City of Fear

Vince Ryker je uprchlý trestanec na cestě do Los Angeles. V držení má kontejner, v němž je substance známá jako Kobalt-60, což je extrémně radioaktivní prvek nebezpečný natolik, že by dokázal ohrozit životy populace celého města. Ryker se však domnívá, že uvnitř uzavřeného plechové schránky se nachází čistý heroin. Neví však, že už jenom pouhým držením tohoto předmětu se vystavuje silné radiaci, která ho pomalu zabíjí. Úřady a policie mají za cíl dopadnout zločince dříve, než stačí ohrozit životy všech lidí ve městě. (FIBO)

Topco

Väzeň na úteku sa okrem slobody vytešuje z vidiny peňazí za predaj heroínu, ktorý preváža. Netuší však, že v plechovej nádobe nie je droga, ale Kobalt 60 (extrémne rádioaktívny prvok). Slučka okolo jeho krku sa sťahuje: uniká pred políciou a nič netušiac pomaly zomiera. Navyše, v ohrození je celé mesto. Atmosféra 50tkovej paranoje ako vyšitá. Vydarený neskorší noir z úplného záveru noirového cyklu od režiséra kultového B-čka Murder by Contract (1958): dynamický (rozprávaním príbehu aj pohybom kamery) a napínavý (tu nemožno nepripísať zásluhu skvelej hudbe vtedy začínajúceho Jerryho Goldsmitha). ()

FIBO

Psal se rok 1959 a tehdy prakticky neznámý Jerry Goldsmith skládá hudbu k filmu Město strachu. Jedná se o jeden z jeho vůbec prvních filmů, pod kterými se podepsal jako skladatel. Ač známá Planeta opic (1968) vznikla o necelých deset let později, už tady můžeme poznat Goldsmithův rukopis - perkusní nástroje, piáno, dechové nástroje a jejich typická kombinace. Film sám o sobě je šedivý průměr, který neurazí, ale nezaujme. Pro fanoušky Jerryho Goldsmithe povinnost. ()

Slasher

Můj jubilejní 100. film-noir komentář. / Parádní béčko, přesně moje oblíbená nukleární paranoia, kdy s sebou "extrémně nebezpečný" uprchlý vězeň omylem odnese vysoce radioaktivní kobalt a zamíří s ním přímo do L.A. Což znamená atraktivní atomic-age přesah, ale také zábavný stav otrávení několika postav v průběhu. Líbil se mi Vince Edwards jako vyvrhel a hle, není to žádná shitová produkce, pracovala zde překvapivě talentovaná crew včetně kameramana Wild Bunch. Těším se na spřízněný Murder by Contract. ()

liquido26

Docela zajímavý noir, který začíná jako další film o trestanci na útěku a postupně se mění ve snímek o hrozbě radioaktivity, která byla na konci 50. let samozřejmě po světě všudypřítomná. ()

• Natočené komplet v Los Angeles iba za 7 dní v apríli 1958. (Real Tom Hardy)