2012: Čas na změnu

• USA 2012: Time for Change

Fascinující dokument o současné době a krizi civilizace, o konkrétních způsobech a zkušenostech hledání duchovní cesty a zdravého životního stylu jako boji za ukončení globálního konzumu a ničení planety, které jsou si mnozí vědomi, a o potřebě a způsobu změny kterou jako lidstvo již procházíme. (oficiálny text distribútora)

easaque

3* I dokumenty je živ divák, tak jsem shlédl i tento, který by měl nastínit naši alternativní cestu do budoucna, pokud nechceme jen vyplundrovat všechny zdroje nebo vykoupit všechno akční zboží v obchodních centrech. Určitě se v něm najdou dobré myšlenky a změna je určitě nutná, pokud se nemá koloběh lidského života časem zadrhnout. Bez pozitivního myšlení, snahy o upřednostnění přírody či jiných drobných krůčků to nejde. Přesto jeho zpracování je na slabé úrovni a nemyslím si, že pár celebrit dokáže přesvědčit masy lidi o tom, že se mají uskromnit, myslet na sebe a blízké kolem sebe.... Snaha tu byla, ale podle mne je to hodně málo na pořádnou změnu. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

teutates

A já po své dávce LSD si myslím, že ON přijde a nás kukuřiční lidi posype pesticidama, následně mi do toho v běhnul Kenny ze South Parku a začal řvát "všichni tady chciíipnem". V mé fantazmagorii nás zachrání velká koala, černo bila koala, která sejme ruku a zachrání Kennyho, taky postraší nadnárodní společnosti a nakonec vyvrátí veškeré konspirace a vše uvede do blízké prdele. 4/10 za daný pohled feudální společnosti, Ellen Page a Stinga, který se pořád cítí na dvacet. ()

noctambule

Dokument, který obsahuje myšlenky, se kterými můžu souhlasit, podnětné věci, ale objevuje se tam ještě víc blbostí. S naší civilizací to vypadá bledě, ale řešením nebude Iboga. Pozitivismus budiž připočten k dobru, ve srovnání s tím, jak černě rok 2012 (a budoucnost) bývá viděn. Přítomnost Davida Lynche mi mnohé objasnila (o jeho osobě), ale poslouchat Ellen Page, jak si užívala kydání hnoje, bylo zvláštní, ale rozumím jí:-) ()

Marek1991

Takéto filmy proste môžem. Žiadne nezmyselné apokalyptické teórie, žiadne nezmyselné konšpiračné teórie, žiadne vymývanie mozgov, proste len pozitívne rozprávanie o tom, kde sú chyby a ako ich napraviť, ako urobiť svet lepším. Napriek tomu, že sa to nevenuje nejakej oblasti konkrétne, ale je to všeobecné, tak som si to užil. No ja osobne neverím na nejaké zmeny myslenia ľudí, lebo čas, lebo životné cykly, lebo príroda, proste nemám pocit, žeby svet bol lepší od roku napríklad 2010, či od roku 2000, ale určite sa zmenil, tak ako sa bežne mení a dobro aj zlo sa prejavujú často inak. Keď to porovnám s dokumentom Cultural Creatives 1.0: The (R)evolution tak je to obsahovo plnšie, no nesúhlasím s tým tak ako pri tom. Dokument je hravý, nie je to nuda, má rôzne formy v scenári, no akosi ma to nezmenilo, len by som chcel vedieť nejaké typy, triky, či informácie k tým postupom, či prístrojom, ktoré vo filme boli, aby som nejaké, či všetky mohol uplatniť. Divím sa tým nízkym hodnoteniam. K dnešnému dňu na imdb.com to má 6,4 a tu 78%, akoby to niektorí ohodnotili bez toho, aby to videli alebo dopozerali, proste stádovité správanie ako u oviec. Je to totiž kvalitné, pozitívne a myslím, že do veľkej miery neškodné, že sa tu nie je čoho obávať. Kaleráby vám to tlačiť do hlavy podľa mňa nebude, ja som to tak aspoň nevnímal. ()

ledzepfan

Inteligentní a střízlivý dokument, který zbytečně netlačí na pilu a přednáší pár zajímavých nápadů a úhlů pohledu. Většinu už ale vnímavější divák někde viděl, slyšel nebo jinak zachytil a během těch 85minut se vlastně nic nestihne představit tak aby to bylo ihned v praxi proveditelné. Takže-dokumentární film je zde špatným formátem. (TV/Internet)série by byla mnohem přínosnější..... Každopádně palec nahoru. Lynch potěšil. ()