Cililing a veľká záchranná výprava

• Česko Zvonilka a velká záchranná výprava (viac)

Dávno pradávno predtým, čo sa víla Cililing stretla s Wendy a stratenými chlapcami, sa zoznámila s Lizzy, dievčatkom, ktoré neochvejne verilo v silu vílieho prášku a kúzelnú ríšu víl. Keď Cililing jedného dňa navštívi rozkvitnuté anglické lúky, pretnú sa po prvý raz dva veľmi odlišné svety a vznikne nevšedné puto medzi Cililing a zvedavou Lizzy, ktorá potrebuje kamarátov. Ostatné víly sa vypravia na odvážnu záchrannú akciu, ale Cililing sa pustí do veľmi riskantného dobrodružstva a ohrozí nielen svoju bezpečnosť, ale aj budúcnosť všetkých víl... (TV JOJ)

jafuska

já jsem se prostě do víly Zvonikly zamilovala, tak kouzelnou pohádku s krásnou animací jsem už dlouho neviděla, je to vlastně už třetí díl a budu doufat, že budou další, tohle se dá vidět docela často, taky bych chtěla mít takovou vílu, Nádherný, a nejen pro děti, je to pro všechny, kdo chce utéct od všedních starostí, ()

Incantator

I tretie pokračovanie príbehov o víle Cililing sa drží štýlu a kvalitatívnej úrovne predošlých dielov. V tomto pokračovaní sa však dej točí okolo zoznámenia Cililing s ľudským dievčaťom Lizzy. Za sprievodu tradičnej Disneyho hudby sa nám tak predkladá ďalší príbeh rozprávajúci o sile priateľstva a viere v zázraky. I keď dejové zvraty chýbajú, dovolím si povedať, že príbeh svojou jednoduchosťou prekonáva mnohé súčasné animované trháky, ktoré inkasujú desiatky miliónov dolárov v kinách, ale ich kvalita klesá čoraz nižšie. (3.10.2010) ()

LuciusWlk

Další pěkný díl Zvonilky. Je to spíše dívčí pohádka, jednoduchá, přímočará. Nesmí se ale zapomínat, že je určená pro děti. Zpracování, výprava, animace, vše je pěkné! A vzhledem k tomu, že pohádky mají potěšit především ty nejmenší srdíčka, rozvíjet jejich fantazii a představivost, nemám nic proti takovéto nenásilné formě. ()

ConanVJ

Třetí pohádka o víle Zvonilce nás zavede do začátku letního období. Zvonilka s ostatními vílami putují do lidského světa, aby připravili vše na letní období. Zvědavá Zvonilka je unesena malým děvčátkem a kamarádi se jí vydají zachránit. Jednoduchý příběh je natočený opět precizně. Myslel jsem si, že mi prostředího lidského světa a lidských postav nesedne, ale to jsem se hodně spletl. S malou holčičkou jsem začal pochvilce soucítit a vznikající přítelství se Zvonilkou jsem jí přál. Pohádka je opět krásná fantasy, která nabízí krásný svět a spoustu emocí. Graficky je to opět paráda a hudba je také pěkná. Mě se pohádka líbila obět vícnež předešlé díly a dávám jí 100% :) ()

