Bakuman.

Japonsko, (2010–2013), 30 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Hudba:

Audio Highs

Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Aja Suzaki, Takehito Kojasu, Kendži Hamada, Emiri Kató, Acuši Abe, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Saori Gotó (viac)

Když se Moritaka vrátí do školy pro svůj zapomenutý sešit, čeká tam na něj Akito, nejlepší student, který má sen stát se spisovatelem manga. Akito mu prozradí, že věří, že dívce, kterou Moritaka kreslí, se také líbí a snaží se ho přesvědčit, aby k jeho příběhům kreslil manga. Akito mu vrátí sešit se slovy, aby si to rozmyslel. Později tentýž den se oba setkají u Azuki Miho (dívka, která se Moritakimu líbí) a zjistí, že její sen je zahrát si v anime. Všichni tři se dohodnou, že až se z jejich manga stane anime, tak Azuki Miho bude namlouvat hlavní hrdinku a z Moritakaho vypadne, že by chtěl, aby si ho Azuki vzala. (tbol)

Zíza

Do tohodle melodrama jsem spadla a najednou jsem zjistila, že melodrama miluju :-D Bavílo mě sledovat, jak pracují, cítila jsem se napjatá jako oni a vůbec mi obě hlavní postavy byli sympatické. Je mi jedno, jak podivnou motivaci Saiko má, protože se u toho nenudím. Jenom Mijoši mě štvala, ale naštěstí jen v omezených, menších dávkách. Bavilo mě to a byla to jediná série, u které jsem se těšila na další díl. Bože, šup sem s 2. sérií ^_^ Další věc, co jsem si zamilovala, byl opening. Velmi mi k tomu celému pasoval. Slabších 5* ()

Subjektiv

Nuda se prý v komentářích neříká, ale jak se mám bavit, když dva klučinové vymýšlí, kreslí, píšou mangy, které mají relativně zajímavé zápletky, ale ty se nejspíše zvrhávají v tupá melodramata? Sci-fi melodrama, akční melodrama, suprhrdinské melodrama... manga umí být zjevně pěkně melodramatická. Pravda, těžko po těch klučinech chtít něco jiného, když melodramaticky myslí, melodramaticky žijí, snad i melodramaticky jedí a spí, ba celý svět kol nich hraje podle pravidel melodramatu. A navíc se to melodrama pohybuje po jedjiné stereotypní koleji "budem kreslit mangu, budem dobrý, sbalíme holku, co chcem". Copak na tom, že těm chlapcům uvěřím jejich touhy, když mě tak nutí do přiblblých úsměvů nad krásou ne tak úplně pravdivého života? Nic, šedý průměr, po deseti dílech absolutní nezájem. Velmi slabé ***. ()

SonGokussj

Možná kdyby to bylo malili rychlejší, získalo by to více bodů. Jinak tedy anime si myslím na úrovni. Je tam znatelný vývoj postav a na konci každého dílu si říkáte "Jak to asi dopadne dál.", což je důležité. || Přestal jsem se koukat po nějakém, nevím, 8-10. dílu? Bylo to velmi pomalé a stále stejné a stále takové "mrtvé". Upravuji tedy hodnocení z původních 4* níže. Začal jsem číst mangu (Ta je akční -dost-. Doporučuji). Celkově po 10. dílech tedy: 65%... A vlastně teda ještě o 5% méně za neuvěřitelně stupidní nápad "vezmeme se poté, co se vyplní naše sny. Do té doby se nebudem vidět a nebudem spolu mluvit. Ať už to bude trvat kolik let." (Boha jeho .. Tohle totálně tu sérii sráží. V manze je pak nějaký vývoj, ale... V anime je to hrozné.) Celkově úplně tedy: 60% ()

Pirkaf

Manga mě příliš nebavila, je strašně ukecaná, spousta textu a skutek utek. Ovšem v anime se tohleto ztratí, naopak je to spíš výhoda adaptovat takovou mangu, protože je to pořád o něčem a nemusí se přidávat nudná vata. A moje tušení se vyplnilo, Bakuman se mi líbí daleko více jako anime, je to ovšem takové anime spíš pro fandy mangy, což jsem třeba já, ti si na tom musí naprosto smlsnout. Někoho, kdo má radši anime, to třea nemusí tolik bavit. Každopdáně skvělá záležitost a nad očekávání napínavá.. ^_^ ()

