Yong si během dne hraje na neurvalce, ale jakmile zapadne slunce, mění se ve zloděje Iljimae, který okrádá vysoké hodnostáře a obdarovává chudé. Jenomže jeho pravým motivem není zase až tak pomáhat chudým, jako najít jistý meč, který viděl jako malý chlapec při vraždě svého otce, králova stoupence. Jednoho dne se setká s Eun Chae, dcerou jednoho z těch, které okrádá. A ta, protože má soucit s chudými, mu pomůže, aniž by kdy viděla jeho tvář. (Zíza)

kubka4

Já mám prostě slabost pro tyhle typy seriálů... Iljimae je výborné akční historické drama, které nepostrádá ani nějaký ten humor. Souboje vypadají opravdu dobře a napětí také rozhodně nechybí. Většina postav je velmi dobře napsána a také dobře zahraná. Osobně jsem si asi nejvíce oblíbil Bong Soo, která vždy dokázala vyvolat úsměv na mé tváři. Bohužel konec bych si představoval delší, méně nejasný a také trochu jiný, co se týče příběhu, ale to je jen můj osobní názor... Má vlna historických dramat pokračuje... 95% ()

ainny

Mám ráda takovéhle pohádky a mám ráda korejskou tvorbu. No a taky mám ráda legendy. Tři dobré důvody proč si Iljimae pustit. Teď po dokoukání jsem tak nějak rozpačitá. Ne že by se mi to nelíbilo, Líbilo, ale chvílemi mi přišlo, že Lee Joon-gi přehrával až moc, hlavně v první polovině seriálu. Sem tam mi už lezl solidně na nervy. Nebavily mě pasáže s králem. Ač ústřední, tak hrozně nudná figurka... Naopak mě hodně bavil Soe Dol (Yongův nevlastní otec) a Ja Dol, o tom jsem nevěděla, co si myslet skoro až do konce. Líbilo se mi i samotné finále. Nápad s malým klukem byl originální a pobavil mě. ()

Naslund

Hraných akčních seriálů, na které se dá dívat, je asi jako počet výrazů v obličeji Kristen Steward. Proto mě dost překvapilo, že zrovna v Koreji jsem na něco podobného narazil. To mě utvrdilo, že korejské seriály jsou schopny přebít západní v každém žánru. Jenom na sex nikdy nedojde. Iljimae není dokonalý seriál, ale patří do kategorie "ještě jeden poslední díl a půjdu spát" a takové mám nejradši. Komu to nestačilo mohl by zkusit seriál The Return of Iljimae, ale není sranda se k němu dostat. ()

Tyckin

Další zklamání. Nemám problém s tím, když se do seriálu nacpe větší množství humoru, ale vše má své meze a tady se jedná vysloveně o přehrávání až trapnou šaškovitost. Co je ale horší, děj se skoro nevyvíjí a zaplácává se prostě něčím, především humorným a nelogickým. Když pominu úvodní rozjezd děje a rozložení postav (vše značně krkolomné nutno dodat), tak až do oběšení té nebohé dívky se vlastně děj nikam neposouvá, tedy téměř se nevěnuje spiklenectví a intrikám v pozadí jak by si seriál zasloužil. Další problém je jistá lacinost a nereálnost co se provedení týče - král tam vůbec nepůsobí dojmem krále, vysoce postavené postavy rovněž ne a většina událostí má k realističnosti ukrutně daleko. Odbytost vážných scén prostě bije do očí. Holt já od historického seriálu očekávám větší míru realištičnosti, příběhu, dusna a napětí, humor mi vůbec nevadí (viz. např. úchvatná Dong Yi), ale nesmí tomu dominovat prázdná taškařice, třebaže docela zábavná (skončil jsem v 8. části). ()

