Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Dreadd

Po delší době zase jedna zajímavá komedie s netradičním námětem, která přináší náhled do života několika naprosto rozdílných charakterů žijících na maloměstě. Navíc dialogy jsou opravdu povedené a některé scény, jako například zápis do soutěže, u něhož byste nic moc nečekali, mě doslova dostal. Olivia Wilde se do role striptérky neskutečně položila, takže je na co se koukat i tam, kde byste to do ní neřekli a zábavný je i Jackmanův idiot Boyd Bolton. Máslu by se dala vytknout určitá nevyváženost mezi dramatickou a komediální polohou (jo, to zní hrozně blbě, ale vážně je tam přechod od smíchu k slzám dost divně provedený, jako kdyby ho tam nikdo nechtěl, ale dneska je to ve filmu povinnost), přičemž ta komediální mu sluší víc a občas vypráví trochu zkratkovitě, ale naštěstí to dohání svým humorem. ()

ABLABLABLA

No ten začátek mě trošku odrazoval aneb "I believe in America. I believe we are the best. I believe we are number one and i won't apologize for that." Ale potom se to celkem rozjela a vyklubala se z toho příjemná lehce nadprůměrná komedie. Jedna z nejlepších scén? "You could die of a tragic butter overdose. There could be a rabid grizly bear. - There could be a python inside. - What of this building is full of monkeys with deadly virus. - There could be a ghost of Hitler. - What if there's no gravity in there? And you flowed up and bang your head on the ceiling and then sudden gravity kicks in and you bang your head on a floor - There could be black hole, suck me all up. - What if this place is full of good looking British vampires? - The worst of all of them. - They're so pale. - Or hungry cannibals. Or racist ninjas. - Really what's the worst thing that could happen? - It could be a terrible loss." A ještě z vystřižených scén "There could be a Miley Cyrus concert. - There could be a Justin Bieber concert ready to break out. - What if this place full of piranas, that learn how to walk. - Could be full of vegeterians." Jinak skvělá hlavní představitelka Destiny, super Oliwia Wilde, opatrovníci Destiny taky neměli chybu, ale jako vždy se projevil můj odpor k Jennifer Garner. Nemusím ji jako jerečku a ještě když tady hrála takovou roli, tak už vůbec ne:D A taková jedna větička, která se mi hrozně moc líbila na závěr.She dare to dream. ()

mat.ilda

Obsahem dětská charakterní komedie, formou podbízivost pro nedospělé dospělé, nasáklá téměř všemi podobami laciných klišé, výjimečná snad jen tím, že krom miništěku Hugha Jackmana žádná z postav nevzbuzuje ty správné sympatie. Zbývalo tak spoustu času, abych žasla nad kdysi sexy Alicií Silverstone, sešlou do usedlé maminy s výrazem "zbavena svéprávnosti", obdivovala make-up Olivie Wilde (má takové příjmení, co jí zrovna padne k roli :-)), díky kterému její krása brala dech jen hodně zblízka, jako tvář v davu se jeho vinou měnila ve výstřední vietnamskou obchodnici, nechala se přesvědčit oxymorónovou postavou Jennifer Garner, kterou ale stejně nedokážu brát vážně a asi už navždy pro mě zůstane herečkou nižší kategorie, jako stvořenou právě pro kousky podobného ražení... nu a pověstnou třešničkou, trůnící na vršku žluklého máslového dortu se stala ta malá, přechytralá, čokoládová performerka... Pro tuto infantilní zábavu - krom poučení s poctivostí nejdál bla bla bla - bez jakéhokoliv smyslu (až do smrti budu dumat nad tím, proč pan Pickler nezaplatil za erotickou službu) nemám po ruce víc hvězdiček, nežli jednu - za imaginární proslov s přívalem skutečných myšlenek, co bublaly pod dokonalým veřejným povrchem filmové Laury a za slušnou hudbu... a to jsem dnes rozdavačná! Ale nevěšme hlavy, třeba to příště vyjde se sádlem :-) ()

JJ.Gibson

Máslo :) Velmi nevyvážené, velmi vulgární, nepříliš vtipné a né zrovna postavy, které byste si nějak zvlášť oblíbily. Asi nejsympatičtější byla striptérka Brooke v podání Olivie Wilde a závěsu se drží Destiny spolu s náhradními rodiči. Zbytkem se dá vcelku opovrhovat :) i mužným Wolverinem! Po celou dobu sledování, jsem nedokázal identifikovat žánr tohoto snímku. Měla to být romanticko-drama komedie nebo klasická sprostá komedie nebo paničkovská komedie?? Vážně nevím a právě tato rozervanost a mix všeho Máslu zrovna neprospívá... ()

Jaroslaf

Olivia Wilde tradičně skvělá, jen nechápu proč maj režiséři potřebu jí ústavičně postavit do rolí strašnejch sluts, když by spíš měla hrát nějakou vévodkyni jako ve filmu "Blondýna na předpis...." Ale tak je všestranná a to je taky příjemné a já byl potěšen 87 minutama její přítomnosti. (P.S: ostatní herci taky ušli.) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 4. září 2011 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)
  • V závěrečných titulcích jsou umístěny scény z natáčení. (Cheeker)
  • Olivia Wilde prohlásila, že Brooke je její nejoblíbenější postava, kterou si do té doby zahrála. (Cheeker)