Přineste si židli

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1978, 38 min

Hudebně zábavný pořad s Banjo bandem Ivana Mládka.
Přineste si židli, tak zní název zábavného archivního pořadu. Televizní diváci si ji samozřejmě nosit nemusí, protože mají svá křesílka a židle již dávno připravené, ale účastníci pořadu si skutečně židli přinést museli a dokonce s ní přecházeli přes řeku a zase zpět. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Banjo band Ivana Mládka v nejlepší formě. Pořad sleduje pokus borce magie Ladislava Gerendáše přejít Svratku suchou nohou po vodní hladině, doplňují ho samozřejmě klasické písně zpívané nejen Ivan Mládkem, ale třeba také kytaristou Petrem Kaňkovským (kam se asi poděl?), Ivo Pešák řádí jako černá ruka (pověstný tanec při Jožinovi doplňuje odkopnutou botou) a všechno spojují vstupy televizního moderátora (Mládek s příšernou parukou) a skutečného sportovního reportéra Jaroslava Suchánka sledujícího dění přímo na břehu řeky. "Pořad je zábavně sportovní. Je také veselý. Jak pro koho." ()

Mariin

Ve své době skvělá zábava, byl to nový, originální druh humoru, dnes mi to připadá slabší než dřív. Bez normalizačního socialismu 70. let však tyhle srandičky poněkud ztrácejí šťávu, nebo se mi to je zdá? Mládkův humor, na rozdíl např. od humoru Holzmannova, není nadčasový... ()

SOLOM.

Když je v Praze abnormální hic se mi sice líbilo o něco více, hlavně po humorné stránce, ale ani tahle show Banjo Bandu nebyla špatná. Místy sice lehce trapná, ale co se hudebních čísel týče, tak opět kvalitně odvedená práce. Diváci se dočkají legendárního Jožina i Prachovských skal, tanečku Ivo Pešáka i večerníčku o Budulínkovi a Mahuleně s Maruškou. Jen ten Mládek v paruce vypadal jak kokot. ()

Bohemák

Na tu depresivní éru nevídaná zábava. Kam se hrabou Kozlovky a jiná sdružení... Mládek začal být opravdu trapný až se vznikem TV Nova. ()