Ivuse

Historie Jižní Koreje, a ještě v kombinaci seriál, akční, komedie a Lee Jun Gi - no tak to jde jakákoliv moje objektivita stranou :-) . Seriál mě chytil a odmítl pustit. Soundrack považuji (podle doposud zhlédnutých seriálů) za jeden z nejlepších - klasické korejské hudební nástroje jsou prostě dokonalost sama. Po dalších seriálech a s pominutím prvotní euforie :-) musím upravit na 4* ()

Moiraine

Rozhoně jedno z nejlepších kdramat, co jsem viděla. Sice začátek mě až tak moc nevzal, ale jakmile se děj přestal zabývat tím, co se stalo v minulosti, tak mě to chytlo a už nepustilo. Nakonec jsem ten začátek docenila, protože kdyby se všechno tohle mělo odkrývat postupně během děje, tak by to u mě vyvolalo dost silný WTF pocit. Trochu jsem byla zmatená z toho konce, ale jestli je pravda, že poslední epizodu dotáčeli ještě v den vysílání, tak to potom klobouk dolů. I když pro mě by ideální konec vypadal trochu jinak - nicméně to je čistě věc osobního vkusu. A to co bylo mezi začátkem a koncem? Strhující. Určitě by se dalo leccos vytknout, nepopírám, ale v mých očích je to pořád na 5*, i když slabších. ()

Sykon

Historická Korea, nepolapitelný a nezastavitelný zloděj, který bohatým bere a chudým dává, a ještě přitom stíhá sledovat vyšší cíle. Kde já jsem to jen slyšel... Naštěstí se druhý Hong Gil Dong nekoná. Jsem velmi rád, že jsem překonal svou počáteční skepsi a pomalý rozjezd několika prvních dílů, protože výsledek stál za to. Není to dokonalý seriál, ale oproti konkurenci mnohem lépe vyvážený. Vtipný, akční, romantický a i na melodrama dojde, ale na žádnou z těch složek se netlačí víc, než bych byl ochoten skousnout. Tvůrci se nebojí pár postav i zabít (u některých mě to i dost překvapilo) a i u záporáků lze najít lidskou stránku, takže další body k dobru. Několika chybičkám nebo scénáristickým berličkám se tvůrci nevyhnuli ani tady, ovšem tentokrát nad nimi přimhouřím oko a dávám plný počet, byť trošku slabší, protože takhle dobře se mi na seriál až do úplného konce dlouho nedívalo. ()

springtime

Vyplatí se překonat první nezáživné díly. Bohužel se mi nelíbil konec a díky tomu dávám jen 4 hvězdy. Ale Jun-gi Lee podal naprosto přesvědčivý výkon. A jeho adoptivní otec neměl chybu. ()

ZeldaZ

Nechci hodnotit. Fakt jsem to nedal. JIž dlouhou jsem neviděl žádný asijský seriál (naposled Gu family book - naprosto geniální) a měl na něco velkou chuť, recenzemi i námětem mi Iljimae přišel zajímavý. Zpracováním ale bída. Dal jsem tomu šanci třemi díly, ale ani potom jsem se neorientoval kdo je sakra kdo, kdo byl kým jako malý a kdo je s kým nepřítel a kdo příbuzný. Nejvíc mi tady ale asi vadilo střídání násilí a komediálních scén. ()

vett

I přes směšné maličkosti (například 10 chlapů tvořících armádu, běhání okolo divokýho králíka - ne děcka takhle vážně divokej králík nevypadá, ženská v převleku Iljimae, kterou nikdo neprokoukne, atd. atd.), kterých je Iljimae plný, mě tohle dorama vážně bavilo. Jung- gi Lee prodává svoji pěknou tvářičku co to dá (a já se ráda kouknu), své herecké umění už o poznání méně, ale pořád to stačí. S romantikou se tady naštěstí nikdo neotravoval, protože předmět tužeb Iljimae v podání Han Hyo- Joo opravdu nemá co nabídnout (ani postava, která je plytká a bez života, ani herečka, která hrála nejhůř z celého ansámblu včetně komparzu). Naštěstí to zachraňuje Lee Young-ah (postava Bong Soon), která hrála neuvěřitelně a já být Iljimae, tak k ní okamžitě zdrhnu od té unylé panny s jedním výrazem. Poklona patří také Kim Moo Yulovi (Shi Wan), který se mi tady hodně líbil. A jinak vyzdvihuji hezkou hudbu, dobrou akci, sympatické postavy a ještě jednou Jung-gi Leea, protože ikdyž nezahrál tak jak umí, stejně si tak jako vždycky nakonec ukradnul celé dorama pro sebe. Ale teda bez mučení přiznávám, že nevím co ten konec měl jako znamenat, ale spoilerovat nebudu:) ()

