Nudíte se při hodinách dějepisu? Dívejte se na Děsivé dějiny a váš pohled na historii už nikdy nebude jako dřív! Uvidíte, co jste ještě neviděli, dozvíte se, co vám učitelé tajili! Ti z vás, kteří znají stejnojmennou sérii knih britského spisovatele Terryho Dearyho, už asi tuší, o čem je řeč. Svérázná učební metoda „legrace a šok" je ovšem v televizní verzi mnohem působivější než v té literární. Na rozdíl od knížek, které jsou monotematické, je každá epizoda cyklu rozdělena do několika kapitol. V prvním díle se vypravíme na starověké římské pohřebiště, vyplujeme pod pirátskou vlajkou a zazpíváme si se čtyřmi králi jménem Jiří. Pro úplnost dodejme, že překladu se ujal Robert Novotný (podepsaný pod většinou českých verzí knižních Děsivých dějin), texty písní pocházejí z dílny Jiřího Dědečka, režii českého znění má Michal Vostřez a v hlavních rolích uslyšíme Jiřího Lábuse, Jana Maxiána, Lumíra Olšovského a další známé hlasy. (oficiálny text distribútora)

muti

briti si robia zrandu zo vsetkeho, nik neunikne. dost odvazny pocin ked sa to tak vezme, vsetci velki panovnici sa dostanu na pranier. skece su vo forme reklam (vikingska plienitelska cestovka do UK), teleshoppingu (kupte si dieta kominara), zamena manzeliek (restoration family vs puritan, spartan vs athenian), kucharske relacie (varime s neandrtalcami), doktorske serialy (dnes zastupuje viktoriansky doktor alebo transfer doktor Hypokrates), vojenske taktiky (hadzanie tehal z lietadiel pocas wwi), piesni (rytierske zakony, predstavenie panovnikov), stupid deaths (kto zomrel v posteli alebo na zachode), reklamy na casopisy (execution trends) a dalsie ine. clovek sa nauci rozne historicke fakty aj drsne a nelutostne zaujimavosti a divne suvislosti. Seriál je najmä pre deti, ale miestami je príliš detinsky a vtipy sú hlúpe a nie vtipné (zameranie na fekálne vtipy) ()

ReneeS

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální. ()

Big Bear

Angláni jsou prostě borci. Udělají si prdel z čehokoliv, třeba i z vlastních dějin. A když už prdel, tak proč ne z celých dějin že ? .-))) Předlohu znám a přiznávám rovnou, že mi NEPŘIPADALA VTIPNÁ. V pojetí krátkých dílů Tv seriálu je to však o něčem zcela jiném. Problém vidím v jednom - humor v seriálu není řečeno zjednodušeně o krkání a prdění. Tvůrci předpokládají určité divákovy znalosti a s nimi pak pracují ve vtipných přesmyčkách dějin, ironii a parodizování. Takže pokud o některém tématu nic nevíte, nemusí vám to ani připadat vtipné což se týká hlavně dětského diváka. Na stranu druhou si tam každý najde své a seriál zvládne i přihlížející rodič. Doporučuji vidět! :-) * * * * ()

Baerdeller

Taková inteligentnější verze Tele Tele, což je trochu paradox, když je to seriál pro děti... Ale nebojte - není to jen plytká konina - pokud znáte historii, tak je tam schována fůra parádních hlášek a narážek. Takže vlastně spíš než tohle přirovnávat k Tele Tele, tak by bylo vhodnější to označit jako Mothy Python Lite. 4**** ()

Lykos

Nesmírně zábavné, nejen pro děti (nebo možná zejména ne pro děti). Pro pisatele negativní komentářů: chtěla bych upozornit, že se tato série, jak je již z názvu patrné, zaměřuje pouze na jisté negativní momenty z historie, není to tedy běžný pořad, který má děti naučit dějiny jejich země, ale záměrně ukazuje negativa z dějin, slavných osobností atd. Vyčítat tedy seriálu dehonestaci je trošku postavené na hlavu. Oni totiž nelžou, ukazují věci, o kterých se nemluví. Vyzývám ČT, aby se zamyslela nad českou verzí :). ()

• „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)
  • Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih „Děsivé dějiny“, jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)