The Amazing Race Asia

(relácia)

ainny

I tady platí v podstatě to, co jsem psala u americké verze. Baví mě pěkně v křesle sledovat jak lidé překonávají svoje já, projíždějí celým světem a odkrývají svoji skutečnou tvář, tak odlišnou záběrům v titulcích. Zatím jsem viděla jednu sezónu, teď na mě čeká na disku set-top boxu druhá a těším se na ni. ()

zodiak217

Pokračovanie úspešného projektu, ktorý žal ovácie po celom svete a zrejme ich bude žať aj ďalej pretože táto ázijská verzia je len príjemným oživením na tom istom princípe, teda nič sa skaziť nedá a nové tými čakajú na svoje výzvy. Vždy si to rád pozriem a postupne človek spoznáva jednotlivé tými a vytvára si tam svojich obľúbencov, ktorým drží palce a prežíva s nimi každý závod. Príjemná zábava ktorá sa dá pozerať v ktorúkoľvek hodinu a nikdy vás nesklame. ()

Colonist

Asijská verze je pochopitelně o něco slabší než ta originální americká, ale i tak mě tenhle Úžasný závod baví. Velký plus této verze spočívá v tom, že má sympatičtější soutěžící (respektive první a druhá série, v té třetí už to tak slavné nebylo). Američani tam v poslední době cpou samé pošuky a modelky, tady jsou soutěžící normálnější. Sympatický je i moderátor Allan Wu, který je celkem důstojnou "náhradou" za Phila Keoghana. Zatímco v první a ve třetí sezóně soutěžící cestovali převážně po Asii, ve druhé zavítali i do Evropy, a to dokonce do České republiky (americká verze se k nám dostala až v 15. řadě). Jinak je to v podstatě stejné jako americké závodění. Pravidla jsou stejná, hudba je stejná, úkoly jsou podobného ražení, ale většinou se jedná o takové úkoly, které ještě v americké verzi nebyly. I zde se soutěžící pěkně zapotí, pokud chtějí vyhrát těch 100 000 dolarů (v USA závodí o milion, tady je to míň). Jediné, co mě na TARA štve, jsou ty neustálé "reklamní" úkoly od sponzorů závodu (úkoly typu: navštivte čerpací stanici Caltex, kde dostanete další instrukce, vyfoťte tohle a tohle fotoaparátem Sony). V americké verzi se to také čas od času objeví (trpaslíci Travelocity), jenže tady je to skoro na každé druhé etapě, což je poměrně otravné. The Amazing Race má ve světě mnoho různých mutací (China Rush, izraelská verze, jihoamerická verze,...), ale asijská verze je asi jediná, která mě baví stejně jako originál. Proto dávám shodné hodnocení. Uvidíme, jak bude vypadat čtvrtá série. P.S. Jazykové bariéry se bát nemusíte, celá soutěž je v angličtině. A na českém AXN běží s titulky. ()