Anime o dvojčatech Haru a Sora. Jejich rodiče zemřeli při nehodě. Oba dva se vracejí do horské vesničky Okukozome-chou, kam jezdívali za svým dědečkem a babičkou. Ve městě se setkávají s novými přáteli Nakazatem Ryouheiem a kněžkou ve svatyni Amatsume Akirou a její kamarádkou Migawou Kazuhou. Znovu se také setkají s kamarádkou z dětství Yorihime Nao. Avšak dvojčata skrývají pravou podstatu svého návratu, svůj dávný slib a místo, kde ztratili jednu cennou věc, pro kterou se vrátili. (Valgaav)

Promo

Scalpelexis

Lidi to tu natvrdo neřeknou, tak za to vezmu: Je to hentai. Nejspíš z kategorie "soft" a hlavní odlišovací znak oproti svým bratříčkům je přítomnost nějakého příběhu (ale berte to s obrovskou dávkou rezervy). I když se dle všeho jedná o různé arcy, tzn. čas se po úspěšném "zabodování" vrátí zpět a začneme s jinou, tak jsem se nedokázal přes to přenést a Haru byl pro mě v sukničkařením (ono ne jen to, i nejapností) druhý Makoto Itou ze School Days. Příběh s Akirou nebyl úplně špatný a měl v jistém slova smyslu nesmyslný, přesto i milý konec. Dál jsem nepokračoval, protože je naprosto zřejmé v čí náručí Haru skončí. Drop po 6. dílu, slabé 2* za kresbu, hudbu a Akiru. ()

Cracker

Od začiatku ma vytočilo, že anime má hneď štyri alternatívne konce. Z toho prvé tri sú celkom obyčajné, nijak zvláštne love-story. Na konci každého si autori nemohli odpustiť "zakončenie", na ktoré sa sami asi veľmi tešili, no ja som mal pocit, že toto ecchi sa v okamihu zmenilo na hentai. Tu sa dostávame ku poslednému, očakávanému príbehu. Onii-chan, fuck my brains out. A takto to ide celý čas. Neverím že niečo dokáže poraziť Koi Kaze a preto ostatné veci ignorujem.. ()

Subjektiv

Anime těžící pouze z dívčích vnad kráčí po zrůdných stezkách. Nehledí příliš na důvody, které jej vedou k ukázání kalhotek, toužebně vyplazených jazýčků, lascivního kroucení prdelkou, exhibice podprsenek a ztvrdlých bradavek na hopsajících kozičkách. V Yosuga no Sora stačí neidentifikovatelné kouzlo chlapečka Haruny, který je nejnudnějším patronem pod sluncem a přece pro něj vlhnou klíny, bijí srdce a zatmívá se rozum. Skončí v posteli se svou křehkou sestrou, neukojenou služebnou, nevinnou kněžkou, samičkou z lepší společnosti nebo někým jiným? Všemi? Takový voyeur ve mně nedříme, abych to toužil zjistit. Pryč s tím po pouhých třech dílech, pročež neuděluji hodnocení. Dojem se však pohybuje někde poblíž odpadu. ()

