Slnečno, sem-tam vraždy

• Česko Slunečno, místy vraždy (viac)
USA, (2010–2013), 35 h 14 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Clifton Campbell

Matt Passmore, Kiele Sanchez, Carlos Gómez, Jordan Wall, Michelle Hurd, Daniel Gillies, Clayne Crawford, Scott Holroyd, Nicholas Gonzalez, Francesco Quinn (viac)

Geniálny ale drzý chicagský detektív Jim Longworth si nectí poriadok ani autority, všetko si zariadi po svojom – najlepšie s golfovou palicou v ruke – a k tomu ešte aj na všetky strany rozhadzuje ironické úsmevy a grimasy. Pre šéfov sú takíto podriadení doslova pohromou. Poslednou povestnou kvapkou v pohári trpezlivosti je ľúbostná aférka so šéfovou manželkou. Keď už má toho na rováši priveľa, radšej sa odsťahuje z rodného Chicaga na slnečnú Floridu. Jim je síce rodený postrach a egocentrický maniak, ale aj takí môžu byť dobrou rukou zákona. Vďaka svojmu dôvtipu a vrodenej drzosti výrazne pomáha kolegom z floridského policajného zboru v boji proti kriminalite, drogovým kartelom, organizovanému zločinu, pašerákom vzácnej zveri a každému, kto sa mu postaví do cesty v zlom úmysle. A čo je najdôležitejšie, nikdy neprehráva! (TV JOJ)

Baži

Tak tohle teda ne. Týpek, co si hraje na Jamese Bonda a zatímco mu někdo míří pistolí na hlavu, on vypráví vtipy... + občasně úplně iracionální chování postav a vykonstruované zápletky. Je to slátanina prvního stupně. A hlášky hlavního hrdiny... jestli tomu říkáte humor, tak já jsem svatá panna orleánská. Hvězdička za to, jak je seriál natočen. ()

MM_Ramone

"Slnečno, občas vraždy", bože môj čo je toto za stupidný názov? Že by anglické slovo "The Glades" malo práve takýto význam sa mi nechce veriť. Ktorého primitíva napadlo vysielať tento seriál pod tak debilným pomenovaním? To je niečo nenormálne ako tuzemskí distribútori prznia pôvodné názvy. Ale v tomto prípade nie je hlavným dôvodom môjho nízkeho hodnotenia táto záležitosť. Ono to samo o sebe nestojí za nič. Tento kriminálny seriál má viacero omnoho podstatnejších nedostatkov, kvôli ktorým mu nemôžem dať viacej ako len jednu hviedzičku. Je to proste nudná blbosť. * ()

KevSpa

Ústřední hrdina dokáže podezřelé otravovat stejně úspěšně jako slavný Columbo, a řešit vraždy jakbysmet. Pro své nadřízené i kolegy je jako osina zadku, svým rošťáckým šarmem ale dokáže spolehlivě oslňovat ženy i diváky. Právě na sympatickém Mattu Passmoreovi tahle zábavná kriminálka stojí především. Bez takového hrdiny by šlo jen o tuctovou krimi, jakých je tu už víc než dost. The Glades je ale pohodovka, která vám vždy vyloudí úsměv na tváři, takže tady musím přimhouřit při hodnocení oko. 1. série - 80% Ve druhé sérii je Jim o něco drsnější (a vážnější) při jednání s podezřelými a už se tolik nemazlí ani se ženami a kolegy. Pořád je to ten sympaťák a jiskření mezi ním a Callie má své kouzlo, ale přece jen už není tím do morku kostí optimistickým správňákem a to vidím jako velké plus. 2. série - 80% Další řada se nese v duchu té předchozí, ale přece jen se tu příliš jede na jistotu (tedy stejné schéma), což nutně musí za čas diváka omrzet. 3. série - 80% ()

Gaskammer odpad!

Absolutní odpad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevím, který debil na Primě přišel s popisem hlavní postavy seriálu coby geniální detektiv. Longworth je arogantní trotl, který dovede jen prudit a jehož znalosti detektivní práce jsou naprosto tristní. Tento pablb se chytá nepodložených spekulací, z nichž poté vyvozuje závěry. Příkladem může být díl, kde vrah zabíjel oběti, které měly společné to, že byly z jednoho maturitního ročníku. Trotl Longworth označí za viníka jednoho z absolventů, protože ho vidí kouřit na záchodě, což podle něj znamená, že dotyčný je nervově labilní a když se poté dozví, že se živí rozvážením pitné vody, označí ho za nulu a vraha. Motivem měla být závist, protože jedna z mužských obětí úspěšně podnikala (taky absolvent stejného ročníku). Nechal ho tedy vyvést z večírku a "zatknout". Samozřejmě se ukázalo, že se toto arogantní hovado mýlilo. WTF Verdikt: Naprostý odpad, který by měl skončit v propadlišti zapomnění. ()

luciasce

Sympatický Matt, sympatická Kiele, obsazení není špatný, prostředí Floridy, mokřadů, sluníčka a moře, to je taky super, nápady na vraždu jsou taky bezva. No a tím skončilo mé pozitivní hodnocení. Jim je naprosto nesnesitelnej buran, nemá vychování, uráží naprosto každého, koho potká a obvinuje naprosto všechny, kteří znali obět, však on to někdo z nich určitě bude. Je to narcis na entou, protože doba a místo pro rozhovor nebo neopodstatněné zatčení jsou vždy taková, aby měl co nejvíc publika, či to udělá velmi teatrálně, přičemž na závěr toho správného pachatele zatknou řadoví policisti, které si s sebou najednou přivede. Jeho závěry nedávaj smysl, vaří z vody a není ani vtipnej, i když si to o sobě myslí. Forenzní jakoby neexistovalo. Ten mladej poskok v brejličkách nechápe, že odebírání důkazu z místa činu bez zaprotokolování a nafocení se nedělá a ten starej páprda, co si hraje na patologa zanechává na mrtvole víc důkazů než samotnej vrah. Taková parodie na krimi seriál. Není divu že to má jen 4 serie. Slabejch 50% ()

• Natáčení probíhalo v bývalém skladu koberců v Pembroke Parku ve Fort Laureldale na Floridě spolu se seriálem Status: Nežádoucí (od r. 2007), Retired at 35 (od r. 2010) a wrestlingovými pořady. (prokda)
  • Pilotní díl byl nejsledovanějším originálním programem v historii kabelové televize A&E. K obrazovkám přitáhl 4,2 milionu diváků. (prokda)
  • Město Palm Glade, které se v seriálu objevuje, je smyšlené. Žádná taková destinace se na Floridě nenachází. (prokda)