Sedem dní života

• Česko 7 dní života (viac)

Never svojim očiam, never svojmu srdcu. Ver iba svojmu strachu... Manželia Shawovci prišli tragicky o svojho malého syna a presťahovali sa do starého domu na samote, kde hľadajú silu žiť ďalej. Jedného dňa Ellen (Amanda Plummerová) stretne neznámu ženu, ktorá ju varuje, že im zostáva iba sedem dní života. Jej manžel Martin (Sean Pertwee) ju upokojí, že to bola iba halucinácia, ale nasledujúcu noc Ellen začuje volanie jej mŕtveho syna. Rozrušená žena začne tušiť, že v stenách starobylého sídla je ukryté hrozivé dávne tajomstvo, a preto sa rozhodne zistiť niečo o jeho minulosti. Všimne si aj zmenu v správaní svojho manžela, ktorého pristihne v jedno ráno s krvavými rukami. Aká sila je ukrytá za stenami starého domu? Je ešte Martin pánom svojich zmyslov? Bola mladá žena a zjavenie jej syna naozaj iba halucinácia? Skutočne sú ich dni spočítané a stali sa obeťami neznámeho zla? (oficiálny text distribútora)

Campbell

Teda dost jsem se bál jak dopadne horor ve kterém máme prsty my a Němci. No a moje obavy byly na místě, dopadlo to neslavně. A i přes to že tu hrály v hlavní roli moji oblíbenci Pertwee a Plummerová tak jsem bohužel dostal jen divnou míchanici Dramatu a hororu. A to dost nudnou. Je tu sice pár nepříjemných scén a atmosféra v některých scénách dost hustá, ale ve výsledku jsem z tohohle nic nedostal. Spíše jsem byl zklamaný. Jedna * za takovou vydřenou snahu a druhá * jen a jen Pertweemu. ()

chalp

V podstate ide o nejaký zlepenec Kubrickovho osvietenia a hororu 3:15 zomrieš, predvídateľné kliše bez štipky inovácie.O strašidelnom dome do ktorého sa prisťahuje mladý manžuelský pár, ktorý prišiel o syna.Ponorková choroba na seba nenechá dlho čakať a „desivé“ znamenia o ostávajúcich dňoch života samozrejme tiež nie :).Z bažín odpadu to vlastne vyťahuje len výborná Amanda Plummer, ale tá by zachránila snaď každý šmejd :) ()

SOLOM.

Zápletka tohoto filmu není ničím originální, spíše bych se nebál říci, že je tuctová. Zaujala mě však především německo-česko-americká spolupráce a řada známých jmen v obsazení. Takže jsem byl hlavně zvědavý, jaký bude výsledek. Jména jako Pertwee, Plummer či Brimble mi jsou dobře známá a jak se ukázalo, právě tato trojice je tím nejlepším (jejich herecké výkony) na celém filmu. Otázkou však zůstává, zda to není poněkud málo. Přece jenom začátek filmu, který se odehrává zhruba o dvacet let dříve, dokáže diváky docela zaujmout svým tajemným a psycho zpracováním, ovšem následná polovina filmu je spíše založena jen na nepříliš záživných dialozích – tu tam proložených nějakou tou lehce děsivou vidinou či znameními, odečítajícími jednotlivé dny. To mi však přišlo dost málo. Dost lidí to srovnává s Osvícením, no nevím možná pár náznaky, ale jinak tu většinou tře bída s nouzí. Závěrečná třetina filmu je však docela vydařená. Atmosféra začala houstnout, psycho hrátky a násilí se stupňovaly, konečně se dozvíme i něco víc o historii domu nebo samotného místa, na kterém stojí a herci se rovněž překonávali. Je však potřeba i tak říci, že nic navíc nám tu tvůrci nenaservírovali a to byla škoda. Tahle zůstal potenciál využit leda tak z poloviny. A to bylo k uspokojení diváků málo. 50% ()

Morholt

Niemann si natočil takové vlastní malé Osvícení a přidal k němu notnou dávku klišé ze strašidelných domů. Napětí si tu člověk neužije, atmosféra je tu solidní jen sem tam a trochu lepších bubáků jsem se dočkal až v závěru a jen na prchavý moment. Ale zase je fakt, že Amanda Plummer a Sean Pertwee zahráli solidně a i když se jedná o skrznaskrz průhledné béčko, tak především díky nim dvoum se na něj dalo koukat. 50% ()

pornogrind

Útěk před velkoměstem, před tíživou minulostí a před vzpomínkami na mrtvýho syna řeší přestěhováním na samotu. Jenže jak už to tak bývá vyhlídnou si dům s temnou minulostí která postupně začne vylejzat na povrch. Bacha menší SPOILER. A možná nepůjde jen o minulost samotnýho domu ale místa jako takového. No prostě taková ta klasika která asi neomráčí svou originalitou mě ale ani nikterak neurazila takže klidně ty 3hvězdy dám. Evidentně jde o málo známej kousek(jen 123hodnocení) takže pokud by neměl vyloženě někdo do čeho píchnout tak může tenhle film klidně zkusit. ()

• Film se natáčel v České republice v roce 1999, a to v Milovicích, Lysé nad Labem a Velkých Popovicích, ve spolupráci s produkční společností EIS Production. (Trajektt)