Malá čarodějnice

• Česko Malá čarodějnice (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo / Západné Nemecko, 1984, 89 min

Animovaná pohádka o dobrosrdečné čarodějnické začátečnici, která se připravuje na složení obtížných zkoušek z čarodějnického umění. Současně s dlouhometrážní verzí byl vyroben i TV seriál. (oficiálny text distribútora)

Kass

Nostalgická záležitost s překrásnou ústřední melodií... při úvodních titulcích jsem se zmohl jen na odevzdané "ty jo, tak to mi nedělej" :-) Holt ta líbezná poetika české animované školy. Samotná malá čarodějnice mi vždy přišla extrémně roztomilá a musím se pochlubit, že přičiněním mé kolegyně z práce mi její stylová samolepka zdobí pouzdro na dokumenty ;-) ()

M-arta

Myslím, že jsem totálně a beze zbytku podlehla okouzlení úžasnou poetikou a silou prapůvodní literární předlohy Tomáše Pěkného - knize "Havrane z kamene", kterou pokládám za českého "Malého prince". Docela mi trvalo, než jsem si uvědomila překvapivou spojnici s animovaným seriálem o Malé čarodějnici. Přece jen - funguje jako opravdu hodně vzdálená předloha, nakonec disponuje i úplně jinou poetikou a vlastně i poněkud odlišnou dějovou linkou... ale stejně jsem dlouze přemýšlela, jak to vlastně se skutečným autorstvím příběhu k onomu Večerníčku je... Trochu víc svítat mi začalo, až když jsem se dozvěděla, že Tomáš Pěkný byl jedním z prvních signatářů Charty 77. Možná můžem jen poděkovat, že námětu se v tichosti a po svém chopil další tvůrčí tým (na animované pohádce je to hodně znát), původní Mladou přetavil v Malou, nic z díla Tomáše Pěkného přitom nepoprznil ani nevykradl a vzniklo vlastně něco úpně nového, večerníčkovsky milého, dětsky krotkého, usměvavého, uklidňujícího... a Havranem z Kamene se děti (i dospělí) můžou nechat krásně zneklidňovat později :-) ()

mchnk

"Negro mrákum vodopádum furtcofurt!" Nejen výborná, humorná zaklínadla, ale i patřičný nádech tajemna a pro malé diváky možná i trošičku strachu nahánějící pohádka. Nevím, do jaké míry zde sehrálo roli zmiňované Západní Německo, každopádně je zde vidět klasická česká práce pro děti. Jiřina Bohdalová s nezaměnitelným hlasem a každému Čechovi známá animátorská práce. ()

zdeny99

Dříve mi ta animace hodně vadila, ale teď se mi už líbí. Zároveň dabing Jiřiny Bohdalové je fantastický. V jednom filmu propůjčila hlas asi deseti postavám a vždy mluvila nějak jinak. Nejlepší je samotný začátek, a to do chvíle, kdy je malá čarodějnice potrestaná za účast na sabbathu. Pak se to chvílemi dětinsky táhne a konec je zase skvělý, kdy se objeví na sabbathu příštího roku. [2203. hodnocení, 18. komentář, 80%] ()

Tomulka

To je klasika. Ta pohádková magie této pohádky je naprosto nezaměnitelná. Velkou měrou přispěla k nádhernosti pohádky Jiřina Bohdalová. Nedovedu si představit pohádku s jiným hlasem. Tato pohádka se nikdy neokouká a nikdy nebude vyvolávat jiné emoce než při prvním shlédnutí. Čím jsem starší tak mi tato pohádka přijde hřejivější. ()