Životopisy: Russell Crowe

• USA Biography: Russell Crowe
všetky plagáty
USA, 2009, 48 min

Russell Crowe

Šestačtyřicetiletý rodák z Nového Zélandu je dnes jedním z nejžádanějších hollywoodských herců, a to navzdory pověsti arogantního rebela. Jako malý kluk jezdil s rodiči, kteří vlastnili firmu na stravování pro filmaře, na rozličná natáčení. Samozřejmě se už od raného dětství toužil stát hercem, zároveň ho ale lákal sport (proto dnes spoluvlastní rugbyový klub). Začínal v australských televizních sriálech (i u nás jsme jej mohli vidět v Záchranářích), ve filmu se prosadil rolí skinheada ve snímku Romper Stomper. Příležitost v Hollywoodu na sebe nenechala dlouho čekat a Crowe už v roce 1995 zazářil v dramatu L.A. Přísně tajné po boku Kim Basingerové a Kevina Spaceyho. Z jeho dalších titulů připomeňme alespoň Gladiátora, Insidera nebo Čistou duši. (oficiálny text distribútora)

castor

Velký herec velkých rolí, který si už celou dekádu drží velmi slušný standard. Zda je arogantním rebelem nevím, každopádně já beru odevzdanou práci při natáčení a následný požitek v kině. Dokument se věnuje (i když málo a s minimem filmových ukázek) všem jeho zásadním rolím, ve kterých přesvědčuje svým nasazením a dokonalou orientací prakticky v každém žánru!! ()

sator

Slovní průjem , kdy nestíháte příliv informací a puberťácké zoomování na zabití, nejhorší dokument z cyklu životopisů...bulvární informace... ()

Dyas

Velmi dobrý dokument o mém nejoblíbenějším herci, v němž jsem se dozvěděl mnoho zajímavých detailů, které jsem dosud nevěděl. Snímek se zabývá jeho nejlepšími rolemi, do nichž se doslova vžil. Russell Crowe je prostě grandiozní herec. ()