Jak se žije s nenávistí po dlouhých letech úspěchů? Vznikla Žena za pultem na politickou objednávku? Komu za socialismu vadila Jiřina Švorcová a kolika lidem ona sama ublížila? Odhalte Tajemství Jiřiny Švorcové ve speciálním dílu k seriálu Žena za pultem.Jiřina Švorcová v cyklu Tajemství odhalí jaké to je, když Vás národ střídavě miluje a nenávidí. Prozradí, jestli jí politici mluvili do natáčení erotických scén v její nejslavnější roli Ženy za pultem i proč ji po uvedení seriálu v zahraničí museli hlídat policisté. Otevřeně promluví o tom, který z kolegů ji na obrazovce i ve skutečnosti neměl rád. Zavzpomíná na hvězdnou slávu po filmu Král Šumavy, ale i profesní pád po roce 1989. Proč odmítla návrat na divadelní prkna a zažívá teď nečekaný comeback? Jiřina Švorcová se v cyklu Tajemství po letech vrací na místa spjatá s její kariérou. Účinkují: J.Švorcová, H.Maciuchová, J.Adamec, O.Brousek, L.Termerová, J.Lábus, M.Schmiedberger. (TV Barrandov)

Bart

Zklamání pro ty, kteří čekali špínu. Zklamání pro ty, kteří čekali nějakou pikantní ochutnávku z chystané vzpomínkové knihy Jiřiny Švorcové, kde prý "nenechala na nikom, kdo si to podle ní zasloužil, nit suchou". Zklamání pro ty, kteří čekali, že budou herečtí kolegové házet na Švorcovou špínu. Dokument rozhodně není obhajobou ani pranýřem Jiřiny Švorcové. Jeho jediným účelem bylo přilákat diváky k obrazovce na herečku, která se již léta "nesmí" objevit ve filmu ani v televizi. Druhotný účel byl upozornit diváky na chystané odvysílání seriálu Žena za pultem na Barrandově. Oba účely dokument snad splnil, nicméně výpovědní hodnota je malá. Dokument o životě této herečky bych čekal spíš od České televize (natočenou 13. komnatu s J. Švorcovou ČT odmítla od dodavatelské firmy odkoupit a odvysílat, prý "z ideologických důvodů" - demokracie 21. století). ()

Snorlax

Kdo chce něco vědět o Jiřině Švorcové, musí se obrátit na literaturu (nejlépe na "Býti Švorcovou"). Kdo si chce plivnout po nyní již mrtvé komunistce, která se na rozdíl od mnoha jiných nestala aktivní členkou OF a jeho následujících stran, bude asi trošku zklamán, tento medailon Jiřiny Švorcové mu příliš prostoru nedá. Kdo se chce něco dozvědět o natáčení seriálu Žena za pultem, bude alespoň částečně uspokojen. Poněkud bych rozporovala název dokumentu. Všechna "tajemství" jsou veřejně známá a navíc Švorcová skutečně nehrála jen Annu Holubovou. ()

slunicko2

Promo k seriálu Žena za pultem. Nic víc a nic méně. 1) Smířlivě laděné lehce adorační vzpomínky o natáčení seriálu nevypovídají příliš o době ani o herečce. Nemluví tu ani nikdo z jejích odpůrců._____ 2) Nevím, komu uškodila či komu pomohla, ba dokonce ani netuším, jaká byla herečka na divadle (že prý výborná). Ve filmech mě nijak nezaujala a dnes si jí všímám hlavně kvůli její politické angažovanosti._____ 3) Ať už ji budeme hodnotit jakkoli, jedno jasně prokázala - věrnost svým ideálům. ()

dawid

Tohle ale není dokument! To je zcela bezzubý medailon ženy, která by (s pultem i bez něj) měla být při vší úctě zapomenuta. Kdy už si konečně lidi uvědomí, že Jiřina Švorcová byla jako herečka spíš spíš podprůměrná ? Kdy konečně padne mýtus Jaroslava Dietla jako génia? POZOR! Tento "dokument" neodhaluje vůbec žádná tajemství, nedozvíte se kolika lidem herečka ublížila. Oficiální text distributora lže, což ale není nic divného - jde tu o adoraci herečky, která žila v době lží. A těch lží se účastnila s maximální vervou a brutálním nasazením. Snímek je navíc promo k prolhanému normalizačnímu seriálu. ()

freddy

Jméno Jiřina Švorcová jsem poprvé zaregistroval v roce 2003, kdy se TV Prima rozhodla odvysílat seriál Žena za pultem. Nechápal jsem ty debaty, které rozhodnutí Primy nasadit tento seriál rozpoutalo, a stále nechápu, co je na tomto seriálu, případně na postavě paní Švorcové kontroverzního. Seriál samotný se mi totiž velice zalíbil (možná to bylo tím, že jsem se tehdy, když ho Prima vysílala, zrovna učil prodavačem) a hodnotím ho jako jeden z nejlepších, možná snad dokonce jako nejlepší český či československý seriál z těch, které jsem kdy viděl. A paní Švorcovou od té doby obdivuji a nebojím se říci, že je mi velmi sympatická a jako Anna Holubová se mi nesmazatelně zapsala do paměti. Tento dokument naprosto perfektně celý seriál doplňuje, paní Švorcová vzpomíná na natáčení seriálu, dozvídáme se zajímavé věci ze zákulisí, ale prostor dostávají i její tehdejší herečtí kolegové ze seriálu, z nichž žádný o ní nemluví špatně. Podíváme se také do míst, kde stávala prodejna, v níž se seriál natáčel, paní Švorcová si po mnoha letech vyzkouší obsluhu za pultem, ale samozřejmě dokument mapuje celý herecký i soukromý život paní Švorcové, nikoliv jen její nejslavnější roli, a pro diváky, jako jsem já, kteří toho o paní Švorcové příliš nevědí a chtějí se o ní něco dozvědět, je to rozhodně přínosný dokument s velkou výpovědní hodnotou, který prostě musím jako fanoušek seriálu Žena za pultem a jako člověk, který proti paní Švorcové nikdy nic neměl, náležitě ohodnotit. Bez váhání pět hvězd. ()