MartinezZ

14.11.2010 ~ Co očekávat od Disneyácké dětské animované pohádky? Zcela nečekaně pohádku. Tuhle speciálně cílenou na holčičky a věřím, že by z ní byly unešené. ~ Ta tam jsou doby roztomilých Disneyových animáků, které byly hezké, zábavné a pohádkové. Od té doby se mnohé změnilo a tak je zvláštní, když se na světě od téhož studia objeví i nějaká pohádka, která není imbecilní a je roztomilá. A to tahle o Zvonilce je. A ano, jsem asi úchyl, když jsem se na to dobrovolně sám díval. Ale co, haňte mě, mě se to prostě líbilo. Nejprve jsem si to pouštěl jako kulisu při sestavování skříně, nakonec na to koukal a skříň doskládal až po filmu :) Všechno je tu hezky naanimované, roztomilé, ťuťuňuňuňácké a tomu tak podobně. ~ Jistě, určené je to hlavně malým slečnám, které se budou rozplývat nad existencí malinkatých živoucích vil a od Ježíška si pak budou svoji vlastní Zvonilku přát pod stromeček. A nebo alespoň její další příběh. Tenhle totiž není prvním Zvonilčiným dobrodružstvím. Ten první jsem neviděl a dokud nebudu mít důvod jej nějaké dcerunce příbuzných shánět, sám se po něm pídit nebudu. Ještě by se mi víly zalíbily a já tak kvůli Disneymu ztratil těch posledních pár gramů zdravého rozumu, tedy pokud mi ještě nějaký zbývá. ~ Tak či tak, Zvonilka se po svém předchozím dobrodružství (?), kdy dala vzniknout své reputaci všeumělky (neskutečné ukecalky a nenechavky ničeho v klidu) dostává se do skrytého obydlí všech vil a ihned začíná prozkoumávat, kde by mohla být užitečná. Avšak zprvu se zdá, že je vše v naprostém pořádku, všechno všude funguje jak má a Zvonilka kvůli nedostatku nutnosti jejího všeumětelství nejeví zrovna kdovíjaké nadšení. Příběh ovšem začíná ve chvíli, kdy se Zvonilka dozvídá, že jejich úkryt je nedaleko lidského obydlí. To ovšem ve všech budí jisté zděšení, protože lidé nikdy nesmí zjistit, že víly existují! Nu a Zvonilčina přítomnost ve všech ještě o něco větší starosti, protože ji všichni znají. V lidském obydlí žije otec s malinkou dcerou. Otec se zájmem ve sběru motýlů a jejich chladnokrevném vraždění přibodáváním do vitrínek, dcerunka s přesvědčením, že víly skutečně existují. I připraví vílám domeček, nečekaje, že by do něj kdy někdo ze světa vil vstoupil. To by tu ovšem nesměla být Zvonilka... ~ Ta se při jedné své cestě okolím za zjišťováním nového a nepoznaného, současně deptajíc svým objevováním jednu z kolegyň, chytne "omylem" právě do přichystaného domečku a neštěstí je na světě. Malá holčina uzřela, že víly opravdu existují. Začíná tak výprava za záchranou Zvonilky z rukou těch hrůzostrašných lidí. Zatímco svět vil je v pozdvižení a v přípravách epické záchranné akce, mezi holčinou a vílou vykvétá přátelství. Nakonec bude muset svět vil a lidí spojit síly pro záchranu utajení magického pidi světa před zraky těch, kteří by v zájmu vědy byli jeho záhubou. ~ A co v tomhle dětském dojemném příběhu vyzdvihnout? Jednoznačně malou holčinu, která není zlá, jen je sama s tatínkem, který na ní kvůli pobláznění vědeckým světem nemá čas, a chce mít jenom kamarádku, někoho, s kým si hrát. A pak Zvonilku. Hezounky vymodelovanou mini postavičku s křidélky, kdy jí její křehkost věříte i na obrazovce. A co mi z toho přišlo nejroztomilejší byl fakt, že lidé neslyší, co víly říkají, ale slyší pouze cinkání zvonečků - Zvonilka. ~ Máte doma malou dcerku a potřebujete ji na nějakou chvíli zabavit? Jednoznačně ji sežeňte pohádky se Zvonilkou. Žádné střílení a v rámci rádoby zábavy mlácení a vraždění. Pohodový roztomilý dobrodružný příběh pro malé, který mě, odrostlého cvoka, v záplavě těch přiblblých imbecilních animáků překvapil. Je hezké vědět, že je stále ještě někdo schopný udělat koukatelný animák pro malé a mrňavé bez násilí, krve a výbuchů. A kvůli tomu i ochotně ignoruji, že se tu čas od času zpívá, což mi připomíná muzikál a mé duši nelahodí. Je mi skoro třicet a prostě se mi to líbilo. Jsem normální? Zřejmě ne, ale co :) () (menej) (viac)

• Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)
  • Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)