Kwaedo Hong Gildong

• Južná Kórea 쾌도 홍길동 (viac)

Hong Gil Dong je pro Korejce hrdina stejného typu jako Goemon pro Japonce, nebo Robin Hood pro Angličany, ale nevznikla jeho legenda ve skutečnosti trochu jinak? Tato série se volně inspiruje jeho osudy. Hong Gil Dong je nemanželský syn vysoce postaveného ministra, ale prakticky má postavení otroka. Jeden mnich ho naučil bojová umění a doufá, že si uvědomí svoje poslání, zatím tomu však nic nenasvědčuje. Hlavní ženská hrdinka Heo Yi Nok se právě vrací z Číny se svým dědečkem, aby si vydělávali prodejem speciální medicíny. Lee Chang Hwi je mladý princ, kterému je od dětství vštěpováno, že on je pravým následníkem trůnu. Připravuje své stoupence na převrat a shání podporu, kde se dá. Zatím však musí žít ve skrytu, před svým starším nevlastním bratrem, který je králem. Osudy všech hlavních tří postav se brzy protnou, ovšem setkání a vztahy mezi nimi nebudou vždy příjemné a bez problémů. (Vavča)

Vavča

Tohle je série, kterou se vyplatí vidět, nejen kvůli Yuri Seong, nabízí dva hlavní mužské a ženské charaktery kupu vedlejších důležitých postav. Není to typická kostýmní historická série, pravidla klišé žánru jsou tu záměrně stavěná hlavu, parodována a to velmi úspěšně (proto se nesmíte divit tomu ,že postavy nosí moderní boty, nebo jedna z nich obdobu slunečňáků, případně že se tam rozebírá smysl jedné anglické věty atp., zejména mě překvapilo jak byla zapracována do série věšinou moderně znějící hudba, ost se mi dost líbilo). Navíc, která série si umí dělat srandu sama ze sebe? Některé hlášky Vám určitě zůstanou v paměti, ty potavy a dialogy jsou fakt dobře vymyšlené. Příběh je dost košatý byť v jádru jednoduchý, Koreji (tipuju tak 17. století) vládne šílený král, ze kterého lid ani někteřé ministři radost zrovna nemají. Navíc je tu Hong Gil Dong, Robin Hood po korejsku. Velmi se nasmějete, jak tvůrci vymysleli vznik jeho legendy a růst popularity(zejména snaha vycvičit z bandy podivně ujetých indviduí vlastní armádu byla k popukání), prakticky do poloviny je série je čast velmi komická poté už poněkud zvážní. Jsou tu drsné souboje i praktiky postav, jejichž charaktery na začátku pevně určené se různě vychylují k dobrému či horšímu. Akční stránka je většinou povedená, zejména souboje hlavní dvojky. Co se týče hraní, i vedlejší postavy si získaly mou pozornosta sympatie. Čímž se vracíme k hlavním hercům, Yuri Seong hraje dosti nevinný charakter, Kang Jin Hwan, hrající Donga je typický Bad Boy, představitel prince Chang Huie, Jang Geun Suk je prostě neodolatelný androgynní hezoun, bishík na druhou, získal si mě nejvíce ze všech. Závěr série sice od 16 dílu je velmi předvídatelný, a možná až zbytečně emotivní,(když se to celou dobu obešlo bez toho! na korejské poměry). Na druhou stranu i když nesouhlasím s vyústěním celé série, není to nesmyslné, jen jsem zvyklý na něco jiného a řekněme do dílu dvacet , to skutečně nemá chybu a je to velmi napínavé. Po dlouhé době si u mě Korejci připsali další bod k dobru. Troufám si říci, že je to i o dost lepší, než Slave Hunters, kteří mě také dost zaujali. Ale varuji Vás, já začal na Hong Gil Dong jeden den koukat a týden jsem nemohl přestat:) ()

ainny

Vydržela jsem patnáct dílů a proklikala finále. Částí, které mě bavily, tady bylo opravdu málo. První čtyři díly, kdy ze sebe všichni dělali paka, byly utrpení. Pak se to sice zklidnilo, ale pořád to bylo nahoru a dolů. Navíc mezi hlavními hrdiny nebylo to nedefinovatelné cosi. Nevěřila jsem jim. Taky jsem si dlouho myslela, že Hong Gil Dong je starší než jeho bratr (u herců je tomu tak i v reálu) a zjištění, že to má být naopak ukazuje i na nevydařené obsazení. Prostě ve srovnání s Iljimae jednoznačně zklamání. ()