Genryuusai

Předloha mi přijde dost dobrá, anime se z toho "jistýho" hitu snaží vytěžit co nejvíc dílů, ale já sem i tak vcelku spokojenej. V právě vycházejících anime to moc velkou konkurenci podle mě nemá. ()

ravalah

Ale jo, pekne zpracovani, ktere mne osobne sedi, protoze kresleni mam rad....mangu uz tak nejak moc nectu, ale komiksy ano. Clovek se u toho moc nenudi, akorat mne prijde stupidni ta zapletka "ja si te vezmu, az se obema splni sny"..to si myslim neni mozne ani v Japonsku, kor kdyz je hrdinum 14 let. 7/10 ()

Cracker

Natočiť anime o mange je celkom nezvyčajný avšak veľmi zaujímavý nápad. Hlavný hrdinovia sú neskutočný idealisti a romantici, obaja Saikou aj Shujin sú dobre napísaní a ľahko sa s nimi človek(študent :P) stotožní. Z pohladu animácie je pravda že od middle school až po univerzitu sa im nezmenil ani vlas na hlave, no v ostatných smeroch dospeli a sú ešte viac trvdohlavý, odhodlaný splniť si svoj sen, tomu ja hovorím otoko no roman. Prvej sérii nechýba vôbec nič, trochu ma len mrzí že to tu videlo tak málo ľudí. V druhej sérii mi troška vadilo, ako moc menili a pretvárali rôzne charaktery, stále je to však starý, dobrý Bakuman. Som zvedavý čo prinesie tretie pokračovanie... Každému fanúšikovi mangy odporúčam Bakuman. pozrieť. ()

Five By Five

Zaujímavý nápad, príjemná hudba, pekná grafika, sympatické postavy... Plný počet nedávam len pre pár kozmetických chýb v príbehu a že to nie je ani niečo, čo by som chcel pozerať znovu a znovu, dokola... ()

Shrekito

Po 7 dílech zatím nejpříjemnější seriál všeobecně (ne jenom anime), který jsem za poslední rok viděl. 4* EDIT: Po 13 dílech je to stále zábavnější, těším se co bude dál a pomalejší tempo mi rozhodně nevadí. ()

Kingi

Když se najde seriál/anime, které Vás chytne natolik, že máte potřebu pouštět si epizodu za epizodou, tak je to výborné, avšak pro mě to byl i trošku problém. :) Bakuman mě zaujal natolik, že jsem všech 75 epizod (všechny 3 série) zhltl najednou, což samozřejmě znamenalo, že jsem 2 noci po sobě nespal :D I když je to šílenost, pro mě je to důkaz, jak moc je Bakuman výborné anime. * * * * * Když bych ho měl popsat jako celek, tak bych jmenoval spoustu bodů, které svědčí o jeho kvalitě, ale jelikož nechci strávit třetí noc v řadě beze spání kvůli jejich vypisováním, tak uvedu jen to, co mi zrovna blýskne hlavou. :D Jak už je zde mnohokrát uvedeno, tak je to v každém ohledu melodrama, ale melodrama takové, které opravdu umí zvýraznit své silné stránky. Máme tu sympatické postavy s jasně vyjádřenými motivacemi, které napříč všemi sériemi vyvíjí a příběh spolu s nimi. Máme tu spoustu sentimentů, včetně romantických prvků. Najdeme zde lidská dramata spousty druhů. Nechybí zde ani humor. Z pozadí tu jasně působí reálný svět, který Vás vtahuje do příběhu a umožňuje Vám pochopit jeho hloubku. Kdybych řekl, že je to bezchybné, lhal bych, ale nejsou to chyby, které by jednoho odradili, natož aby stáli za zmíňku. * * * * * 1.SÉRIE nás skvěle uvádí do příběhu. Skvěle představí postavy a nutí Vás jim fandit. Skvěle pracuje s hodnotou tvrdé práce, odhodlání, talentu a štěstí. * * * * * 2.SÉRIE ztrácí tah na branku, ale za to přináší do příběhu konflikt, chyby a problémy, které postavy překonávají a učí se z nich. Navíc pracuje s velkou porcí postav na vysoké úrovni. * * * * * 3.SÉRIE má pomalý rozjezd, díky sérii druhé, avšak poté nabírá na obrátkách a vede nás k závěru po cestě plné napětí, bez toho aby se zastavila až nás nakonec dovede k samotnému výbornému, leč velice očekávanému, konci :) ()