vercinek

Nechtěla jsem vidět tento seriál právě kvůli Jun-Gi Leemu, který mě ničím neoslovoval. ALE nyní musím uznat, že je to pan HEREC, zvláště v komických situací. Seriál nikdy neztrácí tempo a napětí, každá epizoda končí, tak že se nemůžete dočkat další. Supr pro mě také je, že se děj nezaměřuje zbytečně na vedlejší příběhy, ani žádná velká kýčovitá romantika zde nebortí linii. Je to něco v žánru "Robin Hood", ale mnohem kvalitnější od podobného Hong Gil Donga. ()

yuuko

A také to mohlo byť zaujímavé...! Kórejci zasa raz dokázali, že to s emóciami vedia (dokaziť). Hrdina spočiatku veľmi sympatický vo svojej nespútanej a hravej povahe a zároveň neskôr taký neznesiteľný s afektovaným výrazom na tvári, snažiac sa z dramatickej situácie vyžmýkať čo najviac, na úkor mňa ako diváčky. Nakoniec toho plaču a skrivených ksichtov bolo už aj na mňa moc a hrdina sa mi voľky-nevoľky strašne sprotivil (drsne povedané). Jeho parťáčka v láske ma taktiež moc nebavila, bola až príliš...ehm...jednoduchá, akoby sa tam len náhodou ponevierala a sem-tam zavzdychla. Celý čas som si priala, aby sa ten Iljimae spamätal a všimol si tú chudinku Bong, či jak sa volala. Neskutočný bol však mních (Kil-kang Ahn), či nevlastný tatko Iljimae-ho. Paradoxne vedľajšie postavy zasa raz zažiarili. Takisto ma sklamal i koniec, pri ktorom som si rezignovane povedala: načo to všetko vlastne bolo?! Na základe toho, že pri druhej polke seriálu som neskutočne trpela a dopozerala som to len kvôli tomu, lebo som chcela vedieť ako to skončí (a skončilo to zle), dávam len ** ()

RhiannonEsme

Chtěla jsem vidět Lee Joon Giho v jeho raném díle a nezklamal mě. Seriál samotný ale trochu ano. Je to zvláštní směs vážných témat, násilného humoru a vulgárních lidových vtípků - kdyby tam bylo jen prvně zmíněné, mohl z toho být bezvadný dobrodružný příběh. Lidová vulgarita mi nesedí, i když chápu, že ve vesnickém prostředí se to dalo čekat. Projevy některých vedlejších herců na začátku, které mají být směšné, vůbec směšné nejsou, spíš trapné a zdlouhavé. Lee Joon Gimu role rošťáka sedí, i mimo kameru mi připadá jako veselý rošťák. Jeho herecké schopnosti rozhodně přesahují úroveň tohoto seriálu, drží ho celý nad vodou. Děj se rozjede až po několika prvních dílech s nezáživnými pasážemi, zhruba po první třetině už jsem se pak nemohla od seriálu utrhnout. Nebohý Lee Joon Gi v seriálu schytá tolik zranění, bití a týrání, že by byl zázrak to všechno přežít a ještě se stát mrštným zlodějem. Jenže když se z Yoonga postupně vyvine Iljimae, začne to být teprve zajímavé. Oceňuji zvláštně zpracovaný závěr, jen je mrzuté, že je opět otevřený k domyšlení. Za mě 70% kvůli hlavnímu hrdinovi. ()