Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách. Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících teenagerech - maturantech na americké střední škole, v níž hraje hlavní roli zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Ani pred rokmi ma to príliš nenadchlo a dnes mi to už pripadá strašne nudné. Chémia medzi ústrednou dvojkou nefunguje. Freddie Prinze Jr. je síce sympaťák ale nikdy hrať nevedel a Rachael Leigh Cooková je síce pekná ale jej postava je otravná tým jak má byť za každú cenu tou morálne dokonale cnostnou. Pritom dvakrát zaujímavý jej charakter nie je. Vo vedľajších úlohách sa tu objaví kopa budúcich hviezd ale nikto v tých jednoduchých škatulkách príliš nenadchne. Zaujal ma len Elden Henson ako kamarát Rachael. Ale jeho línia tiež príliš rozvinutá nie je. Takže okrem pamätnej ústrednej pesničky ma bavilo ešte sledovať lokácie školy na ktorej točili seriály ako Buffy alebo BH 90210. Celkovo to je už ale slabá teenage romantika, ktorú strčí do vrecka oveľa dynamickejší a zábavnejší remake. 4/10 ()

Suzie1

I přes to, že jsem si během prvních pěti minut filmu dokonale představila, jak to skončí (a taky to tak bylo), stejně mi to v hlavě neutkvělo jako ta úplná kýčovitá sračka, jakou filmy tohoto stylu bývají. Nutí to napsat, že by to mohlo být horší, ale vlastně nevím, co by mohlo být horší. Ale dojem úplný ztráty času to ve mě nenechalo a když si představím jiné filmy na tenhle způsob (a že jich není málo), je tohle ještě docela dobrý. ()

Kingjiri

"Tak kdo je ta šťastná trucbuchta?" "Trucbuchta?" "Máš přece někoho na truc, ne?" První čtvrtina je docela slušně nahláškovaná, pak už však všechno najíždí do klasických kolejí typických pro romantické komedie: On se vsadí, že udělá královnu plesu z kohokoliv, vyhlídne si průměrnou a ničím nezajímavou Lancy, ze který se jako na potvoru stane sexy žába, on se do ní zamiluje a pak se to jako vždy trochu zkomplikuje. Jedno klišé za druhým, ale přece jenom měla tahle komedie něco do sebe. Docela mě potěšilo, že se tu v jedný z větších vedlejších rolích objevil začínající Paul Walker. No, nakonec to byl vcelku obstojný (nikoliv však nezapomenutelný) zážitek, když vezmu v úvahu jednoduchost příběhu a tak dávám tři hvězdy. ()

keiko

Na pozadí k práci nebo učení tak ideální; nepotěší ani moc neurazí. Kdyby se nadto vyvarovali nechutných vtípků, tak by to možná aspirovalo i na ty dvě hvězdičky (Kiss Me tam sedla krásně :-)). O prostoduchosti a černobílém vidění nemá ani cenu mluvit, Američanům zkrátka asi nikdo nevysvětlí, že hezká romantická komedie může mít i komplexnější pohled než on-krásný a dokonalý, ona-krásná a vnitřně hodnotná, ostatní-povrchní a na pohled odporní a nevychovaní. Ale pokud byste chtěli zhlédnout film, u kterého si můžete vyříznout půlku hlavy a ještě předvídat, co se bude dít, jen do toho. ()

Brylin

Jestli nemáte co dělat a chcete jen tak zabít odpoledne, je tahle romantická komedie přesně pro vás. Ve srovnání s filmem 10 důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl ve stejném roce a odehrává se ve stejném prostředí, je ovšem znatelně slabší. Potácí se na pomezí dvou a tří hvězd, k těm třem ho přibližuje fakt, že se na film příjemně kouká a Rachel Leigh Cook je opravdu roztomilá. Zápletka je však slabá a předvídatelný děj plný klišé. Na tři hvězdy tedy film nakonec nedosáhl - dávám dvě a půl. ()

• Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)