Peter Grey je úspěšný šéfkuchař znechucený jízlivým hodnocením kritika jídel jménem J.T. Franks. Po Franksově kritice dokonce Graye vyhodí. A tak Frankse unese, odveze ho na lesní chatu a přinutí ho, aby uvařil vlastní "dokonalou večeři"... Peter Grey, příliš horlivý televizní kuchař, unese J.T. Frankse, vlivného kritika jídel. Po jednom jeho obvzlášť ošklivém hodnocení byl totiž Grey vyhozen – Franks svou kritikou zatloukl poslední hřebíček do jeho kariérní rakve. Skrytí hluboko v lesích údolí řeky Hudson drží Grey Frankse spoutaného v řetězech v přízemí a představuje mu sérii zdánlivě jednoduchých potravinových výzev – od přípravy dokonalého vejce po grilování steaku tak, aby byl propečený jen středně – a sadisticky ho trestá za vše, co se vymkne dokonalosti. Napjatá vzrušující jízda podávaná se zákeřným vtipem a kulinářským vzplanutím, zkoumá kreativní impuls, jenž se pod tíhou zuřivosti tragicky zkroutil. (oficiálny text distribútora)

JFL

Dramaturgicky precizně vyváženému psycho thrilleru ve stylu "Misery nechce zemřít" k dokonalosti přebývá občasné spoléhání na žánrová klišé, která v jinak efektivně strohém a chladném vyprávění působí jako pěst na oko a také nastavovaná druhá polovina, kde je vidět, že tvůrci přidávali postavy, aby vůbec mohli film nějak zakončit. Nicméně sekvence psychologického teroru uraženého kuchaře na tlučhubovském kulinářském kritikovi jsou bravurní. Škoda, že scénář více nezohledňoval fakt, že obě postavy jsou egocentričtí bastardi. 7/10 ()

Flipnic

Jak často píšu, "za málo peněz hodně muziky". Fakt parádní věc!! Dobrý bylo, že jsem čekal úplně něco jinýho. Čekal sem odlehčenou hororovou komedii o vaření a dostal jsem přitom smutnej, hustej chatovej a lesní "pure" exploitation. Střet dvou antihrdinů, kteří jsou oba dost mišuge. Vleklá pomsta zneuznalého kuchaře z TV pořadů a arogantního kritika, který umí dobře psát, ale vaření nerozumí ani trochu. Tohle není komedie!! Vtipné to byloasi tak 3 minuty na začátku. Pak je to fakt docela hustý... Celý film protíná úúúžasná ústřední melodie, která zvedá atmosféru a příčku ještě o něco výš!! K tomu naprosto nečekaný perfektní konec ... ne!! Nebojím se dát 4*, i když to bylo levné, o pár hercích a na několika málo místech. Pro mne osobně paráda!! ()

TomX2

Peter Grey je úspešný šefkuchár. Keď mu kritik menom J.T. Franks negatívne ohodnotí jedlo, čaká na neho nemilé prekvapenie - Peter Grey je totiž psychopat so zlou minulosťou a nemá rád, keď mu niekto zkazí náladu každou maličkosťou. Preto Franksa uväzní vo svojom dome, kde ho núti ukázať svoje schopnosti s varením a s každým skazeným jedlom prichádza aj nejaké to mučenie. Celkový dojem: Ak máte radi psychologické thrillery, exploitation alebo home invasion horory, Bitter Feast je práve pre vás. Je pravda, že film obsahuje niekoľko klišé, námet je ako každý iný, herecké obsadenie nie je veľmi sympatické a film vás prvú hodinu unudí k smrti,.. ale násilie tu nie je zobrazené vôbec zle. Hlavný ,,hrdina" je psychopat ako by mal byť a divákovi sa môže až veľmi nepríjemne zhnusiť (dokonca aj herec, ktorý túto postavu stvárnil má cez celú dobu filmu len jeden nasranecký výraz) a ako môžete vidieť, ani tá ,,kladná" postava nie je moc sympatická - cez celú dobu sa škerí, má niekoľko šancí ako psychopatovi utiecť a keď uteká, tak si ako totálne nemehlo vyvrtne členok (a následne dôkaže normálne chodiť?) S dopozeraním som problém nemal, zvládnu to aj slabšie povahy a aj keď sa jedná o film, ktorý je remeselne zvládnutý veľmi podpriemerne, vám ho odporúčam. A ponaučenie? Keď začnete písať recenzie, radšej si to dobre premyslite. Vždy sa nájde niekto, kto má veľmi krehké srdiečko a hlavu plnú zvhrlých sračiek. Moje hodnotenie:44% ()

Dellamorte

..komédia Ma minula , snáď len ak vezmem do úvahy použitie slovnému termínu " horror ". Dnes mohutne vyhypované a niekedy až príliš prežúvané slovíčko. Odbrzdený Teleshop cook príde vďaka " kulinárskemu " kritikovi o job a ten hodí vázu o zem ! ( úsmev 1) Vydá sa preto na cestu pomsty, odchytí škodnú a nahodí si ju do svojho torture príbytku na samote ( úsmev 2 ). Rozbesnie sa mučenie formou - ak sa ti rozleje žĺtko na panvici - nebudeš jesť ( úsmev 3 ) a nasledujú ďalšie "pochúťky " . Ale aby to nabralo grády tak sa k torture téme prilepí jeho žena a ...pán podozrievavý ( úsmev 4 ). Záver lesnej frašky ( úsmev 5 ) a NEČAKANÉ FINÁLE ( úsmev 6 ). Snímok ( úsmev 7 ). Že body ? ( za cover a...les..nie..asi za názov ) Áno a B-čko na to civí zo všetkých strán. ()

Pedestrian

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ano, je to natahované a hororová klišé zbytečně shazují dojem z jinak dobrého filmu. James LeGros je ale výborný a záběry z kulinářské show delicious. Nejvíc asi v paměti utkví melancholická hudba na piano (main theme). Velmi opojná. P.S.: hudbu dělal Jeff Grace (The House of the Devil a nově teď Stake Land a The Innkeepers), takže žádná náhoda. ()

• V scéne, keď hlavný hrdina uteká pred psychopatom si vyvrtne členok. V ďalších scénach už znovu zdravo chodí. (TomX2)
  • Film se natáčel v amerických městech New York City a Woodstock. (Homerking)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Los Angeles 18. června 2010. (Homerking)