Střihový pořad nezapomenutelných vystoupení mistrů televizní zábavy. Uvádí V. Postránecký.  Ve světě zábavy existují vedle slavných komiků také slavné dvojice, které k sobě neodmyslitelně patří. Diváci je už mají zafixované jako jeden celek, někdy si i jednotlivé členy mezi sebou pletou. Kolikrát se stalo Karlovi Šípovi, že mu řekli pane Uhlíři nebo si spletli Lasicu se Satinským či Laurela s Hardym! Malý-velký, tlustý-hubený, chytrý-hloupý, kontrast, na kterém je většina dvojic založena, dává ideální možnost vzniku komických situací, neuvěřitelných dialogů a skvělé zábavy, jak se sami můžete přesvědčit. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

V archívu by se daly vyštrachat určitě daleko zajímavější a humornější kousky, ale na druhou stranu i za tyto díky a vůbec za to že archívy jsou. Když si člověk uvědomí kolik protagonistů už mezi námi není je mu docela do breku, dnešní doba bohužel už podobným estrádádním pořadům nepřeje a dávno jim odzvonila a když se čas od času nějaký někde najde, humor je většinou nucený, pokleslý, urážlivý a sprostý. Z toho co tu bylo se mi asi nejvíce líbila dvojice Šimek+Krampol. ()

Tosim

Názorný příklad dvojakosti tehdejších estrád u scénky se Šípem a Uhlířem, kdy je záběr do chechtajícího se publika také přímo na soudruha Větrovce, ten se nesměje, jen s výrazem odporu pomalu kroutí hlavou. Snad z toho neměli aktéři problémy, bylo totiž z tehdejšího komunistického arbitra promptně střiženo jinam. ()

ostravak30

Tentokrát se tvůrcům podařilo vybrat opravdu vynikající scénky až asi jen na jednu či dvě slabší. Fakt jsem se zasmál, ačkoli jsem většinu těch slavných viděl mnohokrát. Jen mě tak napadá, když vidím ty chechtající se narvané sály, proč se dneska podobná zábava netvoří. Maximem je Na stojáka. Jen musím říct, že Václavu Postráneckému by opravdu mohli psát lepší monology. On to nemůže, jak mu to napíšou, tak to říká (alespoň doufám), ale jsou to hrozné kydy. ()

otík

Průměrný sestřih ze scének těchto dvojic a témat: Bohdalka a Dvořák – prodej růží, Šíp a Uhlíř vzpomínají v parodii na scénky z pořadu Klub mladých, Lasica a Satinský jako hosté Karla Gotta, Šimek a Krampol v rozhovoru s panem Kawasakim o železnicích, Miroslav Horníček a Miloš Kopecký tančí úryvek z představení Tvrďák, Náhlovský a Mladý mluví o káněti, Wimmer s Černochem zpívají píseň Matylda, Kaiser skládá zkoušku z dospělosti u svého táty Lábuse, zpívá Simonová a Chladil. Postráneckým uváděný pořad v rámci uceleného cyklu Aleše Ulma a Františka Poláka. ()

Olík

Bohdalová-Dvořák, Šíp-Uhlíř, Kaiser-Lábus, Lasica-Satinský…….ano, to jsou legendární dvojice s velkým „L“. Výstupy v legendárním „Kouzelníkovy“ uměle vytvořeného dua Černoch-Wimmer také patří do zlatého fondu české zábavy, stejně tak pánové Šimek s Krampolem (i když moc nechápu, proč se zatím v žádném „střiháči“ nedostalo na nesmrtelné spojení Šimek-Grossmann). S přimhouřením jednoho oka je, vzhledem k letitosti společného vystupování, oprávněné i zařazení Mladého s Náhlovským a jako třešnička na dortu netradiční silvestrovské spojení (tím myslím po stránce komediálních výstupů) pánů herců Horníčka a Kopeckého. Možná se mohlo dostat na Felixe Holzmanna společně s jedním z jeho dvorních nahrávačů (František Budín, Viktor Maurer), nebo novější tvorbu v podání dvojice Izer-Dobrodinský, ale i tak je vzorek, co se týče věčných spojení, více než reprezentativní. Pardon, málem bych zapomněl na písničku, a když už je téma pořadu takové jaké je, tak samozřejmě v podání Milana Chladila a Yvetty Simonové. ()