Pethushka

Ji Hwan Kang a Yu Ri Sung jako pár, to je pro mě splněný sen. Od seriálu jsem čekala úplně něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná. V prvních dílech to vypadalo, že to bude spíš komedie, ale nakonec přece jen převažovala dramatická stránka, a došlo přesně na takové zvraty, jaké mám ráda. Vlastně se mi nakonec dostalo asi zatím největšího drama, jaké jsem u historického seriálu zažila. I když v seriálech občas potrhlé vložky a postavy nemusím, tady mi i ta komická stránka naprosto dokonale sedla. Nejednou se mi stalo, že jsem si při jiné činnosti na něco vzpomněla a začala se hrozně smát. Nejvíc mě asi dokázala pobavit Yu Ri v roli Yi Nok. Její pád do studny, její rychlost šípu a to, jak s Gil Dongem lovili tygry, to byla pecka. A bavilo mě to hlavně proto, že si tenhle seriál dělá srandu sám ze sebe, nebere se vážně, nezakrývá chyby, naopak na ně poukazuje a využívá je ve svůj prospěch. Z postav mi nesedla jen jediná, a to slečna Eun Hye. Ta mi vadila od samého začátku. Posledních šest dílů byla neskutečná jízda, a Yu Ri se v nich posunula zase o něco výš v žebříčku mých oblíbenců. Vyzvednout musím ještě skvěle zahraného krále a prince a povedený hudební doprovod. 4,5* ()

kubka4

Hong Gil Dong se mi hodnotí opravdu obtížně a nejraději bych hodnocení rozdělil na dvě části. To ale bohužel nejde... Prvních 5 až 6 dílů je totiž převážně komediálního ražení a někdy to zachází až příliš daleko. To je můj asi největší problém s tímto seriálem, protože mě již zmíněná první čtvrtina příliš nezaujala a sílu pokračovat mi dodávalo hlavně naděje, že se to později změní. A ono tomu tak doopravdy bylo... Vše se začalo dramatizovat a celý seriál neuvěřitelně zvážněl. Po této změně jsem už nenašel příliš věcí, které bych vytknul, snad jen samotný konec, ze kterého jsem nebyl příliš nadšený, ale na druhou stranu dával smysl. Hong Gil Dong, Heo Yi Nok a princ jsou výborné a zajímavé postavy a nejsou jediní, např. šílený král je opravdu věrohodný a skvěle zahraný. Ze začátku jsem byl také udiven poměrně moderním OST, který jsem si ale nakonec oblíbil. Shrnuto a podtrženo, Hong Gil Dong je kvalitní historický seriál, kterému však nemůžu odpustit lehčí "přehnanost a grotesknost" v jeho první části. - 85% ()

sara93

Co jsem si to sakra pustila ? Moje otázka během prvních pěti minut sledování . Seriál je napínavý a příběh velice zajímavý . Seriál je občas bláznivá parodie a tím se liší od ostatních . Nesnaží se vás nijak zmást a děj je celkem předvídatelný , ale to mu za všechny ty parodi - vtipné dialogy odpouštím . Jang Geun Suk v záporné roli . OMG!! OMG !! On je fakt největší topka ! Takovej poloviční hodnej záporák . Šílený král , komický dědečkové , stydlivá hloupá Heo Yi Nok a spousta dalších super charakterů . Jen mě mrzí , že žádnej historickej seriál ještě nikdy neskončil , tak jak jsem si přála . Celkově se mi líbí jak komediální , tak i dramatická stránka seriálu . Co se mi nelíbí je konec , ale zase tak hrozný to nebylo vzhledem k zápletkám a zvratům , které se tam staly . ()