loveless

Mé očekávání bylo velké a tohle anime, podle předlohy Death Notem profláklého dua autorů Ohba & Obata, ho naplnilo a skvěle mě bavilo od začátku do konce. Je pravda, že Saikův důvod pro to, aby se stal mangakou je sice trochu ujetý a jeho vyvolená Miho se mi nezdá zas až tak úžasná, ale why not. To je asi tak jediná výtka, kterou mám. Pěkná kresba, zajímavý příběh, sympatické postavy - mám pocit, že jim musíte fandit ať chcete nebo ne. Zase jedna z těch věcí, z kterých máte pocit, že i vy můžete dokázat něco úžasného. Přidejte k tomu skvělý opening a za mě hlavně druhý ending a je to jasných pět hvězd. A teď rychle mrknout na druhou sérii ;) ()

janovrom

Opravdu se mi líbila ta myšlenka práce na tvorbě mangy. Ale ten skřipcový děj...strašně se to táhne. Ve čtvrté epizodě stále nenacházím žádnou zápletku, vlastně ani žádný výrazný posun v ději. Možná na to jen nemám zrovna náladu a někdy se to rozhodnu dokoukat, ale momentálně urychleně opouštím tento seriál. ()

DaweForeman

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkama, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první sérii, tak dám vyšší hodnocení a případně dané mínus započítám u dalších. Vzhledem k tomu, že jsem se o tom zmínil, tak začnu záporami a to jsou délka (kdy mi přijde, že celkem tři série se tak nějak budou opakovat a nebudou moc originální, ale od toho se dá zatím u první série odhlédnout) a zadruhé bych řekl zbytečně moc složité, kdy se tam nemusí zacházet do takových detailů ohledně jednotliv spojených s vydávání mangy (ale není to zase takové mínus, protože se to přece jenom snaží dělat realističtější). Na druhou stranu plusů je mnohem víc a jsou obsaženy v tom nejdůležitějším. Zaprvé komediální prvek, kdy to nejsou ony klišovité situace, zároveň tu téměř není žádný ecchi prvek a jednotlivé hlášky přesně odpovídají tomu, co si sám divák říká (tedy alespoň v mém případě). Zadruhé romantika, kdy se nám převážně ukazují dva různé přístupy, z nichž každý je originální (v jednom případě Moritaka x Miho a v druhém Akito x Kaya), trochu mi to připomínalo podobnou atmosféru od Sea Koujiho (Kimi no iru Machi aj.). Zatřetí a nejdůležitější část je ono drama v podobě následování svých snů a vše, co je s tím spojené (vzestupy, pády, problémy, zdravá soupeřivost....). V tomhle třetím ohledu bych to možná mohl i přirovnat k Sakurasou no pet na Kanojo. Co se příběhové stránky týče, tak rozhodně můžu pochválit i to, že to má několik úrovní příběhu a konkrétně se mi líbí i to, že tam jsou zapracovány i ty minipříběhy v podobě děl, na kterých jednotlivé mangaka postavy pracují. Jen menší škoda je, že tam moc prostoru nedali Miho. V závěru co se týče hudby a animace, tak není skoro co vyčíst. ()

ikilledjenny

Anime o tom jak dva středoškoláci tvoří mangu? Čekala jsem nudu a ona nepřišla. Příběh hezky plyne, oba hrdinové se postupně zlepšují. Také byla moc pěkná romantická linie. Uvidíme jestli si s Azuki doopravdy splní sen. Zatím jsou na dobré cestě. Nejzajímavější postava je rozhodně Niizuma. Jeho manga vypadá úžasně. Na druhou stranu opravdu nemusím Miyoshi. Kresba je skvělá, openingy také. Těším se na druhou sérii. ^^ ()

Palisander

Línia okolo mangy veľmi dobrá, zdá sa mi, že by to tak aj naozaj mohlo fungovať. Možno to niekedy využijem :-). Ale romantika občas išla podľa mňa cez hranu, a to si ju obyčajne vychutnávam. Nemá veľký zmysel zomrieť pre svoj sen, keď jeho výsledkom má byť život s niekým. Mŕtvym ruže nevoňajú. ()

Hinoyume

Původně jsem měla v plánu dát 4*, ale nějak jsem si to rozmyslela. Nejspíš to bude kresbou - i když kluci jsou vykreslení docela pěkně a připomínají mi kombinaci Mirai Nikki a Oreimo (jenom stylem kresby), děvčata vypadají... divně. Jakoby je kreslil někdo úplně jiný. Vlasy vypadající jako paruky, absolutně se k nim nehodící oči (které byly sice hezké, ale nešly k celkovému vzhledu). Ke snížení hodnocení napomohl i fakt, že to má takový ten "konec bez konce" a opening i ending jsou úplně mimo, absolutně se k takovému anime nehodí. 3* dávám pro originální nápad ukázat, jak se vlastně tvoří manga, a taky pro skvělé hlášky, které tam čas od času zazněly. ()