schopná říct, čím to přesně bylo, ale nudilo mě to. Postavy byly zbytečně moc užvaněné, nezábavné, špatně zapamatovatelné (skoro až do konce jsem si ani pořádně nezapamatovala jejich jména). Nagase Tomoya jako samolibý detektiv "Unubore" měl sice své humorné chvilky, ale zdaleka mě nepobavil tolik jako třeba v seriálu My Boss My Hero. A proč sakra musel skoro v každém díle tančit v tom bílém obleku? Hlavní kámen úrazu ale nejspíš bude to, že mi zkrátka nesedí seriály, kde se v každém díle opakuje stejný vzorec. U tohohle seriálu mi to došlo a do budoucna se asi budu podobnému typu seriálu vyhýbat. Mnohem více mě baví seriály, kde je v každém díle nějaký dějový vývoj. Jen je mi líto, že jsem od tohoto doramatu čekala zbytečně moc a o to větší pak bylo zklamání. Silnější dvě hvězdy. Tři bohužel nejsem schopná dát. ~(2,4)~ ()

ainny

Už jsem to psala jednou, ale musím to zopakovat - Nagase je "blázen" a ve spojení s Ikutou tu máme šílence hned dva - správnou ujetost bezdomovec Ikuta zdůrazňuje i svým outfitem, který nemá chybu. Ti dva se hledali až se našli, i když u Kolína to zrovna nebylo. Taky mám ten pocit, že si spoustu záběrů vymýšleli a tím dotahovali do dokonalosti během natáčení a že je to i hodně bavilo. O to víc jsem se pak bavila i já. Skvělá oddychovka, kterou můžu jen a jen doporučit. ()