ČT Live - Bobby McFerrin

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2010, 52 min

Iva Bittová

Originální umělecká spojení, objevná dramaturgie, české premiéry - festival Struny podzimu proslul tím, že tuzemskému publiku představuje originální podoby hudby. Letos přišel s podobně novátorským konceptem: historicky prvním donátorským galavečerem (4. května 2010 v Obecním domě v Praze). Ve prospěch tohoto ceněného festivalu vystoupil legendární Bobby McFerrin. Exkluzivní program Jarního Gala byl vystavěn na nejefektnějších sólových číslech mistra vokálního umění Bobbyho McFerrina. Jedinečný improvizátor, skladatel a dirigent ve Smetanově síni Obecního domu představil též ochutnávku ze zbrusu nového projektu VOCAbuLarieS. Neopakovatelnost koncertu dotvořila i účast výjimečných českých hostů Dana Bárty a Ivy Bittové spolu s komorním sborem sestaveným pouze s českých zpěváků. (oficiálny text distribútora)

Šakal

MISTR vokálního umění a improvizace Bobby McFerrin a jeho koncert v Obecním domě v Praze. Netradiční, ale o to působivější zážitek, na kterém se podíleli i ( jako hosté ) Dan Bárta a Iva Bittová. ()

prkalil

S Bobbym je to vždycky hostina - především pro srdce (tak silná RADOST). A plíce (zpíváme /když jsme doma a sami/, smějeme se). Játra jsou možná taky ráda a i ledviny, pokud si k němu dáme třeba pivo nebo víno. Na ten koncert jsem si trochu myslela - ale vstupenky byly hodně drahé (pro čtyři lidi) - naštěstí bylo bleskově vyprodáno... Já bych na něj stejně nemohla - protože bych si nikde nemohla být jistá, že se na mě nezaměří a nedonutí mě zpívat! A já bych na něj pak měla zlost, a to nechci. Chci ho pouze a jedině zbožňovat. Je to mimozemšťan. (Mr. Bárta byl dosti samopapavej, ale duet s Ivuškou = exploze potěšení - alespoň tedy pro mě...) ()

WANDRWALL

Nepřišlo na něho publikum, které by ho dovedlo ocenit. Je to smutné, že se to děje. Ale tak hlavně když zaplatili. Asi si část publika říkala lépe se nudit na koncertě než doma. Bobby McFerrin není pro mě nic z čeho bych plesal, ale když už zde koncertoval, tak proč si neposlechnout, jak vidí svět přes svou muziku?***(4.10.2010) ()

Pepinec

Bobby McFerrin není ´jen´ muzikantem. Netají se tím, že chodí na podium s čistou hlavou netušíc, co se bude odehrávat. Nechává se inspirovat okamžikem, a podívejte; přesto, že vlastně nikdo neví, co od něj kdy čekat, se stal legendou a chodí na něj zástupy lačných uší. V tom spatřuji jeho největší přínos. Dokazuje nám, že hudba je o inspiraci a o momentu, ve kterém se odehrává. A že ono to tak funguje i ve všem ostatním v našich životech, což? :-) Záznam z pražského Obecního domu doporučuji i těm, kteří osobně navštívili jeho ostravskou misi v ČEZ Aréně. A sice proto, že pražští diváci měli možnost poslechnout si duo McFerrin - Bittová. Pochvalu si zaslouží jak samotný Bobby, tak již zmíněná Iva Bittová a další host Dan Bárta, jakožto i doprovodný sbor, do kterého bych dle zvuku vůbec neřekl, že je sestaven z českých zpěváků. ()

• Návštěvu Bobbyho McFerrina v České republice ovlivnil mrak sopečného popela islandské hory Eyjafjallajökull. Kvůli němu byl přeložen ostravský koncert, jehož se na rozdíl od pražského nemohla zúčastnit Iva Bittová. (Pepinec)