JamesSi

Sym-Biotic Titan není to, čím se na první pohled zdá. Podle popisu děje by jste si řekli, že jde o další variaci na "mecha" žánr pro teenagery. Něco jako Voltron. Avšak Genndy to dokázal povýšit na něco víc. Spousta záběrů je pečlivě propracovaná a nastoryboardovaná, aby vypadala nejen vizuálně dobře, ale často i symbolicky souvisela s dějem. Je tu důraz na vizuální vyprávění - i když narozdíl od Primalu je zde stále spousta dialogů. Seriál má velký detail k maličkostem - i lidé na ulici mají často nějaký menší příběh. Tvůrci řeší často témata dospěleji, než bych čekal od animovaného seriálu. Jsou tu scény o šikaně, vyrovnávní se se smrtí otce, sociální hierarchii na škole a řeší se tu i rozdíl mezi člověkem a strojem. Postavy jsou jak zajímavé, tak i skvěle nadesignované a nakreslené. Jejich charaktery jsou velmi dobře pochopitelné a neshody mezi nimi jsou zajímavé. Jak hlavní postavy (Lance, Luna, Newton) tak záporáci (Salomon Kane, General Steele apod.). Vřele doporučuji. Edit: Dokoukáno. Je pravda, že seriál trpí tím, že byl zrušen, než tvůrci stihli příběh dopovědět. Nikdy se nedozvíme, kdo z Solomova teamu opravil Newtona (i když je to celkem jasné, kdo by to mohl být - postava, která záhadně zmizela přes "rift gate"). Škoda té neuzavřenosti, ale tvůrci za to nemohou - je to vina televize, že to zařízla. PS: Genndy momentálně chystá seriál, který by měl býti spirituálním nástupcem Sym-Biotického Titána (avšak s více horrovými prvky). Mělo by se to jmenovat Unicorn: Warriors Eternal a má to vyjít tenhle či další rok na HBO MAX. ()