Honza135

„NEMŮŽU S JISTOTOU ŘÍCT, ŽE SE HARU MÝLÍ. PROTOŽE NEDOKÁŽEŠ ZABRÁNIT TOMU, ABY SES DO NĚKOHO NEZAMILOVALA. PROTO CHCI VĚŘIT, ŽE MOHOU BÝT ŠŤASTNÍ…“ Když při nehodě zemřou rodiče dvou dětí z rodiny Kasugano, musí se s tím Haru a jeho sestra Sora vyrovnat. Sirotci proto prodají byt ve městě a odstěhují se na venkov, do domu po svých prarodičích. Sora se ještě plně nezotavila ze šoku, kdežto Haru se musí o vše postarat. Svou úlohu v nastalé situaci si moc dobře uvědomuje a chytne uzdy dospělosti plně do svých rukou… » Co se mi líbilo: 1) Alternativita. Příběh se tu dělí do čtyř alternativ, kdy každé děvče, na kterou Haru zapůsobí, dostane svoji část seriálu. Zpracování se velmi podobá seriálu Amagami SS, kde je děj dělen stejným způsobem. Dočkáme se tak čtyř různých konců. Každý divák tak dostane na výběr, který z konců je pro něj nejsympatičtější. 2) Hudební podkres. Opening i ending byl fajn, ale pravé jádro hudebního umění zde nese hudba na pozadí. Je v ní cítit mnoho emocí a když je zasazena do děje, s divákem to pěkně zacloumá. Dojalo mě především houslové sólo Inori. 3) Mobily. Po dlouhé době tu máme znovu anime, kde se naplno využívají výdobytky moderní civilizace. Můžeme tu spatřit ještě véčkové cellphony, pevné linky, ale např. u Sory můžeme vidět první generaci smartphonu. Děj se tak proto odehrává i v hovorech a SMSkách a v některých momentech hrajou klíčovou roli. 4) Kresba. Jak již japonský název seriálu napovídá, dočkáme se tu spoustu pohledů do nebe. A to jak ve dne, na krásná oblaka mraků, tak při západu slunce, dešti i v noci, kdy jsou vidět nádherné mlhoviny. Dále se mi líbilo, že měly děvčata realistické odstíny vlasů. Dokázal jsem se tak do děje snáze vžít a prožívat ho. Upřímně, žádné děvče jsem tu nedokázal nenávidět. Všechny měly své osobní kouzlo. Ale pokud bych měl vybírat favoritky, minimálně o jedné bych věděl. Kazuha a její dlouhé kadeře, slušné vystupování… První route se mi proto docela líbila. Avšak… Je opravdu jedinou? 5) Sora. Jistěže ne. Už v první kapitole jsem byl dvakrát v šoku z událostí, které jsou zde nastíněny. V průběhu děje se postupně odkrývá skrytá pravda. Ukazuje se, že je to drzá a hubatá slečna, která ale ví, co chce a jde se za tím, stůj co stůj. Její výbuch emocí v polovině seriálu mě silně zaskočil a já, pln emocí, vyskočil z gauče. Její absolutní dominance z ní dělá alfu tohoto univerza. 6) Erotika. A protože je titul seriálovou adaptací vizuální novely, dočkáme se tu i sexu. Konečně se autoři adaptace odvázali a zpracovali anime dle předlohy, přesně se vším všudy. Mám sice pár výhrad ke zpracování samotných aktů, ale o tom se rozepíšu až později. Sexualita prostě k životu neodmyslitelně patří a když se Haru zamiluje, tak je čistě logické, že se nezůstane jen u slov plných lásky, že… » Co jsem nemusel: 1) Obří ňadra. Je opravdu na škodu, že především Nao měla své přednosti nerealisticky velké. Nedalo se na to příliš koukat a přišlo mi to zkrátka přehnané. To samé musím ale říct i u Kazuhy, kdy ji během předehry náhle povyrostlo poprsí o několik velikostí. 2) Komediální dodatky. Pro všechny z vás, co si chtějí anime užít a svést se na horské dráze plné emocí, doporučuji každou epizodu po endingu vypnout. Dodatečné super-deformed komediální výjevy jen ničí konzistenci tohoto titulu. Je ale pravdou, že endingová hudba těchto speciálů má svůj šarm, kterou si ale doporučuji poslechnout až po dokoukání celého seriálu. » Shrnutí: Uvažoval jsem nad tím, že dám titulu slušné čtyři hvězdy a půjdu zase dál. Avšak poslední tři epizody rozhodly jinak. V poslední čtvrtině děje se totiž ukazuje pravá podstata svobody umění. Je tu vidět upřímnost a otevřenost autorů i k vážným morálním volbám. Vidíme tu Harua, který svádí těžký vnitřní boj se společenskými hodnotami, kdy čte knihy a stále si není sám sebou jistý. Vidíme jeho duševní prázdnotu. Jeho opovržení sám sebou. Poslední kapitola rozhodla. Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v BD verzi () (menej) (viac)

ikilledjenny

Animace skvělá. Opening i ending dobré. Čtyři alternativní konce byly dobrý nápad. Ale... přesně to ale, které mi nedovolí jít s hodnocením výš. Haru je namastný neslaný, Sora je naprosto nesympatická. A ze všech těch konců mi byl nejsympatičtější ten s Akirou. Na poslední tři díly jsem asi moc prudérní, ale incest neschvaluji ani v kresleném seriálu. ()