Životopisy: Whoopi Goldbergová

• USA Biography: Whoopi Goldberg
všetky plagáty

Americkou herečku Whoopi Goldbergovou zná většina diváků z filmu Duch, v němž hrála s Patrickem Swayzem. Jedna z nejvýraznějších komiček současnosti má ovšem na kontě mnohem víc známých snímků, v nichž dokázala, že umí zahrát i charakterní role. Narodila se roku 1955 a ve filmu debutovala až ve svých třiceti letech - a to hned u slavného Stevena Spielberga v jeho Barvě nachu. V roce 1992 natočila svůj nejúspěšnější film Sestra v akci, který se dočkal několika pokračování. Je také brilantní improvizátorkou a autorkou, což několikrát prokázala při udílení Oscarů, které uváděla. Mimochodem, sama získala Oscara právě za snímek Duch před dvaceti lety. Má jednu dceru, která ji ve svých 14 letech učinila babičkou. V poslední době se Whoopi intenzivně věnuje rozhlasu a společně se svými přáteli Robinem Williamsem a Billy Chrystalem také charitativním vystoupením. (oficiálny text distribútora)

castor

Tipoval bych, že je starší, ale věk nehraje žádnou roli.. škoda jen, že se jí vyhýbají skutečně velké role (vyjma debutu Purpurová barva nebo komediálního partu v Duchovi), nicméně svůj nezpochybnitelný talent opakovaně prokazuje jako moderátorka, improvizátorka, skvělá bavička nebo autorka dětských knih. Plusem je, že v dokumentu mnohokrát (a k věci) hovoří i její herečtí kolegové. ()

Lacike

Po par dokumentoch z tohto cyklu musim povedat, ze som sklamany. Celkovo mi pripada, ze su tocene pre ludi, ktori o konkretnych hercoch nikdy nepoculi, pretoze su prilis povrchne a informacne riedke. A to sa o sukromie hercov nijak cielene nezaujimam a bulvar necitam. Tomuto ako jednemu z mala davam 4* prave preto, ze som o sukromi Whoopi nevedel absolutne nic a len vdaka tomu tento diel obsahoval pre mna kopu novych informacii. Ale inak tento cyklus fakt za vela nestoji. ()

majo25

Na začiatok musím povedať, že mi Goldbergová nebola nikdy sympatická, a dupľom mi nie je sympatická aj po zhliadnutí tohoto dielu seriálu Životopisy. Ale diel je urobený celkom dobre, okrem nič nehovoriacich fotiek je tu dost filmových a skečových scénok, takisto jej vlastný pohlad na umeleckú kariéru. Je to dost rozmanité, i ked tie keci afro-američaniek sú úplne odveci :) Hodnotenie: 70% ()