8213: Dům hrůz

• USA Gacy House (viac)

Skupina paranormálních vyšetřovatelů se vydává prozkoumat dům, ve kterém v letech 1972 - 1978 zavraždil John Wayne Gacy 33 mladých mužů. Výsledek jejich vyšetřování byl děsivý... (TV Horor Film)

corpsy

No neviem, v Asylume sa hororom kvalitatívne darí o niečo viac ako v ostatnej ich produkcii, ale tu to bude zrejme výnimka. Blud je to sám o sebe ( ostatne žáner FF je plný podobne strašných bullsh!tov ), ale že sa pri ňom nudíte ako rocker na koncerte One Direction, potom je to prúser. Zabaliť kamerové náčinie a šmýkať domov! ()

Trevor odpad!

V prvom rade klobúk dole pred chlapíkom, ktorý pre TV Horor Film píše obsahy. Dokázať takejto žumpe napísať pútavý obsah treba vedieť. Asi po 10 minútach som rozhovorom postáv prestal venovať pozornosť a film sledoval doslova jedným okom, nakoľko premeškať v ňom nebolo čo. Je pravdou že pred zhruba 10 rokmi filmu tipu Paranormal activity mali svoje čaro ale tento film (aj keď toto nazvať filmom...) je ešte aj na tento tip hororov zlý. Polovicu času kamera nesníma nič, postavy sú zúfalo nevýrazné a úlohu pôsobiť autenticky nezvládajú a ich výber je taký aký je. Chvíľu som zvážil dať za záber na medailón a pekné ( a veľké) prsia jednu hviezdu, ale ozaj iba chvíľu. To jediné im asi vyšlo autenticky, asi takto by sa zachoval kameraman. Na 80 minútový film je 35 vydarených sekúnd veľmi málo. ()

ricci.s

Neviem, ja som nič pôsobivé na tomto filme nevidel, práve naopak: Podľa mňa to bol vrcholne nudný a nezaujímavý horor. Nevadí mi, že je to Asylum, a ani to, že je to otrepané, pretože väčšine hororov natáčaných ručnou kamerou sa podarí diváka aspoň občas vyľakať. Tuto to zlyhalo na celej čiare. Prvú polovicu som vyložene trpel, v druhej sa to už aspoň trochu rozbehlo, ale nevydesilo ma to ani omylom, ani chvíľu som nebol v napätí, a ani raz som sa nezľakol. Tak neviem, či som už týmito filmami presýtený, ale neverím, skôr to bolo v tom, že je to nudná hovadina. Pretože napr. v Paranormal Activity / Entity bolo aspoň zopár ľakačiek, v Deserted House / Haunted Changi bolo výborné prostredie, ktoré bolo samé od seba dosť desivé, a tak ďalej, jednoducho všade bolo niečo. Tu nebolo nič. Malé plus dávam za zvuky ozývajúce sa v pozadí, ktoré aspoň občas navodili tiesnivú atmosféru. ()

uiu

Skupinka 5 dokumentaristů a jednoho média se vydává do domu pedofilního vraha Johna Gacyho a jak už to v hororech bývá, podaří se jim natočit paranormální úkazy, které otřesou s jejich psychikou i s divákem. Ve svém žánru bubákovitých strašidelných domů typu Paranormal Activity je to dobrá podívaná, avšak jako ostatní filmy tohoto typu trpí i stejnými nedostatky. V prvé řadě tu máme 6 osob, které po sobě rády hystericky řvou, takže nerozumíme slovo ani jednomu z nich. Médium je jakási bývalá pornoherečka, která nám hned ze začátku ukáže svoje pětky nacpané v podprsence číslo 3, aby nakonec lítala úplně bez podprsenky. Postavy s sebou neustále nosí videokamery, i ve chvílích, kdy to není potřeba (jako když jdou opravit jinou kameru nebo když uražené sedí v autě venku), což na autentičnosti a logice moc nepřidá. Jinak je to ale dobrá žánrovka, která vyleká a pocuchá nervy. ()

Marsik

Tímto filmem jsem završil sbírku shlédnutých filmů o paranormálních jevech. Viděl jsem všechny P. Activity, P. Entity, Tunnel, Grave Encounters, Atrocious, atd. Bohužel Gacy House byl společně s Possession of David O'Reilly jeden z nejslabších. Ani jednou jsem se nelekl a v podstatě jsem se vůbec nebál. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla scéna, kdy jeden chlapík vidí na displeji kamery postavu stojící před ním, ale ve skutečnosti tam nikdo není...A pak to schytá :) No ale jinak to byla slabota. A protože jsem všechny duchařský filmy už viděl, tak už jenom čekám na čtvrtý díl Paranormal Activity :) Gacy House za 40% ()

• Jedním z fenoménů americké historie je fakt, že drtivá většina masových vrahů měla dvě křestí jména, např. Jeffrey Lionel Dahmer, Theodore Robert „Ted“ Bundy nebo právě John Wayne Gacy. Jako odkaz na tuto skutečnost mají ve filmu všechny postavy také dvě křestní jmená, což je patrné na konci filmu při čtení jejich pitevních zpráv. (korbitch22)
  • Film je inšpirovaný sériovým vrahom Johnom Waynom Gacym, ktorý zavraždil 33 mladých mužov v rozmedzí rokov 1972 až 1978. (ShortyIC)