Pohyblivá rodinná sága sa začína koncom 19. storočia, kedy mladý Heinrich Bockelmann, starý otec Uda Jürgensa, stretáva pouličného muzikanta. Hudba neznámeho ho navedie na cestu do Moskvy. Tu sa Heinrich stane jedným z vplyvných bankárov. S vypuknutím 1. svetovej vojny musí ale rodina z Ruska utiecť. O 20 rokov neskôr jeho syn Rudi žije so svojou rodinou v Rakúsku, kde Bockelmannovci pocítia teror nacistov na vlastnej koži. Predovšetkým pre Rudiho syna Uda sú to ťažké časy. Senzibilný chlapec hráva radšej na klavíri, ako by mal vyniknúť medzi hitlerovou mládežou. V povojnových časoch by si Udo rád splnil veľký sen: stať sa spevákom. Kariéra sa ale rozbieha len pomaly. V polovici 50tych rokov si zarába ako barový pianista v Salzburgu. 1. miesto na cenách Eurovízie v Luxembursku v roku 1966 je konečne začiatkom jednej pôsobivej kariéry na nemeckej hudobnej scéne. (monalisa69)

monalisa69

DANKE UDO!! Veľkolepý životný príbeh Rakúskeho speváka a skladateľa Uda Jürgensa, vlastným menom Jürgena Uda Bockelmanna a celej jeho rodiny. Dej sa odohráva v rôznych časových úsekoch, rozdelených do 2 filmov a sústreďuje sa hlavne na život starého otca Heinricha Bockelmanna. Herci sú veľmi intenzívne vtiahnutý do celkového deja a zahral si v ňom dokonca aj samotný Udo. Krok za krokom film detailne vyobrazuje dramatické zábery celej rodiny z čias vojny v Rakúsku aj v Rusku. Vo filme sú zobrazené Udove hudobné začiatky, prvé úspechy ako aj príbeh celej jeho rodiny, ktorá istý čas žila v Rusku. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom životopisných filmov aj napriek jeho dĺžke, určite zaujme tak ako mňa. Škoda len, že ešte nebol distribuovaný na český a slovenský trh. Malá ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=r0ZNHdK96_4 ()