Nemocnice pod Everestem

• Česko Pohotovost na Everestu (viac)
Veľká Británia, 2006, 5x29 min

Vysoko v Himálaji, v Nepálském království, leží v nadmořské výšce 5 360 metrů jižní základní tábor pro výstup na Mount Everest. Každým rokem se v něm vystřídá 1 200 lidí z celého světa, kteří zde chtějí dosáhnout příslovečný vrchol své horolezecké kariéry. Nejvyšší hora světa je ale zároveň jedním z nejnebezpečnějších míst naší planety. Odvážlivcům hrozí vichřice o rychlosti 160 kilometrů v hodině, omrzliny, úrazy, nedostatek kyslíku a vysokohorská nemoc, při které může dojít k otoku plic nebo mozku. Proto v základním táboře funguje nejvýše položená nemocnice na světě, v níž pracuje mezinárodní tým lékařů. (oficiálny text distribútora)

rastlinka

Až na niekoľko záberov, ktoré môžu odradiť slabšie povahy, sa jedná o celkom bežnú sondu do života doktorov a záchranárov vo vysokohorských oblastiach. Najviac to okorenili úžasné skutočné zábery z čelových či ručných kamier horolezcov a šerpov, ktoré ešte viac umocňujú silu prírody a "maličkosť" nás ľudí v týchto horách. Tí, ktorí snívate o expedícii na osemtisícovku alebo len milujete zábery Himalájí, si určite nenechajte tento seriál ujsť :) ()