Detektiv Jim Wilson (Robert Ryan) si ve službě nepočíná zrovna jemně a zločincům oplácí stejnou mincí. Když během vyšetřování vraždy policisty zraní informátora, je nadřízeným poslán na venkov zchladit se v okrese na severu, ne nadarmo přezdívaném Sibiř. Jeho úkolem je pomoci místnímu šerifovi ve vyšetřování vraždy dítěte. (dopitak)

Javert

Budu asi jediný, kdo si užil víc městskou část filmu s mnohdy až groteskními postavičkami (kamelot-informátor, minimálně jedna potencionální femme fatale, řízný Ed Begley), než tu zasněženou. V té se totiž jinak slušně rozjetý příběh (s perfektně vykreslenou a ztvárněnou postavou detektiva Wilsona) "zašprajcuje" a až do tolik očekávaného finále divák sleduje jen neslané nemastné přešlapování na místě. A chemie mezi Ryanem a Idou Lupino nefunguje. ()

liquido26

Zasněžené noirové drama o policajtovi, který je kvůli brutálnímu chování ke zločincům poslán na výpomoc šerifovi do jednoho zapadákova. Tam se pustí do pronásledování maniaka, který zavraždil mladou dívku. Zezačátku mě příběh moc nezaujal. Vypadalo to prostě jako další noirové policejní drama z prostředí velkoměsta. Nicméně v momentě, kdy se Robert Ryan ocitá na venkově, nabírá film na spádu i na atmosféře, která je dána hlavně skvělou hudbou. ()

pepo

Super kamera, fantastická Herrmanova hudba, cool hlavný hrdina ale tá štruktúra mi príliš nesadla. Príliš dlhá expozícia, príliš rýchla hlavná časť filmu a nakoniec človek zistí, že to ani nie je ani moc kriminálka. V jednotlivostiach skvelé, vcelku u mňa rozporuplné. Ray natočil omnoho lepšie filmy 7/10 ()

Gastovski

Stejně jako uživateli Javert i mne "městská" část neskutečně bavila postavou nekompromisního poldy R. Ryana, pěknými noirovými zákoutími a celkově hutnou atmosférou asfaltové džungle. Nicméně po přechodu na "venkov" se kromě pár zajímavých scén (např. automobilová honička vánící) děj velice zpomalí a polda Ryan začne po interakcích se slepou Idou Lupino měknout. Což byl jistě tvůrčí záměr, ale po namlsání z první třetiny to působilo jako ledová sprcha. Co se týče právě Idy Lupino, již v High Sierra mě neoslnila a tady tomu nebylo bohužel jinak. Více než herečka mě později upoutala daleko více na režisérské stoličce. NoirFilmFestival 2021. ()

Martin741

Reziser Nycholas Ray /Rebel bez priciny, In a Lonely Place 1950/ natocil dalsi vyborny ultimativny film noir, ktory je u nas prakticky neznamy. Opat ide o noi -detektivku, ale tentokrat zasnezenu detektivku a hoci som videl uz dostatok noir filmov, tento patri do kategorie zasnezene noiry. Tych som videl minimum. Dost dlho trva, kym sa film rozbehne, ale potom ako nastupi vysetrovanie tak film uz nestraca tempo, ba dokonca aj nejeden strhujucejsi okamzik sa najde. Nadpriemerne hodnotenie dam hlavne kvoli hercom ako Robert Ryan /Tucet Spinavcu 1967, Profesionalove 1967/, dalej Ida Lupino /Junior Bonner 1972, Sea Wolf 1941/ bola skvela a dobre hral aj Ward Bond /Stopari 1956, Rio Bravo 1959/ a videl som aj Johna Krajcira /Valecne Bubny 1957/. Mestska cast filmu ma nezaujala, ovela viac som si uzival zasnezenu cast noiru, atmosferu a vybornu hudbu : 85 % ()

• Postava Roberta Ryana má byť vo filme bývalou futbalovou hviezdou. V skutočnom živote bol Ryan šampiónom v boxe na Dartmouth College. (westerns)
  • V mnohých scénach bola použitá ručná kamera, ktorá týmto sekvenciám dodala pocit „živej akcie“. V hraných filmoch tej doby to bolo mimoriadne zriedkavé. (westerns)