Detektiv Jim Wilson (Robert Ryan) si ve službě nepočíná zrovna jemně a zločincům oplácí stejnou mincí. Když během vyšetřování vraždy policisty zraní informátora, je nadřízeným poslán na venkov zchladit se v okrese na severu, ne nadarmo přezdívaném Sibiř. Jeho úkolem je pomoci místnímu šerifovi ve vyšetřování vraždy dítěte. (dopitak)

Slasher

Začátek je velmi slibný – temné ulice velkoměsta, osamělý vyhořelý detektiv na scestí (charismatický Ryan), práce plná drsných "gangster with badge" policejních metod leze na mozek i psyché... Pak přijde rázná změna prostředí; zasněžená horská krajina, hon na delikventa a terapie se slepou nebožačkou. Tedy temný psychologický noir vyústí v melodrama plné patosu a melancholie. Což se mi moc nelíbilo. ()

Mol

THE CITY CAN BE LONELY TOO. SOMETIMES PEOPLE WHO ARE NEVER ALONE ARE THE LONELIEST! Začátek filmu byl dosti průměrnou podívanou, kterou zachraňoval jen nekompromisní policista Jim Wilson, muž s nejširšími kalhotami ve městě. Rozdával totiž pěsti jako Babiš koblihy v podchodu, za což je převelen do městečka na severu, aby vystopoval vraha. Tam se film ihned po příjezdu změní v adrenalínovou pronásledovačku, odehrávající se v exteriérech zasněžené krajiny, která je navíc podpořena brilantním hudebním doprovodem. Topová záležitost. Jenže pak se Jim a Brent ocitnou v chajdě slepé Idy Lupino a film se změní v nejbrutálnější melodrama jaké snad existuje. V encyklopedii pod pojmem melodrama, je jistě tento film. Závěr je sladký a neříkám, že bych se nepodíval na pokračování, kdyby nějaké bylo. On Dangerous Ground 2: Out of the dark. ()

pepo

Super kamera, fantastická Herrmanova hudba, cool hlavný hrdina ale tá štruktúra mi príliš nesadla. Príliš dlhá expozícia, príliš rýchla hlavná časť filmu a nakoniec človek zistí, že to ani nie je ani moc kriminálka. V jednotlivostiach skvelé, vcelku u mňa rozporuplné. Ray natočil omnoho lepšie filmy 7/10 ()

dopitak

Noirek z větší části se odehrávající v tak trochu brontëovském prostředí. Po úvodní městské pasáži zasněžený Westham zpomalí tempo, rozehrává se hra pro čtyři postavy, z nichž sympatie má získat jen jedna. V rámci žánru trochu nečekaný konec, šitý zřejmě pro americké divačky, není překvapením pro ty, kteří si před filmem pustí trailer, opěvující snímek jako neobvyklou love story. Robert Ryan v nejlepší formě. ()

Gastovski

Stejně jako uživateli Javert i mne "městská" část neskutečně bavila postavou nekompromisního poldy R. Ryana, pěknými noirovými zákoutími a celkově hutnou atmosférou asfaltové džungle. Nicméně po přechodu na "venkov" se kromě pár zajímavých scén (např. automobilová honička vánící) děj velice zpomalí a polda Ryan začne po interakcích se slepou Idou Lupino měknout. Což byl jistě tvůrčí záměr, ale po namlsání z první třetiny to působilo jako ledová sprcha. Co se týče právě Idy Lupino, již v High Sierra mě neoslnila a tady tomu nebylo bohužel jinak. Více než herečka mě později upoutala daleko více na režisérské stoličce. NoirFilmFestival 2021. ()

• V mnohých scénach bola použitá ručná kamera, ktorá týmto sekvenciám dodala pocit „živej akcie“. V hraných filmoch tej doby to bolo mimoriadne zriedkavé. (westerns)
  • Postava Roberta Ryana má byť vo filme bývalou futbalovou hviezdou. V skutočnom živote bol Ryan šampiónom v boxe na Dartmouth College. (westerns)