Vojenská výzbroj

• USA Weaponology

Dokumentární seriál Vojenská výzbroj se zblízka zabývá různými zbraněmi napříč dějinami. Vojenské technologie se díky geniálně nespoutaným nápadům a zkušenostem z bitevních polí postupně vyvíjely od katapultů až po střely naváděné laserem. Složité okolnosti toho, jak se všechno dělo, nepřestávají fascinovat. (TV Prima)

Ej Hlemýžď

V díle Vojenská výzbroj II (25) se velkým respektem a obdivem vyjadřovali o některých ruských zbraních a tvrdém výcviku ruských speciálních jednotek, který by v USA nebyl možný. Zde otevřeně přiznali, že ne vše americké musí být nejlepší, jak se tu v komentářích opakovaně objevuje. ()

umbjaz odpad!

1. tak podle mě je trochu nemístné mluvit o "odstřelovačích" v souvislosti s historickým obdobím kdykoliv před druhou světovou válkou... op to víc, pokud se jedná o období, kdy palné pušky ještě ani nevyrostly z plenek, jako tomu tak bylo ještě v dobách kdy začínali první dalekonosné odstřely v první světoví. tudíž naditost US produkce moc nepobírám... 2. ty krávo, tak že ve druhé světové válce Němci nijak neovlivnili vývoj války ponorkami, to jsem fakt nevěděl! nebýt těch skvělích a úžasných amíků, tak bych nevěděl tolik podstatných věcí o vývoji zbraní, který mi nakoupou prdel, až ty imperialistický svině naserem... už jsem viděl fakt hodně, ale tahle série je fakt hustá. už v páté třídě základní školy, mi paní (komunistas Řípová) vštěpovala do hlavy, že každá slohová práce má mít hlavu a patu. to jest začátek na určitém místě, v určité době a konec na určitém místě v době pozdější. tenhel seriál to nemá. skáčou tady přes historická období jak skáčou děcka přes kaluže. chvilku koukáte na vývoj střel moře-země a najednou je tam nejakej ing. kterej žil ještě před první světovou. WTF?!? ()

Sandai

Zajímavě, ale zjednodušeně vysvětluje historii jednotlivých druhů zbraní a zvláštních jednotek. Bohužel, trpí dnes už typickým nešvarem amerických dokumentů. Každý fakt se musí třikrát zopakovat. Navíc je hodně propagandistický, takže o neamerické zbraní se zmíní pouze v nouzi nejvyšší. Nejhorší je to u dílů elitních jednotek. Tam už je to čistá propaganda. ()

Ebon

Hodně americké, hodně zavádějící. Jásná manipulace k pohledu, že vše "emerické" je nejlepší. Ale přináší i zajímavé informace. ()

Horryx

Letem světěm probrán celý svět. Bohužel nic zde není rozebráno konkrétně. Pohled na neustále s opakujících komparzisty, kteří mají představovat občas speciální jednotky nebo historické jednotky je opravdu velice těžko stravitelný. Totéž platí o odbornících, kteří jsou odborníci na všechno a všechny jednotky. Dokument je spíš pohled na svět ze strany USA. ()