Bakuman.

Japonsko, (2010–2013), 30 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Hudba:

Audio Highs

Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Aja Suzaki, Takehito Kojasu, Kendži Hamada, Emiri Kató, Acuši Abe, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Saori Gotó (viac)

Když se Moritaka vrátí do školy pro svůj zapomenutý sešit, čeká tam na něj Akito, nejlepší student, který má sen stát se spisovatelem manga. Akito mu prozradí, že věří, že dívce, kterou Moritaka kreslí, se také líbí a snaží se ho přesvědčit, aby k jeho příběhům kreslil manga. Akito mu vrátí sešit se slovy, aby si to rozmyslel. Později tentýž den se oba setkají u Azuki Miho (dívka, která se Moritakimu líbí) a zjistí, že její sen je zahrát si v anime. Všichni tři se dohodnou, že až se z jejich manga stane anime, tak Azuki Miho bude namlouvat hlavní hrdinku a z Moritakaho vypadne, že by chtěl, aby si ho Azuki vzala. (tbol)

Recenzie používateľa Zíza k tomuto seriálu (3)

Bakuman. (2010)

Do tohodle melodrama jsem spadla a najednou jsem zjistila, že melodrama miluju :-D Bavílo mě sledovat, jak pracují, cítila jsem se napjatá jako oni a vůbec mi obě hlavní postavy byli sympatické. Je mi jedno, jak podivnou motivaci Saiko má, protože se u toho nenudím. Jenom Mijoši mě štvala, ale naštěstí jen v omezených, menších dávkách. Bavilo mě to a byla to jediná série, u které jsem se těšila na další díl. Bože, šup sem s 2. sérií ^_^ Další věc, co jsem si zamilovala, byl opening. Velmi mi k tomu celému pasoval. Slabších 5* ()

Season 2 (2011) (S02)

Před dvěma a půl roky byla první série poslední anime, které mě chytlo. Po té dlouhé době je druhá série to, co mi zase vrátilo chuť dívat se na anime. Přesně jako první série - je to melodrama, plné přátelství, touhy, kráčením za snem. A já se vžila. Moc mě to bavilo a moc jsem jim fandila. Projdeme si s nimi opět úspěchy i neúspěchy a ačkoliv by to mohlo vypadat, že končíme tam, kde v první sérii, je tu veliký rozdíl. Všichni se posunuli. Načerpali zkušenosti. Je fakt, že první série se mi líbila o něco víc, ale je to právě tahle série, která mi otevřela dveře do „nového světa“. Uvidíme, jak moc toho využiji. Ve zkratce jsem si to užila a možná udělám chybu, ale chci se hned vrhnout na pokračování. ()

Season 3 (2012) (S03)

Tak dobře. V něčem mnohem lepší než předchozí série, něco mi třeba lezlo na nervy (trošku mi to přišlo v některých částech protahované a nějaká Iwase mě třeba vůbec nezajímala). Ale když se to tak vezme, má to všechno, co má správné anime mít - lásku, soupeření, nečekané zvraty, napětí, prohry i výhry, přátelství, skvělé charaktery a pěkné poselství. Mám pocit, že se z toho pro mě stalo něco hrozně osobního, něco s čím se mi loučit nechce. Všichni mě moc bavili, smála jsme s nimi, prožívala to. Kluci byli moc fajn, jen je škoda, že tam nebylo víc Niizumi. Opět tam byl vidět posun a ačkoliv to sám divák nepocítil na vlastní kůži, prožil si s nimi deset let tvrdé práce, úspěchů i zklamání. Byla to vážně paráda! Teď už se jen rozloučit, popřát mnoho úspěchů do budoucna a doufat, že Aširogi Mutó vydá nějakou pecku, která se bude dobře prodávat… ()